Rubrika: Www

Zľavové portály

Zľavové portály

Ak patríte k aktívnym ľuďom, určite nevydržíte doma sedieť celé dni a nič nerobiť. Skúšate nové športy, atrakcie či vyhľadávate zaujímavé pobyty? Ak je vašim životom jedlo, určite sa potešíte, keď vás partner zoberie na luxusnú, chutnú večeru. Ženy rady dbajú o svoj vzhľad a kadernícke, kozmetické či manikérske služby sú raz za čas samozrejmou starostlivosťou. Čo ale majú všetky tieto naše aktivity spoločne? Za všetky zaplatíte nemalé peniaze, aby ste si ich mohli dopriať. Na internete však nájdete množstvo zľavových portálov, kde ponúkajú rôzne pobyty či služby za zvýhodnené peniaze.

online
 
Zlavadna                                Jeden z najväčších zľavových portálov na Slovensku, ktorý ponúka široké množstvo výberu. Nájdete na ňom zájazdy do tatier a iných prírodných oblastí na Slovensku, jednodňové aquaparky či zážitkové aktivity ako napríklad jazda na štvorkolke, zoskok padákom a iné. Medzi sortiment sú tiež zaradené jazykové, fotografické či maliarske kurzy. Do obľúbenej kategórie patria tiež spomínané kozmetické úpravy. Maľovanie obočia, vyživujúce masky či laserové odstránenie jaziev. Veľmi rozšírené sú tiež operácie oči, ktoré vyjdú oveľa výhodnejšie. Jednoducho nakúpite cez portál, zaplatíte a na mail vám príde voucher, ktorý si vytlačíte a použijete v hoteli či obchode.

eshop
 
Zlavomat                                Najznámejší  a najväčší on-line zľavový portál. Možno povedať, že ponuka sortimentu je v rovnakom štýle ako pri predchádzajúcim portáli. Na zlavomate je však možnosť zbierania vlastných bodov, ktoré neskôr využijete pri kúpe produktu. Získavať ich môžete v kolese šťastia či ako bonus za nákup. Raz za mesiac je tiež ponuka nazývaná truhlica s pokladom, kde sa vždy ukrýva väčšie množstvo bodov na jednotlivé druhy sortimentu. Najrozšírenejšie sú pobyt či vyrobenie plátna s vlastnou fotkou, ktoré tak môžete získať ešte vo väčšej zľave.

Posted in Www
Pomalé sťahovanie dát? Riešenie môže byť jednoduchšie, než si myslíte

Pomalé sťahovanie dát? Riešenie môže byť jednoduchšie, než si myslíte

Hurá, na internete sme konečne našli súbor aký sme hľadali, ba čo viac, našli sme ešte viac podobných a ešte máme v pláne stiahnuť kopec ďalších. No len pomaly. Ešte nie je nič zaručené, rýchlosť sťahovania môže byť príšerne pomalá a to hlavne v prípade, ak chceme stiahnuť viacej súborov naraz. Viem, že najradšej by sme chceli všetky tieto súbory stiahnuť čo najskôr a počas jednej akcie, ale musíme si spraviť určitý systém, v konečnom dôsledku tým iba získame. Menej je niekedy viac a to isté platí aj v tomto prípade.

symbol

Rýchlosť sťahovania je možné zvýšiť a to hneď niekoľkými spôsobmi
Najdôležitejší, no zároveň najjednoduchší krok je zavrieť všetky ostatné karty v prehľadávači, ktoré k sťahovaniu nepotrebujete. Rýchlosť sťahovania spomaľuje už i len pár otvorených stránok na akých si čítate text, nehovoriac o tom, ak máte otvorené karty, na akých sa vám načítajú videá. Tieto akcie proces sťahovania, respektíve jeho rýchlosť podstatne znižujú. Ak tieto okná zavriete, behom pár sekúnd by ste mali vidieť zlepšenie v podobe rastúcej rýchlosti odberu Mb/s.
Nízku rýchlosť odberu pravdepodobne zažijete aj v prípade, kedy sťahujete viacej súborov naraz, čo som už v podstate spomenul na začiatku. A opäť spomeniem, že menej býva viac.

Ak chcete stiahnuť viacero väčších súborov okamžite, rýchlosť odberu sa rozdelí medzi tieto súbory a záver je taký, že každý súbor sa bude sťahovať minimálnou rýchlosťou a vaše čakanie tak bude príšerne dlhé, navyše hrozí vysoká pravdepodobnosť, že sťahovanie sa jednoducho preruší, spadne. Vaše pripojenie skrátka nebude stíhať a túto akciu preruší. Hlavne pokiaľ vravíme o rozdelení rýchlosti po max. 30 – 40 Mb/S. Predsa musíte uznať, že takýmto štýlom sa čakať nedá a stiahnutia sa možno ani nedožijete. Oveľa efektívnejšie a rýchlejšie by tak v tomto prípade bolo nikam sa neponáhľať a súbory sťahovať jednotlivo. Verte mi, bude to tak rýchlejšie.

kancelář

•         Ak hľadáte najvyššiu rýchlosť sťahovania pre väčšie súbory, skúste použiť uTorrent a navštívte stránky, ktoré ponúkajú tieto súbory v podobe "torrents".
•         Pokúste sa  sťahovanie väčších súborov prispôsobiť dobe, kedy nebudete s počítačom operovať.
•         Skvelou pomôckou môže byť aj program Download Accelerator, ktorý optimalizuje tú správnu rýchlosť, aby bolo preberanie súborov čo najefektívnejšie, čiže čo najrýchlejšie a bez zbytočného spomaľovania či zastavenia. 

Posted in Www
Rozprávková krajina Facebook

Rozprávková krajina Facebook

Na svete existuje vec, ktorú ako ľudia nedokážeme ovplyvniť. Mám na mysli rovnováhu a fakt, že zakaždým s niečím dobrým príde o trocha toho zlého. Alebo bez menšej obety a nepríjemnejšieho pocitu, zasa nedosiahneme uspokojivý cieľ. Tá radosť a pozitívne reakcie sa nám na oplátku síce nemusia vrátiť v katastrofálnej podobe zla, no taká určitá miera negativizmu sa nájde vždy. Všetko si pýta svoju daň. Každý výtvor, ktorý majú na svedomí ľudia. Samozrejme, príde veľa pozitívnych vecí, kvôli ktorým sa to oplatilo, no treba rátať aj s mínusmi. No už zrejme viete, ako to myslím. Prečo to však píšem?
skupina lidí
Pretože aj doba, kedy sme všetci prepojení sieťou a máme veľa možností i komfortný prístup k zábave a informáciám, si pýta svoje dane. Aké? Na to sa ideme pozrieť.
chytrý telefon
Vo svete neexistujú len priatelia
Každý, kto má na Facebooku profil, tak určite má aj veľa internetových priateľov. Na tejto stránke sa bavíme s ľuďmi, ktorých máme v kolónke Priatelia. Teda z toho vyplýva, že zrejme nám sú sympatickí, máme podobné záujmy a ich príspevky nám pripadajú takisto sympatické. Takisto aj naše názory a príspevky zrejme pripadajú sympatické im. Ak veľa času venujeme tejto sympatickej krajinke s názvom Facebook, zabúdame byť pripravení na skutočný svet. Vo svete, kedy musíme fungovať s ostatnými si napríklad nevyberieme, s kým budeme nútení pracovať, či aký sused k nám príde. Nevyberieme si ľubovoľne šéfa či úradníka.
síť lidí
Takisto musíme rátať s tým, že naše postrehy niekoho urazia či nezaujmú, alebo dotyčný bude mať opačný pohľad na svet ako my. Musíme rátať s tým, že každý v normánom fungovaní s nami nechce byž priateľ a nechce reagovať na naše príspevky. Ak trávime všetok čas v rozprávkovej krajinke Facebook, pomaličky no isto nám uteká pojem o reálnych vzťahoch a reálnych ľuďoch, kedy nenájdeme vždy len priateľov a podobných ľudí ako sme my. Potom budeme nemylo prekvapení.

Posted in Www
Krajiny, ktoré zakročili proti nadmernému užívaniu internetu

Krajiny, ktoré zakročili proti nadmernému užívaniu internetu

Každý človek má v sebe potrebu žiť nachvíľu offline. Ak niekto túto potrebu náhodou necíti, nie je to zdravé. Početnejšie sú ale dúfam prípady, kedy tejto potrebe načúvame a chceme ju zrealizovať. V niektorých a možno mnohých prípadoch však ani nevieme ako, ale niečo nás skrátka k tomu svetu internetu ťahá takmer každú hodinu späť. Začíname si uvedomovať, že by sme toho času na internete chceli tráviť menej, no niekedy opäť a znova podľahneme a voľný deň nám utečie ako mávnutím prútika. Takéto myšlienky a určité previnelé svedomie nie je vôbec ojedinelé a myslím si to aj kvôli istým pohnutkom, ktoré sa zorganizovali v určitých krajinách. Vo väčšine prípadoch však nešlo o nič radikálne, skôr len príjemný plán, ako využiť svoj voľný čas bez toho, aby sme rozmýšľali nad nutnosťou byť online.

přípojka

Taliansko
Dolomitysú známou a populárnou destináciou v severnej časti Talianska a sú vhodné pre každého milovníka čerstvého vzduchu a prírody, rovnako ako aj vhodné miesto na výlet a oddych od rušnej časti miest a digitálnej doby. Na tomto mieste veľa ľudí pochopí, čo je skutočne krásne a prečo sa vlastne oplatí žiť. V oblasti Veneto úrady propagovali možnosť ísť navštíviť túto destináciu s tým, aby obyvatelia nachvíľu zabudli na internet. Miesto ikoniek zbadajú vodopády, hory a prekrásne jazierka.

příroda

Švajčiarsko 
Ženevská organizácia s názvom Made With Love zorganizovala projekt tkzv. Neskoré raňajky. Tie sa uskutočnili v neďalekej reštaurácii, v ktorej sa vypala sieť wi-fi a každý návštevník či rodinky pri príchode odložili svoje mobilné zariadenia na bezpečné miesto. Pre deti boli nachystané akokeby jasle či škôlka, pričom v reštaurácii hrala živá kapela. Išlo o príjemné a ničim nerušené posedenie s jediným pravidlom- nepoužívať prenosné zariadenia a internet.

restaurace

Nemecko
Mobilný a internetový operátor Deutshe Telekom ľudí pred vianočnými sviatkami verejne vyzval, aby zákazníci počas sviatkov vypli mobilné zariadenia či televíziu a trávili čas spoločným stolovaním so svojou rodinou. Účelom bolo okrem iného dosiahnuť, aby si sviatočný oddych s rodinou dopriali i zamestnanci Telekomu.

Posted in Www
Vírusy, hrozba dnešného internetu

Vírusy, hrozba dnešného internetu

                Čo to vlastne počítačový vírus je? Ide zvyčajne o malý a jednoduchý program, ktorý vám dokáže napáchať mnoho škôd. Jednou z jeho vlastnosti je aj to, že takéto vírusy sa dokážu šíriť aj samé. Pre lepšie pochopenie si predstavte, že existuje vírus, ktorý sa dokáže šíriť vzduchom. Ľudia, ktorí nemajú nejakú ochranu, ako napríklad očkovanie(v PC to môže byť antivírus), tak ich to napadne. Preto je veľmi dôležité mať zabezpečený počítač, aby nenastala takáto situácia.
modré nápisy
História  
Prvý počítačový vírus sa nazýval BRAIN, vytvorili ho v roku 1986 dvaja Pakistansky bratia Basit a Amjad Faroog Alvi. Následne sa počet vírusov od tohto roku zvyšoval. Preto v roku 1988 vznikol prvý antivírus s názvom VirusScan. Od roku 1995 sa začali vírusy rozširovať vo veľkom a to vďaka tomu, že sa zamerali na operačný systém Windows, ktorý bol v tej dobe veľmi rozšírený. Preto vznikali rôzne vírusy a pre lepšie rozlíšenie sa často pomenovali podľa toho čo spôsobovali.
mapa světa
·         SPAM  
Predstavuje vírus, ktorý má užívateľa hlavné obťažovať a prípadne zneužívať ich osobné údaje. Prípadne zaberajú priestor emailového konta.
 
·         HOAX
Je to falošná správa, môže sa jednať o nejakú výhodnú ponuku, správa o hrozbe a pod., typickým znakom hoaxu je to, že od užívateľa požaduje, aby správu šíril ďalej.
 
·         MALWARE
Taktiež sa môže preložiť ako „zlomyseľný“, preto je označovaný ako škodlivý softvér. Pod túto kategóriu spadajú spyware, adware a taktiež aj trójske kone. Takýto vírus sa často dostáva do počítača hlavne cez internet pri prezeraní nejakých škodlivých stránok. Preto treba mať stále na zreteli, aké stránky navštívite. Neodporúča sa klikať na všetko čo vidíte…
bílá klávesnice
 
·         SPYWARE
Tento vírus má za úlohu špehovať/sliediť a tým pádom aj získavať rôzne informácie. Ako sú napríklad čísla kreditnej karty, heslá a rôzne citlivé údaje. Do počítača sa dá dostať zvyčajne tak, že si to užívateľ sám nainštaluje.
 
·         TRÓJSKY KOŇ
Bežné sa jedná o deštruktívny program, hlavnou úlohou je škodiť. Prvý trójsky kôň sa nazýval AIDS, ktorý vznikol v roku 1989.
 
 
·         ADWARE
Dal by sa preložiť ako reklama/inzercia. Jeho úlohou je zobrazovať rôzne reklamy resp. sťahovať podobné materiály. Často ich využívajú spoločnosti, ktoré dostávajú za každé kliknutie na reklamu peniaze.
 
Všetky tieto vírusy sú dostatočné nebezpečné alebo veľmi otravné. Dokážu spôsobovať rôzne problémy ako krádež identity. Preto je veľmi dôležité mať svoj počítač a údaje zabezpečené. Na takéto zabezpečenie sa využívajú rôzne antivírusy. Nabudúce si môžeme predstaviť niekoľko programov na vašu ochranu.
 

Posted in Www
Spravme z počítača Playstation

Spravme z počítača Playstation

Ak vás lákajú hry z generácie Playstation 1, Playstiation 2, opíšem vám riešenie, ktoré vás výjde úplne zdrama, pričom budete mať prístup ku všetkým hrám. Jediné čo budete potrebovať, je počítač, pripojenie k internetu, trochu voľného času a kvapku trpezlivosti.

Dnešné hry sa podstatne zmenili, takisto zostáva problémom nainštalovať ich zdarma. Preto sa vráťme v čase a doprajme si všetky hry z generácie, ktorú som spomenul.

konzole

Čo sa týka hier na PS1, budete mať možnosť zahrať a stiahnuť si každú jednu hru, ktoré bola pre tento produkt vyrobená. Podobne je to i s hrami na PS2, veľkú väčšinu si zahráte, no pár ich môže "blbnúť". Avšak čo sa týka jednotky, tento problém by nastať nemal.

Začnime teda tou jednotkou.
Na internete vyhľadáme program s názvom ePSXe. Je viacej verzií, novšie vám ponúknu o trošku viac možností, no z osobnej skúsenosti by som vyberal z toho stredu. Nejakú tú strednú verziu. Program má len niekoľko MB, stiahnutý ho máte o chvíľu a zdarma. Môžete ho plnohodnotne využiť. V prípade určitej nespokojnosti skúste stiahnuť inú verziu. Novšiu alebo staršiu.

Ak sme program stiahli a nainštalovali, pozrime sa na jeho priečinky, konkrétnejšie bios a plugins. Ak sú prázdne, vyhľadajme PSX bios a plugins zvlášť, opäť cez internet. Stiahnime ich a prekopírujme do týchto zložiek. Zvlášť bios a zvlášť plugins. Ideálne by však bolo, aby sme našli kompletný RAR súbor ePSXe + bios+ plugins.

Pokiaľ máme túto prvú cestu hotovú, program spustíme. Spustí sa prvotný konfigurátor nadstavení. Nadstavíme tu bios a pluginy. Pluginy pre ovládanie, zvuk, image, grafiku,… Všetko je to otázka len pár minút, no radšej sa s tým pohrajme, aby sme hrali v čo najlepšej kvalite. Lepšej, ako nám poskytovala originálna konzola. Je to možné!

ps4

Zamerajme sa hlavne na nadstavenia video plugin. Zvoľme určitý plugin, najlepšie ten od Pete. Ak máme väčšiu pamäť RAM, zmeňte predstavené možnosti, kliknime na configure. U každého okienka potom vyberme tie lepšie možnosti, nadstavme i textures. Rozlíšenie by bolo ideálne 800 x 600, u vyššieho môže nastať problém.

 Nadstavenie pluginov nie je také zložité, ako by sa mohlo zdať. Priemerný užívateľ by to mal zvládnuť za pár minút.

Posted in Www
Najdivnejšie i desivé videá na Youtube

Najdivnejšie i desivé videá na Youtube

Yotube je takmer synonymom slova internet. Ak sa pripojíme k internetu, zväčša navštívime i túto stránku. No ale niet sa čomu čudovať. Veď tam nájdeme doslova všetko. Množstvo videí ale i kanálov, z ktorých môžeme odoberať videá na určitú tému. Aká téma Vás napadne, takú na Youtube určite nájdete.

sociální média

Ale nájdeme tam aj videá, aké by nás ani vo sne nenapadli a márne by sme hľadali v našej predstavivosti. Je ťažké ich vôbec niekam zaradiť i vôbec niečo zmysluplné o nich napísať, no práve tým sú akosi zaujímavé, svojou zvláštnosťou a veľkou mierou netradičnosti. Tieto videá zbierajú skôr kanály, ktoré sú zamerané na strašidelné videá a mohli by sme ich zaradiť do kategórie  "creepy." Väčšina z nich v nás totiž určitým spôsobom zanechá hrozivý či desivý pocit. Ani možno nevieme prečo, ale sú také divné, až pôsobia hrôzostrašne. No nečudo, mnoho z nich pochádza z dark webu, no nie všetky. Iné sú "creepy" kvôli príbehu ôsbob na videu, alebo na nich vidíme niečo nevysvetliteľné. A potom tú máme tie, ktoré boli natočené len ako reklama či dokonca rozprávka, no aj tak pôsobia akosi divne a trošku naháňajú  hrôzu.

fantazie

Bolo by na mieste, aby som niektoré "creepy" videá zo stránky Youtube spomenul.
•         Začnem hneď poriadnou dávkou, existuje kanál s názvom Shaye Saint John a tam je obsah v podobe veľkého mixu videí, ktoré na 101 % určite môžem označiť ako "creepy." Aj by som ich bližšie opísal, len skrátka,… neviem ako /: 
•         Edarem Pretty Woman CINGE– Starší muž spievajúci legendárny song Pretty woman. Nič strašné, však? Ale ten muž pôsobí akosi desivo a dnes sa už vie, že tento muž bol kedysi označený a potrestaný za sexuálne deviantstvo.
•         Creepy Tape Found in Croatia– Videozáznam, ktorý sa našiel v neďalekom Chorvátsku a dátum natáčania kazety ukazuje rok 2005. Tento klip už nie je žiadnou novinkou, no možno ho ešte nepoznáte.

Posted in Www
Kontroverzia na webe

Kontroverzia na webe

Web má v jednej veci pozitívum, no zároveň i negatívum. S tým dobrým prichádza i to zlé. Nie každá www stránka obsahuje len pozitívny obsah. Aj na tých pozitívnych sa nájde nejaký ten čierny bod.

zbraň
Hry, ktoré sú zdarma dostupné na www stránkach majú čoraz viacej negatívnejší obsah. To negatívum na dostupných hrách je, že na web môže neoverený autor pridať na stiahnutie svoju vyrobenú hru a tým ju propagovať ďalej. Ak sa jedná o seriózny produkt, na ktorom autori dlho pracovali a dali si záležať na každej stránke vyrobenej hry, strávili pri tom dlhý čas za účeľom popularity a výnosného predaja hry. V takom prípade oslovia spoločnosti, ktoré hry propagujú a vyrobia ich na svoje konzoly. Samozrejme, hra by mala byť preverená, inak si propagátor alebo firma ako napríklad Sony spraví zlé meno. Avšak ja hovorím o druhom prípade, kedy sa hra nepreverí, na prvý pohľad sa jedná o šmejd a ihneď sa zavesí na net, ani to nikto neskontroluje.

Rád by som sa teraz ospravedlnil indie výrobcom a iným, ktorí sa snažia a ich hry sú zábavné. Takým prajem, aby mali možnosť svoju hru propagovať a vážim si, že ju poskytnú aj zdarma. Ja mám však na mysli výrobcov, ktorí hru doslova odfláknu. Ale skutočne mám na mysli ešte horšie prípady, kedy ja hra vyrobená a pridaná na web len za účelom propagácie zla. Toto je to najhoršie negatívum na šírení neoverených, nekomerčných hier.

vrah

Avšak nejedná sa len o hry. Ide aj o rôzne klipy, literatúru, hudbu, články, ktoré sú neoverené, šíria negatívny obsah, ale webové stránky takýto obsah asi neskontrolujú, alebo v horšom prípade o ňom vedia a propagujú ho. Niektoré www stránky sú žiaľ svorené len k propagácii takéhoto materiálu.
Ale existuje jednoduché a rozumné riešenie. Pokiaľ cítime, že obsah nie je správny, nikto nás nenúti hrabať sa v tom ďalej, alebo ešte nie, že šíriť ho ďalej. Ak takéto produkty prestaneme sťahovať a stránky navštevovať, tak zvíťazíme.

Posted in Www
Etika na sociálnych sieťach

Etika na sociálnych sieťach

Etika vo všeobecnosti znamená isté morálne zásady, ktoré má človek v sebe a podľa ktorých koná, pričom podľa nich usmerňuje aj svoje správanie. Sociálne siete sú webových a internetovým priestorom, kde sa môže človek realizovať predovšetkým vo svojej osobnej a súkromnej stránke. Spojenie etiky a sociálnej siete je preto v dnešnej dobe nevyhnutné, keďže oba smery sa navzájom ovplyvňujú. Je preto potrebné dodržiavať isté všeobecné základné etické princípy slušného správania sa a komunikácie na sociálnych sieťach. Sú to v podstate princípy podobné správaniu sa aj v reálnom živote.
 
vytvořená síť
Všeobecné etické princípy slušného správania sa na sociálnych sieťach
 

  • Uvedomiť si, že na sociálnych sieťach nie som sám a tomu prispôsobiť aj štýl svojej komunikácie, ktorý by mal byť primeraný vzhľadom na okolnosti a celkovú momentálnu situáciu.
  • Nepropagovať a nepodporovať škodlivé názory, ktoré slúžia na šírenie negatívnych postojov voči iným, keďže tieto názory môže poškodiť dobré meno druhého človeka a zároveň znehodnocujú vzájomné medziľudské vzťahy.
  • Mať v úcte každého komunikujúceho, ktorý sa nachádza v konkrétnom čase na konkrétnej stránke.

sociální pojmy

  • Rešpektovať každého človeka, ktorý je v tomto virtuálnom priestore prihlásený, keďže rešpekt je všeobecne považovaný za kľúčový etický pojem, ktorý ovplyvňuje kvalitu vzťahov medzi ľuďmi.
  • Snažiť sa prezentovať pravdivé, reálne a pozitívne informácie.
  • Všímať si ostatných účastníkov webu, nebáť sa prejaviť svoju empatiu pri náročných životných situáciách a okolnostiach.
  • Primeraným spôsobom prejavovať svoje sympatie voči druhým, ich výrokom, pohľadom na veci a myšlienkam.
  • V osobnej komunikácii rešpektovať čas a rôzne pohľady druhej strany.
  • V žiadnom prípade nepoužívať vulgárne a hanlivé slová, ktoré sú prejavom nedostatku úcty voči druhému a môžu mu ublížiť.
Posted in Www
Marketing v prostredí internetu

Marketing v prostredí internetu

Všeobecne môžeme označiť marketing ako prácu s trhom, ktorý určuje dopyt a ponuka s cieľom vyvíjať činnosť, ktorá bude podporovať predaj výrobkov, produktov a služieb.

Naproti tomu internet ako celosvetová počítačová sieť, ktorá slúži na komunikáciu a prezentáciu informácií prostredníctvom webových stránok, je pre oblasť marketingu zaujímavou, a v dnešnej dobe nevyhnutnou, oblasťou, v ktorej sa môže marketing realizovať.
lidé v byznysu
Spojenie marketingových pracovných nástrojov s propagačnými možnosťami internetu sa v modernom slovníku označuje aj ako e-marketing.
E-marketing sa v spolupráci s internetovými stránkami snaží potencionálnych zákazníkov zaujať prostredníctvom rôznych propagačných postupov, ktoré prezentujú konkrétne tovary, produkty a služby v oblasti ponuky.

Dá sa povedať, že e-marketing využíva služby internetu na propagáciu svojich vlastných marketingových aktivít, ktoré má k dispozícii. Ide totiž o kvalitatívne novú a modernú formu marketingu, ktorá má v dnešnej dobe nezastupiteľné miesto.
analýza marketingu
Cieľom je, samozrejme, tak ako v klasickom marketingu, vyvolať u potenciálneho zákazníka dopyt po týchto produktoch, ktoré sú v ponuke. Je preto potrebné zákazníkov predovšetkým zaujať, získať si ich a neskôr aj dlhodobo udržať.
Dôležitú úlohu v tejto oblasti hrajú internetové vyhľadávače, ktoré majú pomôcť používateľom nájsť na webovej ponuke to, čo potrebujú a hľadajú, takže je potrebné zaujať nielen vyhľadávajúcich, ale aj samotné vyhľadávače, ktoré túto činnosť sprostredkúvajú.

Dá sa povedať, že súčasné firmy bez oblasti e-marketingu nemôžu byť úspešné v konkurenčnom boji s ostatnými subjektami, ktoré sa na trhu nachádzajú, a preto je táto oblasť nevyhnutnou podmienkou akejkoľvek marketingovej činnosti, ktorá ma za úlohu zviditeľniť a udržať organizáciu v prostredí trhu postavenom na základných princípoch ponuky a dopytu.

Posted in Www