Pomalé sťahovanie dát? Riešenie môže byť jednoduchšie, než si myslíte

Hurá, na internete sme konečne našli súbor aký sme hľadali, ba čo viac, našli sme ešte viac podobných a ešte máme v pláne stiahnuť kopec ďalších. No len pomaly. Ešte nie je nič zaručené, rýchlosť sťahovania môže byť príšerne pomalá a to hlavne v prípade, ak chceme stiahnuť viacej súborov naraz. Viem, že najradšej by sme chceli všetky tieto súbory stiahnuť čo najskôr a počas jednej akcie, ale musíme si spraviť určitý systém, v konečnom dôsledku tým iba získame. Menej je niekedy viac a to isté platí aj v tomto prípade.

symbol

Rýchlosť sťahovania je možné zvýšiť a to hneď niekoľkými spôsobmi
Najdôležitejší, no zároveň najjednoduchší krok je zavrieť všetky ostatné karty v prehľadávači, ktoré k sťahovaniu nepotrebujete. Rýchlosť sťahovania spomaľuje už i len pár otvorených stránok na akých si čítate text, nehovoriac o tom, ak máte otvorené karty, na akých sa vám načítajú videá. Tieto akcie proces sťahovania, respektíve jeho rýchlosť podstatne znižujú. Ak tieto okná zavriete, behom pár sekúnd by ste mali vidieť zlepšenie v podobe rastúcej rýchlosti odberu Mb/s.
Nízku rýchlosť odberu pravdepodobne zažijete aj v prípade, kedy sťahujete viacej súborov naraz, čo som už v podstate spomenul na začiatku. A opäť spomeniem, že menej býva viac.

Ak chcete stiahnuť viacero väčších súborov okamžite, rýchlosť odberu sa rozdelí medzi tieto súbory a záver je taký, že každý súbor sa bude sťahovať minimálnou rýchlosťou a vaše čakanie tak bude príšerne dlhé, navyše hrozí vysoká pravdepodobnosť, že sťahovanie sa jednoducho preruší, spadne. Vaše pripojenie skrátka nebude stíhať a túto akciu preruší. Hlavne pokiaľ vravíme o rozdelení rýchlosti po max. 30 – 40 Mb/S. Predsa musíte uznať, že takýmto štýlom sa čakať nedá a stiahnutia sa možno ani nedožijete. Oveľa efektívnejšie a rýchlejšie by tak v tomto prípade bolo nikam sa neponáhľať a súbory sťahovať jednotlivo. Verte mi, bude to tak rýchlejšie.

kancelář

•         Ak hľadáte najvyššiu rýchlosť sťahovania pre väčšie súbory, skúste použiť uTorrent a navštívte stránky, ktoré ponúkajú tieto súbory v podobe "torrents".
•         Pokúste sa  sťahovanie väčších súborov prispôsobiť dobe, kedy nebudete s počítačom operovať.
•         Skvelou pomôckou môže byť aj program Download Accelerator, ktorý optimalizuje tú správnu rýchlosť, aby bolo preberanie súborov čo najefektívnejšie, čiže čo najrýchlejšie a bez zbytočného spomaľovania či zastavenia. 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup