Spravme z počítača Playstation

Ak vás lákajú hry z generácie Playstation 1, Playstiation 2, opíšem vám riešenie, ktoré vás výjde úplne zdrama, pričom budete mať prístup ku všetkým hrám. Jediné čo budete potrebovať, je počítač, pripojenie k internetu, trochu voľného času a kvapku trpezlivosti.

Dnešné hry sa podstatne zmenili, takisto zostáva problémom nainštalovať ich zdarma. Preto sa vráťme v čase a doprajme si všetky hry z generácie, ktorú som spomenul.

konzole

Čo sa týka hier na PS1, budete mať možnosť zahrať a stiahnuť si každú jednu hru, ktoré bola pre tento produkt vyrobená. Podobne je to i s hrami na PS2, veľkú väčšinu si zahráte, no pár ich môže "blbnúť". Avšak čo sa týka jednotky, tento problém by nastať nemal.

Začnime teda tou jednotkou.
Na internete vyhľadáme program s názvom ePSXe. Je viacej verzií, novšie vám ponúknu o trošku viac možností, no z osobnej skúsenosti by som vyberal z toho stredu. Nejakú tú strednú verziu. Program má len niekoľko MB, stiahnutý ho máte o chvíľu a zdarma. Môžete ho plnohodnotne využiť. V prípade určitej nespokojnosti skúste stiahnuť inú verziu. Novšiu alebo staršiu.

Ak sme program stiahli a nainštalovali, pozrime sa na jeho priečinky, konkrétnejšie bios a plugins. Ak sú prázdne, vyhľadajme PSX bios a plugins zvlášť, opäť cez internet. Stiahnime ich a prekopírujme do týchto zložiek. Zvlášť bios a zvlášť plugins. Ideálne by však bolo, aby sme našli kompletný RAR súbor ePSXe + bios+ plugins.

Pokiaľ máme túto prvú cestu hotovú, program spustíme. Spustí sa prvotný konfigurátor nadstavení. Nadstavíme tu bios a pluginy. Pluginy pre ovládanie, zvuk, image, grafiku,… Všetko je to otázka len pár minút, no radšej sa s tým pohrajme, aby sme hrali v čo najlepšej kvalite. Lepšej, ako nám poskytovala originálna konzola. Je to možné!

ps4

Zamerajme sa hlavne na nadstavenia video plugin. Zvoľme určitý plugin, najlepšie ten od Pete. Ak máme väčšiu pamäť RAM, zmeňte predstavené možnosti, kliknime na configure. U každého okienka potom vyberme tie lepšie možnosti, nadstavme i textures. Rozlíšenie by bolo ideálne 800 x 600, u vyššieho môže nastať problém.

 Nadstavenie pluginov nie je také zložité, ako by sa mohlo zdať. Priemerný užívateľ by to mal zvládnuť za pár minút.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup