Rubrika: Krása

Starostlivosť o vlasy v piatich krokoch

Starostlivosť o vlasy v piatich krokoch

Málokto si uvedomuje, že nesprávna starostlivosť o naše vlasy môže mať fatálne následky. Myslíme si, že robíme všetko správne, avšak chybu môžeme robiť aj v takej elementárnej veci, akou je šampónovanie. Ako sa teda starať o našu korunu krásy tak, aby vyzerala tip-top?

vlasy

Ako často umývať?
            Táto otázka je veľmi individuálna, avšak platí, že časté umývanie môže byť viac na škodu ako na úžitok. Umývajte si vlasy maximálne dva-trikrát do týždňa. Pokiaľ máte problém s mastnými vlasmi, skúste si ich medzi umytiami opláchnuť čistou vodou. Pokiaľ sa vzdáte častého šampónovania, časom by mali vaše vlasy nabrať lesk. A to za to stojí, že?

Poriadne vyčesávať!
Po každom umytí si vlasy starostlivo učešte. Bez toho nie je umytie kompletné. Správne vyčesanie vás zbaví vypadávajúcich vlasov, prachu i nečistôt. Dbajte na výber vhodného hrebeňa alebo kefy. Najlepšie sú tie z prírodných materiálov. Vždy počkajte, kým vám vlasy uschnú, aby ste si ich zbytočne neničili.

Používanie kondicionéra je samozrejmosťou
Výber kondicionéra je dôležitý, ale treba dávať pozor aj na jeho nanesenie. Kým šampón nanášame hlavne na korienky, kondicionér treba naniesť hlavne po dĺžke vlasov. Vlasy pred použitím kondicionéra trošku vyžmýkajte od zbytočnej vody a nezabúdajte chvíľku počkať, aby prípravok stihol pôsobiť.

Ako často strihať?
Pamätajte, že je mýtom to, že treba vlasy často podstrihnúť, aby skôr vyrástli. Vlasy rastú od korienkov. Podstrihovať pravidelne vlasy má však svoje opodstatnenie. Zničené korienky nezachráni ani ten najlepší kondicionér alebo vlasová kúra. Ak sú príliš zničené, najlepšie je zájsť ku kaderníkovi. Pravidelné strihanie by ste mali podstúpiť aspoň raz za polroka.

dlouhé vlasy

            Keď nemáte čas nechať vlasy uschnúť
Ideálne je nechať vlásky uschnúť prirodzene, ak sa však ponáhľate vyhnite sa horúcemu vzduchu z fénu. Ten by mohol vaše vlasy zbytočne ničiť a vysušovať. Pred fénovaním si vlasy usušte uterákom. Nikdy ich nefénujte príliš mokré. Vodu z nich pomaly vytláčajte, nikdy uterákom nedrhnite vašu hrivu. Koledujete si tak o zničené polámané vlasy.

Starostlivosť počas spánku je potrebná
Trenie o vankúš ich môže ničiť. Ak máte príliš dlhé vlasy, radšej si ich zopnite do gumičky. Takisto je vhodné, k vymeníte bavlnenú obliečku na vankúš za saténovú. Tá bude k vašim vlasom oveľa šetrnejšia.

Objavte zázračné účinky byliniek zo záhradky

Objavte zázračné účinky byliniek zo záhradky

Kto neverí, po vyskúšaní uverí. Dať sa na bylinné extrakty však podáva ovocie až za nejaký ten čas, a preto nie je jednoduché presvedčiť ľudí o ich zázračných účinkoch. Chcete krásnu pleť bez vyrážok ? Chcete mať husté vlasy ako za mlada ? Alebo chcete zažiariť nádhernými mihalnicami ? Nech sa páči – nasledujte tento článok.  Pre krásu sa netrpí, na krásu sa v tomto prípade len čaká. Nemôžete byť krásna švihnutím čarovného prútika, to už by svet vyzeral veru inak.

kytky

Najlepšie na bylinnej liečbe je, že ju môžete mať aj zadarmo, len potrebujete mať viacej znalostí ohľadom bylinárstva a presne tak určiť vhodné rastlinky na ich prirodzenom biotope. Ich výskyt sa veľmi odlišuje, každá rastlina vyhľadáva inú pôdu ako aj podmienky pre ich výživu. Vydajte sa do lesa s niekým, kto sa vyzná ! Ak sa lesom radšej vyhýbate, lebo pri pohľade na plaziaceho sa hada vám je na odpadnutie, nezúfajte. Táto medicína sa dá zakúpiť na rôznych internetových obchodoch ako i v lekárňach, no pozor !

Nie každý produkt ponúka kvalitu, takže sa budete musieť riadiť prostredníctvom pozitívnych ohlasov a recenzií od druhých ľudí, ktorých produkt naozaj zmenil na nepoznanie. Úsudok si už spravte sami. Tu je jeden z tajných receptov podľa našich starých mám, ktorý určite po dlhodobom užívaní zaberie. Nie je to klamstvo, je to dar z prírody !

kopřiva

Vypadávanie vlasov ? – minulosť !
Ak vám napadla pŕhľava dvojdomá, uhádli ste, no len čiastočne. Pŕhľava má síce silný účinok na rast vlasov vďaka vysokému obsahu minerálov a vitamínov, ale ak by ste si spravili odvar a namočili do nej odfarbené blond vlasy, výsledok by vás asi nepotešil. Medzi vlastnosti pŕhľavy patrí totiž aj schopnosť púšťať farbu a blond vlasy s nádychom zelenej nie sú príliš sexy. Odvar namiešajte jedna k jednej spolu s ďalším zázrakom prírody, aký sa nazýva lopúch. Netrhajte však listy, tie vám budú na nič. Účinnosť drogy sa skrýva pod povrchom zeme – v koreni. Je veľmi hrubý a ťažko sa krája, takže budú stačiť menšie odrezky koreňa vylúhované spolu s pŕhľavou. Lúhujte po dobu desiatich minút a po vychladení nanášajte na vlasy. Ak chcete výsledky, túto kúru musíte dodržiavať po každom umývaní vlasov po dobu troch až piatich mesiacov.

Čo je to peeling a načo sa využíva?

Čo je to peeling a načo sa využíva?

Najskôr je potrebné spomenúť, že existuje niekoľko typov peelingu, v závislosti od metód a výsledného výsledku. Avšak každá z nich je zameraná na hlboké očistenie, ktoré sa dosiahne odstránením mŕtvych a keratinizovaných buniek hornej vrstvy epidermis. Existuje takzvaná exfoliácia, ktorá vedie k obnoveniu pokožky na hlbokej úrovni. Správne vybraný peeling tiež vyhladzuje vrásky, zlepšuje pleť a aktivuje metabolické procesy. 
Regenerácia tkanív sa urýchľuje, čím sa dosiahne omladzujúci účinok. Často si všimneme, že naša pokožka je nudná, suchá a začala sa odlupovať. To môže viesť k  vykonaniu peelingu.

mýdlo

5 dôvodov, prečo potrebujeme peeling
·         Aktívny slnečný vplyv. Nie je žiadnym tajomstvom, že ultrafialové lúče môžu poškodiť našu pokožku. Je dôležité si uvedomiť, že používanie opaľovacích krémov nie je potrebné len v lete, ale po celý rok. Ak ste zanedbali krém, slnko doslova zabilo hornú vrstvu pokožky na tvári. V tomto prípade je potrebné odlúpnuť odumreté bunky a použiť peeling.

panena

·         Bežným prípadom je suchá koža spôsobená dedičnosťou. V tomto prípade nemusíte čakať na niektoré mimoriadne udalosti. Pozrite sa na peeling už teraz.
·         Peeling je nevyhnutný, ak sa chcete zbaviť post-akné alebo len chcete dôkladné hĺbkové čistenie Vašej pleti.
·         Ďalším dôvodom pre suchú pokožku sú alergie. V tomto prípade stojí za to navštíviť kúpele.
·         Bez ohľadu na stav vašej pokožky, s vekom je čoraz potrebnejší peeling na urýchlenie regenerácie a metabolických procesov.
V závislosti od hĺbky čistenia a intenzity účinku je peeling povrchný alebo mäkký, stredný a hlboký.

·         Povrchová úprava sa môže uskutočňovať pomocou mäkkých štetcov, čiže výlučne pomocou chemických prípravkov – hydrokidov.
·         Mäkký peeling je vhodný pre malé problémy.
·         Stredný peeling je vhodný pre zrelšiu pleť. Vzhľadom k tomu, že aktívne ovplyvňuje epidermis, môže vám pomôcť zbaviť sa jemných vrások.
·         V prípade chemického napadnutia sa používajú kyseliny s vysokou koncentráciou.

čistič

·         Mechanická varianta je možná s použitím kefiek s diamantovou hlavicou. Takýto zákrok by sa nemal vykonávať častejšie ako raz za šesť mesiacov.

Pár tipov na to, ako sa zbaviť strií po pôrode

Pár tipov na to, ako sa zbaviť strií po pôrode

Hneď na začiatku Vám musím oznámiť smutnú správu. Strie nikdy úplne nezmiznú. Nie, ani operácia Vám nepomôže. Ale vďaka týmto spôsobom môžu vyblednúť tak, že ich takmer nezbadáte.
 
·         Kto neskoro začne, sám sebe škodí– Strie treba začať odstraňovať čo najskôr po pôrode, keď sú ešte čerstvé. Čím sú staršie, tým to ide horšie.
·         Vaječný bielok– Ak dôverujete domácej kozmetike a medicíne tak môžete skúsiť metódu vtierania si vaječného bielku niekoľkokrát denne do pokožky.
·         Cukor s citrónovou šťavou– ďalšia metóda pre vyznávačov domácej kozmetiky. Zmiešajte jednu polievkovú lyžicu cukru s 4-6 kvapkami citrónovej šťavy a aplikujte na strie dvakrát denne.

těhotenství

·         Cvičenie– Aby strie zmizli tak je potreba cvičiť. Bez toho to nepôjde. Pri cvičení sa totižto obnovuje elasticita kože.
·         Zemiaková šťava– Narežte zemiaky na plátky a natrite si s nimi postihnutú oblasť. Keď šťava zo zemiakov zaschne, miesto si vyčistite.
·         Pitný režim– Aby sa pokožka obnovila musí byť neustále hydratovaná.
·         Olejová masáž– Poskytne hydratáciu pokožky z vonku. Najlepšie oleje na toto sú: ľanový olej, kokosový olej a olivový olej.
·         Krémy proti striám– Dajú sa kúpiť rôzne. Stačí si vybrať taký, ktorý je vyrobený z prírodných ingrediencií, testovaný odborníkmi a osvedčený. Stačí si pozrieť recenzie na internete.

·         Laserová terapia– Ak chcete siahnuť po radikálnejšej možnosti a máte peniaze na vyše, môžete ísť na laserovú terapiu. Je ju treba opakovať 3 až 4 krát aby dosiahla požadovaný výsledok.
·         Plastika kože– Posledná možnosť riešenie strií, ale jediná ktorá zaberie úplne. Je však veľmi nákladná.

břicho
 
Ako sa rozhodnete zabojovať proti striám je len a len na Vás. Prajem Vám veľa šťastia a ak to náhodou nevýjde, vedzte, že aj tak ste krásna. Plus, muži si strie tak či tak veľmi nevšímajú.

11 produktov, ktoré nesmú chýbať v kozmetickej taštičke modernej ženy

11 produktov, ktoré nesmú chýbať v kozmetickej taštičke modernej ženy

1.       Podkladová báza
Nanášajte ju vždy na vyčistenú pleť, na ktorej už je hydratačný krém. Na čo slúži? Make up vďaka nej vydrží dlhšie, lepšie priľne k pleti a výsledný efekt tak bude profesionálnejší. Tomu hovoríme tekutý zázrak!

vlasy

2.       BB/CC krém
BB krém predstavuje zvyčajne stredne krycí krém, ktorý obsahuje hydratačnú zložku a antioxidanty. CC krém sa hodí skôr na korekciu farebných nezrovnalostí pleti. Potreby svojej pleti určite poznáte, preto si stačí vybrať – oba krémy sú vhodné na denné nosenie.

3.       Make up s krycou schopnosťou
Hodí sa skôr na slávnostnejšie príležitosti, kedy potrebujete vyzerať naozaj bezchybne, čo sa týka bežného nosenia, pleť by zbytočne zaťažoval. Vyberajte opatrne a dajte pozor na odtieň, nie je nič horšie, ako oranžová maska na tvári.

4.       Púder
Púder, najlepšie vo farbe krycieho krému, alebo transparentný, Vám dokonalo zafixuje celé líčenie tváre. Okrem toho má za úlohu zmatniť, keď sa vo svetle lesknete ako diskoguľa, pokazí Vám to Váš inak bezchybný vzhľad.

5.       Bronzer
Vyberajte nevýraznejší, s ktorým môžete zvýrazniť kontúry tváre a nebude vyzerať prehnane, ale prirodzene. Bronzer je doslova zázračný, dokáže zoštíhliť tvár, zúžiť nos, dodať efekt pekného opálenia…Ale dávajte pozor – určite to s ním neprežeňte!

kosmetika

6.       Rozjasňovač
Podobne ako bronzer, skvelý pomocník. Keď si ho nanesiete pod oči, po stopách prebdenej noci nezostane nič!

7.       Rúž
Vyberte si farbu, ktorá Vám bude lichotiť a podčiarkne Vaše črty. Na trhu je množstvo odtieňov, každá si nájde ten svoj. Okrem toho si môžete vybrať z matných aj lesklých, obe vyzerajú krásne.

8.       Tiene na obočie
Pekne vytvarované obočie dokáže mnoho – zvýrazniť oči, skrášliť celú tvár…Vyberajte si farbu podobnú farbe Vašich vlasov – vyhnite sa však čiernej, dokonca aj ak ste čiernovláska. Čierna farba na obočí pôsobí príliš tvrdo. Čo sa týka použiatia tieňov, buďte veľmi obozretná, internet je totiž plný katastrof zapríčinených líčením obočia.

9.       Gélová očná linka
Keď jej dáte šancu, je pravdepodobné, že sa od nej stanete závislou! S gélovou očnou linkou totiž dosiahnete plnú, intenzívnu farbu, dokonalý tvar a fantastickú výdrž! Pracovať budete s tenkým štetčekom, s ktorým je aplikácia tak jednoduchá, že s trochou cviku zvládnete linky za pár minúť.

10.   Paletka očných tieňov
Zvoľte paletku, ktorá je bohato pigmentovaná a vydrží. Farby vyberajte podľa farby Vašich vlasov, Všeobecne však platí, že brunetkám sa hodia zemité odtiene a slečnám s blond vlasmi odtiene modrej. Dnes je už ponuka paletiek skutočne pestrá, takže naozaj si každý vyberie svoju. Ešte pred aplikáciou očných tieňov odporúčame použiť na horné viečko rozjasňovač, vďaka ktorému tiene viac vyniknú a dlhšie vydržia.

rtěnka

11.   Riasenka
To najlepšie nakoniec. Pár ťahov týmto zázrakom a Vaše oči sa zmenia z nevýrazných a unavených na dramatické a zvodné. Vyberajte si kvalitnú špirálu, ktorá Vašim riasam pridá objem i dlžku.

8 jednoduchých spôsobov, ako zvýšiť svoju príťažlivosť

8 jednoduchých spôsobov, ako zvýšiť svoju príťažlivosť

1.      Oslaďte si ruky. Prvá a najčastejšia vec, ktorú budete pravdepodobne na novej párty robiť, je podávanie rúk. Aby si ľudia zapamätali práve vaše ruky, musíte dráždiť ich zmysly. Budete chcieť voňavé a najmä jemné dlane, čo zabezpečí voňavka alebo krém.

model

2.      Ženy, nezabúdajte na viečka! Skôr, než si začnete maľovať oči, hoďte na tie viečka a vnútorné očné kútiky nejaký ten korektor. Často si to ani neuvedomíte, ale keď príde červenanie, poznáte ten rozdiel.

3.      Vône aplikujte strategicky. Striekanie sa na verejnosti nie je spoločensky neprípustné, no často vám viac uškodí, než aby Vám prihralo pomyselný bodík. Aplikujte preto voňavku priamo na spodné prádlo – podprsenky, gaťky, trenírky. Takto sa vôňa počas celého dňa nestratí a keď príde na vyzliekanie, poznáte ten rozdiel.

krása

4.      Nekašlite na holenie. Nikdy neviete, kedy sa to prihodí. Musíte byť vždy pripravení, aby vás nezaskočila náhla ponuka a vy ste nezaskočili niekoho náhlym odmietnutím – často len kvôli zanedbaniu prípravy.

5.      Strapaté vlasy sú výsadou. Namiesto zvádzania ukrutných bojov s každým jedným neposlušným vlasom im dajte voľnosť! Strapatá textúra vždy neznamená neupravená textúra. Primiešajte im nejakú tú penu pre strapaté vlasy a ukážte svoje prirodzené krivky!

6.      Nebojte sa odhaliť nohy. Keď už aj došiel čas na zdĺhavé sprchové holenie nôh, nepanikárte. Natrite si ich pred holením baby olejčekom – tento pokožku zjemní a ochráni. Lepšie?

7.      Úsmev. Častokrát zabudnutý, kľúčový doplnok každej upravenej tváre. Niekedy, keď nemáte čas na detaily, nádherný úsmev dokáže pritiahnuť pozornosť a odlákať od nedostatkov.

móda

8.      Voda. Keď si ňou pretriete vlasy, nachvíľu oživíte celú drogériu, ktorú si na ne už tak dlho nanášate. Pokojne vypite naraz aj pol litra – pokožka, nechty, všetko akoby ožije.

Umývanie vlasov bez šampónu. Mýtus alebo realita?

Umývanie vlasov bez šampónu. Mýtus alebo realita?

Používanie šampónov sa rozmohlo v priebehu 70. rokov minulého storočia. Vtedy reklamy sľubovali nádherné lesklé vlasy s objemom a konzumná spoločnosť sa pustila za týmto trendom. Následne sa akosi pozabudlo nato, načo to bolo v skutočnosti dobré, no to už takmer každý využíval tieto služby. Nemôžeme však zavrhnúť opodstatnenosť šampónu. Zrekapitulujme si jeho plusy:

vlasy

1.      Zabezpečí vlasom vôňu, o ktorú sa mnohí pri výbere šampónu opierajú,
2.      Dodá vlasom objem a lesk, ktorý tak veľmi sľubujú reklamy,
3.      Umožní ľahšie rozčesávanie.

Toto všetko samozrejme platí pod podmienkou, že si vyberiete správny šampón bez zbytočných chemikálií, ktoré Vašim vlasom a pokožke viac škodia, ako sú na úžitok.

šampon

Teraz na umývanie bez šampónu, ktoré zatiaľ nie je v povedomí širokej verejnosti, najmä kvôli spoločnostiam predávajúcim doplnky pre vlasy. Jeho jedinou nevýhodou sú počiatočné týždne. Pretože vlasy sa prirodzene mastia, budete často bojovať s tým neprijemným pocitom záťaže na hlave. Je to kvôli tomu, že každé umytie vlasov – aj menej agresívnym šampónom – pokožku a vlasy odmastňuje, často vysušuje. Telo na toto reaguje zvýšenou tvorbou týchto telových olejov, načo vy reagujete ďalším umytím vlasov. Po vystúpení z tohto cykla budete svoje rozhodnutie ľutovať, o pár týždňov to bude oslobodenie. Prečo metóda bez šampónu?

1.      Vlasy sa pomalšie mastia – menej časté umývanie znamená menej rozštiepených končekov, menej vypadávania (hoci mne práve vtedy začali vypadávať) a ostanú hustejšie

2.      Mainstreamové „hnutie“ pre umývanie vlasov bez šampónu doporučuje používať sódu bikarbónu, ktoré je mimochodom výborným čistidlom. Podľa mňa je jej použitie príliš invazívne – nemá správne pH, vysušuje a oberá vlasy o vzácne oleje.

balzám

3.      Šetrí peniaze – už nikdy nebudete musieť vyhodiť ani cent na šampóny

4.      Šetrí miesto v kufri – na dovolenku Vám zrazu postačí obyčajný hrebeň

5.      Žiadne zbytočné chemikálie

Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že pokiaľ máte krátke vlasy a začnete sa umývať bez šampónu, zmenu takmer nepocítite. V tomto prípade je pravidlom, že čím dlhšie sú vlasy, tým ťažší je prechod na takúto alternatívnu formu starostlivosti o vlasy. Netreba sa ničoho báť, veď ľudské telo sa prispôsobilo aj horším veciam.
Kde sa stratili idoly krásy? Alebo ich je len príliš veľa?

Kde sa stratili idoly krásy? Alebo ich je len príliš veľa?

Všetci sme nástrojom klamu. Do našich uší sú tlačené produkty popovej kultúry, ktorá je populárna práve vďaka tomu, že ju počúvame. Ústa sú nam napchávané komerčnými produktami, ktoré sa stali ikonickými len vďaka tomu, že ich peniaze pretlačili všade. Veru, takto je to i s naším zrakom, ktorý neslúži na nič iné, než ako obeť marketingových rybárov, ktorý nám dennodenne strkajú pred tvár nové a nové návnady. Tými môžu byť rôzne obrazy – reklamy, bilboardy, letáky. Človek je tak spoločnosťou lákaný, aby si kúpil produkty, bez ktorých by sa často obišiel alebo mal možnosť pre lacnejšiu náhradu.

modelka

A ako je to s tým idolom?
Aký ošiaľ je na dennom poriadku, najmä v Spojených štátoch amerických, napr. keď vyjde nový iPhone? Ľudia sú zlákaní marketingom a neváhajú mu vrátiť peniaze za jeho produkt. A keď sa tak stane, zrazu získali svoj idol, nech je to idol krásy či technológií. Takto si plnia svoje sny. Avšak takýchto idolov je nespočet – cez počítače, strojčeky na holenie, žuvačky, chipsy, atď. – preto je čoraz náročnejšie orientovať čo i len v tejto obyčajnej konzumnej spoločnosti.

žena

Móda sa uberá cestou konzumnej spoločnosti
Miesto rovnej súťaže a finálneho produktu, ktorý by mohol byť mementom všetkej módnej technológie a krásy sa pravidelne konajú prehliadky, kde je odprezentovaných nespočet produktov. Nesčítaní zákazníci majú prirodzene neporiadok v oblečení a nevedia, čo by pre nich mohlo byť najlepšie, najideálnejšie, a preto sa často nechajú zmiasť alternatívami z ázijských krajín.

A čo súťaže krásy?
Tieto sú dobrou prezentáciou kvality krásy, pričom je zrejmé, že výherca by sa mal stať jej idolom. Tieto súťaže sú žiaľ málo podporované a majú nízku výpovednú hodnotu. Ak vyhrá blondína s veľkým poprsím, začne sa celý svet farbiť na blond a dávať si implantáty? Nájdu sa výnimky, ale pravdepodobne nie. Teda pre ľudí sa nič nezmenilo.

muž

Ak chceme nájsť skutočný idol krásy, musíme sa prestať krútiť v začarovanom kruhu, kde každých 50 rokov sa vraciame k tomu istému, kde neexistuje poriadok a pravidlá pre módny priemysel. Na druhú stranu – i toto je na niečo dobré – nech nosíte čokoľvek, vždy budete „in“.
Zeleninové džúsy pre vaše zdravie

Zeleninové džúsy pre vaše zdravie

Keď to vidíte na prvý pohľad, sa nemusí zdajú byť veľmi chutné. Je to vlastne druh kapusty. Nápoj je často známy ako energetický zdroj živín. Jej šťava je rovnako zdravá a má mnoho prínosov pre zdravie, rovnako ako iné zelené listové zeleniny.
Znižuje vrásky: Šťava má oveľa viac antioxidantov ako väčšina ostatných zelených listových zeleniny. Antioxidanty sú skvelým spôsobom, ako znížiť vrásky, pretože spomaľujú proces starnutia a skutočne pomáhajú pri prevencii poškodenia buniek voľnými radikálmi.

kapusta
 
Zdravie pokožky: Šťava má vitamín A, ktorý je nevyhnutný pre zdravie pokožky. Bolo dokázané, že je užitočné aj pri prevencii mnohých kožných ochorení.
 
Dobrý čistiaci prostriedok: Šťava je veľmi dobrý čistiaci prostriedok na pokožku. Detoxikuje vaše telo zvnútra, a preto sa prevádza do zdravého žiariaceho kože vonku.
 
Elastickosť vlasov: Ak zažívate pretrhnutie vlasov, určite ste zatiaľ nevyskúšali šťavu z kelu. Šťava zvyšuje vašu vlasovú elasticitu. Dokonca vám pomôže zvýšiť silu vlasov a urobí vlasy silnejšími.
 
Rast vlasov: Šťavy Kale pomáhajú zvýšiť obeh na pokožke hlavy. Týmto spôsobom prispieva k zvýšeniu rastu vlasov rýchlejšou rýchlosťou.
 
Vločky, sťava z vločiek bojovať vo vlasoch. Tiež pomáha veľmi v zlepšovaní pre suchú pokožku hlavy a výborne ju zvlhčí

zmrzlé ovoce
.
Bojuje a liečí rakovinu. Šťava pomáha pri boji a liečbe rakoviny. Glukozinolát nachádzajúci sa v šťave je naozaj dobrý na liečbu rakoviny a jej prevenciu. Je zvlášť užitočný pri liečení rakoviny prsníka, rakoviny prostaty, rakoviny močového mechúra a rakoviny hrubého čreva.
Zdravšie kosti.Zeleninvá šťava je bohatá na vitamín K, ktorý je prispôsobený za zdravšie kosti. Ľudia, ktorí majú nedostatok vitamínu K, sú vystavený väčšiemu riziku zlomenín a iných problémov súvisiacich s kosťami. Je tiež bohatý na vápnik, ktorý pomáha udržiavať celkové zdravie kostí. Zeleninová šťava pomáha pri znižovaní hladiny cholesterolu. Zachováva cholesterol pod kontrolou.
 

KRÁSA PODĽA ZNAMENÍ

KRÁSA PODĽA ZNAMENÍ

Každá žena je iná, každej žene sa páči niečo iné. Výrazne rozdiely nájdeme aj v znamení horoskopu.
1.      Baran– ženy v znamení barana patria k ohnivým znameniam. Vyžaruje z nej energia, preto vo vašom prípade nič nepokazíte pekným, výrazným červeným rúžom, ktorý vám bude určite svedčať. Barani majú väčšinou krásne bohaté vlasy, ktoré vytvoria a doladia pekné pery.
2.      Býk– ženy v tomto znamení to príliš s líčením nepreháňajú a ani nemusia. Väčšinou sú prirodzene pekné a potrpia si na peknú a sviežu pleť. Preto odporúčame  investovať do kvalitnej pleťovej kozmetiky – pleťové vody, krémy.
zvěrokruh jako hodiny
3.      Blíženci – milujú spoločnosť, ľudí. Nikdy nie sú sami. Ide o vzdušné znamenie, ktoré zo seba vyžaruje voľnosť a pohodu. Týmto ženám v ich rozlietanom živote odporúčame rozjasňovač, v ktorom budú vždy krásne a svieže.
4.      Rak – ide o vodné znamenie, ktoré pôsobí veľmi nežne a príjemne. Ich kráse pomáhajú líčidlá v prírodných jemných tieňoch zvýraznené jemným leskom na pery. Na spríjemnenie dňa a dosiahnutie vnútorného pokoja pomáha aromaterapia – levanduľa.
5.      Lev – starostlivosť o seba doslova milujú. Levice sú krásne ženy, ktoré nikdy nezostanú bez pozornosti. V ich výbave by nikdy nemali chýbať prípravky na krásne vlasy, a samozrejme pleťové masky pre čistú jemnú pleť. Dôležité pri líčení je zvýrazniť oči, pretože ich majú krásne, hravé.

6.      Panna – ženy v znamení panny si potrpia na krásny vzhľad, ktorý majú dotiahnutý do jedinečnosti. Pôsobia upraveno a čisto. Nie je potrebné to preháňať s líčením, pretože potom môžu pôsobiť lacno. Panny sú prirodzene krásne, pomôže úprava obočia, starostlivosť o pleť.
7.      Váhy – potrpia si na vzhľad, ale hlavne na doplnky. Väčšinou majú veľmi pekné oči, preto je dôležité používať špirálu, ktorá zvýrazní pohľad. Potom už stačia pekné výrazné náušnice. Váhy sú vzdušné znamenie, ktorým svedčia svieže farby ako modrá, žltá, ružová a podobne.

8.      Škorpión – tu sa stretneme i s extravaganciou. Neraz sa stáva, že tieto ženy prekvapia extravagantným účesom v rôznych farbách a strihoch. Nudné farby nie sú nič pre vás, preto si kupujte kvalitné šampóny, kondicionéry, aby vám farby vydržali čo najdlhšie.
9.      Strelec – tu sa naopak málokedy stretneme s extravaganciou. Tieto ženy milujú slobodu a to sa týka aj líčenia. Nikdy to nepreháňajú ani v líčení. Menej je viac. Toto znamenie si skôr zakladá na krásnych parfémoch, ktorými omamujú svoje okolie. Väčšinou majú obľúbenú jednu, max dve vône za život.
Země v horoskopu
10.  Kozorožec – milujú čistotu a jednoduchosť v líčení. Potrpia si na pekné vlasy, obočie, nechty. Dôležitým doplnkom by mala byť očná linka, ktorá zvýrazní ich hlboký pohľad. Keďže sú veľmi zručné, dokážu sa veľmi pekne nalíčiť a upraviť.
11.  Vodnár – považujú sa za najatraktívnejšie ženy. Pôsobia veľmi krásne a ľahko. Využite svoj potenciál a používajte očné tiene v rôznych farbách.
12.  Ryby – keďže ste vodné znamenie nezabúdajte na hydratáciu pleti. Veľmi dobre sú termálne vody, ktoré vás zbavia šupiniek a suchej pleti. Veľmi dobrým doplnkom sú jemné make-upy, ktoré vašu pleť rozjasnia.