Rubrika: Muži

Prostata u mužov

Prostata u mužov

Prostata si získala pozornosť hlavne neodbytným propagovaním liekov pri jej zväčšení. Aj keď muži často nevedia o čo ide, prostata je jedno z hlavných kritérií, aby mali pokojný a šťastný život. Neveríte?
Tento orgán, ktorý je v obvyklom stave veľký asi ako orech, sa nachádza pod močovým mechúrom. Jeho fungovanie je nesmierne dôležité pre zdravie mužov. Práve pred päťdesiatkou sa u nich začnú vyskytovať prvé problémy a po nejakom čase na ňu trpí skoro každý. Problém nastáva, keď sa postupom času zväčší. Takéto benígne zväčšenie nie je zdraviu škodlivé, pokiaľ nespôsobuje väčšie ťažkosti, či obmedzenia.

pisoár

  • Prvé príznaky sa prejavujú ako častejšie nutkanie na močenie. Zväčšenie totiž tlačí na močovú rúru, ktorá nie je schopná odvádzať moč preč z tela tak ľahko, ako pred tým. Pri väčšom raste sa môže objaviť štípanie a zápal. Najhoršie je, ak sa močové cesty úplne zablokujú a moč sa vracia do obličiek. Okrem týchto komplikácií spôsobuje aj problémy s potenciou a bolesť pri pohlavnom styku. Ak máte pocit, že ste sa v noci nevymočili úplne a že prúd moča nie je taký silný ako obvykle, mali by ste zbystrieť. Prvé prejavy si mnohý muži ani neuvedomia. To, čo bolo samozrejmosťou sa však môže zmeniť.

  • Ako si pomôcť? Možno to budete neradi počuť, no životným štýlom sa dá veľa napraviť, ako aj veľa pokaziť. Správna životospráva ešte nikoho nezabila. Preto sa vyhýbajte alkoholu, ktorý podporuje neprirodzený rast prostaty. S korením zaobchádzajte tiež opatrne a na kofeín tiež zabudnite. Všetky tieto faktory totiž podporujú rast a vytvárajú pre vás do budúcnosti problém. Dajte svojmu telu pauzu a nehrňte doňho žiadne podporné látky. Tie umožnia hormonálne výkyvy, ktoré sú tiež nebezpečné, hlavne u starších mužov.

starci

  • Vyšetrenieprebieha hmatom a mnohým chlapom vyvoláva vrásky na čele. Z dôvodu prevencie by ste sa mali aspoň raz za dva roky vyšetriť. Sledovanie je dôležité nie len ako samotná prevencia, ale aj ako zachytenie komplikácií. V dnešnej dobe už existuje niekoľko druhov liekov, ktoré pomáhajú prostate. Ak už však trpíte dlhšie, nespoliehajte sa len na tie a určite vyhľadajte lekára.

Prostatitída : čo je nutné vedieť!

Prostatitída : čo je nutné vedieť!

Pri prostatitíde dochádza k mnohým problémom s močením, poklesom libida a poškodením erektílnej funkcie. Najsmutnejšou vecou je, že pri nedostatočnej liečbe asi 40% pacientov čelí neplodnosti , pretože prostata už nemôže produkovať dostatočnú kvalitu sekrécie na zabezpečenie životaschopných spermií. Je dôležité si uvedomiť, že takéto príznaky sa môžu vyskytnúť nielen pri prostatitíde, ale aj pri adenóme prostaty a rakovine .

osamělost

Príčiny prostatitídy
Existujú 4 hlavné formy prostatitídy: akútna bakteriálna prostatitída, chronická bakteriálna prostatitída, non-bakteriálna prostatitída a prostatodínia.
U osôb mladších ako 35 rokov sa choroba obvykle vyskytuje vo forme akútnej bakteriálnej prostatitídy . Bakteriálna prostatitída je, keď existuje laboratórny dôkaz infekcie. Najčastejšie sa vyskytujú chlamýdie alebo kvapavka. Infekcia vstupuje do žľazy prostaty z močovej trubice, močového mechúra, konečníka, krvných ciev a lymfatických ciev panvy. Nedávne štúdie však dokazujú, že infekcia vo väčšine prípadov prekrýva už existujúce poruchy štruktúry tkaniva prostaty a krvného obehu. Pri bakteriálnej prostatitíde nemožno izolovať baktérie, hoci to nevylučuje ich prítomnosť.

rozchod

Príznaky prostatitídy
Príznaky prostatitídy možno rozdeliť do troch skupín:

  1. poruchy močového aparátu (časté a bolestivé močenie, pocit neúplného vyprázdňovania močového mechúra), bolesť v dolnej časti brucha;
  2. poruchy sexuálnej funkcie (bolesť po močovej trubici a konečníku počas ejakulácie, slabá erekcia, predčasná ejakulácia, strata orgazmu atď.);
  3. zvýšená úzkosť a nervozita mužov v dôsledku fixácie pozornosti pacientov na ich stav.

zoufalost
Akútna prostatitída obvykle začína so zvýšením telesnej teploty na 39-40 ° C s horúčkou a zimnicou. Močenie je ťažké a bolestivé. Edém sa vyvíja v prostatickej žľaze, čo môže spôsobiť akútnu retenciu moču. Chronická  je uvoľnená, ale kedykoľvek s nepriaznivými faktormi môže dôjsť k exacerbácii. Može mať  asymptomatický priebeh.

Najlepšie miesta, kde sa môžete stretnúť so ženami (Tipy pre mužov)

Najlepšie miesta, kde sa môžete stretnúť so ženami (Tipy pre mužov)

V kluboch a baroch
Väčšina ľudí chodí do klubov a barov, aby sa zoznámila. Dokonca aj ľudia, ktorí idú so skupinou priateľov, majú tendenciu ísť s filozofiou "viac pozornosti" tým, že tam, kde je to možné, hľadajú ľudí ktorí sa im páčia a potenciálne ich chcú uloviť.
Kluby: Zvyčajne kluby môžu viesť k väčšej fyzickej intimite ako k emocionálnemu rozvoju, ale fyzické spojenie môže byť tiež kľúčovým stavebným kameňom vzťahu.

notebook

Bary: Bar je oveľa zábavnejší ako klub. Ak nie je DJ, väčšina barov je chladná a tichá, iná ako hudobný automat, ktorý hrá dosť hlasno a hovorí cez bar.
Obe miesta sú rovnako efektívne, pokiaľ ide o stretnutie so ženami. Tanec na tanečnom parkete môže viesť k takmer všetkým možnostiam ako rozhovor v bare.

Ženy v Obchodnom centre
Obchodné centrum je garantovaným miestom na nájdenie tony žien. Či už je to v obchode, na potravinovom dvore alebo inde, vždy je možnosť hovoriť so ženami. S toľkými ženami, ktoré kráčajú, je to najlepšie miesto pre praktizovanie jazyka tela, kontakt s očami a všeobecné rozhovory.

Zoznamka aplikácií / webových stránok
Aplikácie a webové stránky by sa mali považovať za najlepšie miesta na stretnutie so ženami. Zatiaľ čo to nie je fyzické umiestnenie, je to rovnako praktické na stretnutie s ženami ako miesto, kam by ste šli za domom. Aplikácie a webové stránky často obsahujú funkcie, ktoré vedú k oznámeniu spoločného záujmu. Ak sa dostanete k jednému z týchto upozornení, znamená to, že záujem už existuje, a to ste spolu ešte nehovorili.

it

Ekvivalent tejto vlastnosti v skutočnom živote by bol, keby žena náhodne šla k vám a dala vám vedieť, že si myslí, že ste atraktívne. Aby sa niečo také stalo, je mimoriadne zriedkavé. Či sa to stane elektronicky alebo v skutočnosti, je to skvelý náskok a môže tp zvýšiť dôveru.
Zatiaľ to je všetko, dúfam, že sa Vám tento článok páčil a možno Vám v niečom aj troch pomohol.

Tak ako teda? Kamarát, či vážny kandidát?

Tak ako teda? Kamarát, či vážny kandidát?


Možno ste zažili, alebo možno zažívate, či sa Vás tento prípad vôbec netýka a teda ste zrejme tým druhým, ráznym alfa samcom, ale v období niektorých mužov nastala situácia, v akej sú platonicky zamilovaní do svojej kamarátky, no ich spoločný vzťah zostáva na uzde kamarátstva nehovoriac o tom, že v niektorých prípadov má kamarátka svojho partnera a teda muž, sklamane považovaný za kamaráta, iba stále verí a snaží sa svojej kamarátke pripraviť dobrý deň, vypočuť ju, či pripraviť akúsi akciu aj keď tuší, že ten najlepší zážitok nakoniec aj tak zažije jej partner, ktorý miesto toho, aby vykonával vašu prácu kamaráta spí, alebo sa fláka so svojou bandou opilcov a chuligánov.

pár

Pre muža (kamaráta) je toto naozaj divný pocit a hýbu sa v ňom dve naraz rozdielne myšlienky, pričom sa podsúva ešte tretia. Keďže sme do kamarátky skryto zamilovaní a teší nás jej úsmev i každý krok, trávime s ňou čas určite radi a určite sa snažíme dopriať jej to najlepšie, aby ten úsmev z jej pier nezmizol a aby zostala v našich očiach stále rovnako krásna a pôvabná. To sa v nás ozýva cit.

výlet

 Do tejto romantickej predstavy sa ale začne pliecť mozog, rozum a akási tá naša mužská hrdosť či ego. A to hlavne v momente, kedy sme unavení a kamarátka nás volá niekam von, či nedajbože na dlhšiu akciu keď aj tak vieme, že si s ňou akurát tak podáme ruky a pôjdeme domov každý svojou cestou, pričom vy sám k sebe unavený domov a kamarátka k svojmu lenivému frajerovi, ktorý teraz získa to najlepšie. V takýchto situáciách máme chuť zmeniť sa na čerta a kamarátke priamo povedať, nech si ide s tým svojim dokonalým partnerom a vás nech neotravuje, že máte v pláne aj iné veci, ktoré aspoň majú cieľ a pointu, čiže aj spánok či sedenie za počítačom sa zdá byť nakoniec duchaplnejšie. Ale čertom sme iba vo svojej hlave, kamarátku máme radi natoľko, že jej to takto otvorene nedokážeme za žiadnych okolnosťí povedať.

schůzka

A tak nám rozum tlačí tretiu cestu, byť úprimní, avšak romantický spôsobom. Miesto nadávok radšej povedať pravdu, čo k nej cítime. Ale zasa sa vráti na scénu cit a premýšľame, aká táto úprimnosť bude mať následky. Zvyčajne neviem prečo, vidíme len tie najhoršie a tak sa bojíme, zostávame teda „iba“ kamarátmi.

Ktorý šuplík máš otvorený?

Ktorý šuplík máš otvorený?

Rôznorodosť pohlaví z nás robí výnimočných. Ženy sú iné a muži tiež. V niečom sme podobní, ale základné vlastnosti máme rozdielne. Najviac spodobovaná vlastnosť je, že muži vedia robiť naraz len jednu vec a ženy zvládnu aj viac. Čo sa za tým skrýva? Ako to funguje?

šuplík

Jedna doktorka prirovnala mužský mozog ku komode. Viete, skriňa so šuplíkmi. Ibaže chlapi ich majú v mozgu milióny. Na každú činnosť jeden. A keď muž vykonáva nejakú činnosť, otvorí sa mu daný šuplík. Keď má otvorený už jeden šuplík, ďalšie sa mu neotvárajú. Takže keď muž pozerá televízne noviny, má otvorený šuplík televízne noviny a pozorne sleduje všetky novinky zo sveta. Nečudo, že keď manželka začne naňho hovoriť, nevníma. Šuplík – rozprávanie sa so ženou – má predsa zavretý. A takto je to so všetkým. Keď sa hrá hry, nepočúva vás.. Keď číta časopis, nepočúva vás… Keď surfuje na internete, nepočúva vás… Keď hrá karty, nepočúva vás…Keď telefonuje, nesleduje vás… Keď hrá futbal, nevšíma si vás v hľadisku… Keď robí čokoľvek iné, jednoducho vás nevníma. Nevie sa plne sústrediť aj na vás a aj na inú činnosť. Je to tak.

grafika

A my ženy nemáme v hlave žiadnu komodu. Máme skôr počítač, ktorý vie rýchlo prepínať medzi činnosťami a tak to vyzerá ako keby sme vedeli aj viac vecí robiť naraz. Ale nie je to celkom tak. Preto sú muži lepší šoféri ako my, ženy. Pretože muži sa dokonale sústredia na jednu činnosť – šoférovanie – a nezaoberajú sa ničím iným. Za to ženy, ktoré si myslia, že zvládajú viac činností naraz, sa popri šoférovaní stihnú namaľovať, očesať, najesť, napiť a ich mozog je veľmi vyťažený, pretože neustále musí prepínať mód. Keď to už nezvláda, nastane skratová situácia – nehoda. Štatisticky dokázané je, že ženy majú viac nehôd ako muži. Ak neveríte, vyhľadajte si na internete o tom existujú rôzne štúdie.

fantasie

Tak, ktorý šuplík máš otvorený teraz?

Rodgers: Začínam posledných deväť rokov

Rodgers: Začínam posledných deväť rokov

Aaaron Rodgers hrajúca legenda Green Bay Packers začína prípravu na svoju trinástu sezónu v NFL, čas tak letí však? V decembri tridsaťštyri ročný quarterback v minulej sezóne veľa fanúšikom spôsobil skoro infarkt keď začal sezónu slabo a ťažko sa rozbiehal až sa mu na koniec základnej časti podarilo dostať do dobrej formy keď ukončil ročník štyridsať-mi touchdownmi. Čoraz viac počuť také výroky hráčov že by chceli hrať aj po štyridsiatke. Aaron Rogers sa tiež pripojil k ním a k danej téme sa vyjadril:

futsalový míč

„ Myslím si že začínam posledných deväť rokov lige. Tento rok bude mojím desiatym, v ktorom začínam ako quarterback číslo jeden. Takže vlastne tých trinásť rokov nie je úplná pravda. Necítim sa ako keby som bol profesionál už trinástu sezónu tie tri roky sú dosť dlhá doba. O každom quarterbackovi, ktorí má viac ako tridsaťpäť rokov ľudia a novinári začnú hovoriť o tom, že sú už starí a treba začať hľadať náhradu kým nie je ešte neskoro. Keď som bol mladým quarterbackom ani sa mi nesnívalo o tom, že dosiahnem takú úžasnú a dlhú kariéru, ale som si s tým istí, že rozhodne ešte koniec nie je. V inom tíme hrať by som jednoznačne nechcel a dúfam že ani nebudem. Kariéru by som chcel určite dokončiť tu doma v Green Bay.“

zápas

Aaron Rodgers je naozaj rozhodnutý a má silnú motiváciu a neukončiť kariéru. Určite by však bolo skvelé získať ďalší prsteň pre víťaza Super Bowl. Green Bay Packers sa skoro každú sezónu dostáva do play off. Dostáva sa stále veľmi ďaleko a je jedným z najlepších tímov NFC. Za desať rokov sa do finále dostali len raz a táto skutočnosť už začala štvať nielen fanúšikov Packers, ale aj samotných hráčov. Tieto prehry v play off, v ktorých prišli o výhru naozaj o vlások, to však nemôžeme vyčítať vynikajúcemu quarterbackovi. V roku 2014 sa už skoro dostali do finále, ale nemali šťastie. Keď sa tento rok podarí dať dokopy mladú a talentovanú obranu, môže to pre Packers znamenať účasť vo finále Super bowl.

6 spôsobov, ako ho potešíte

6 spôsobov, ako ho potešíte

Mašáž

Koho by nepotešilo nežné láskanie pokožky? Pripravte si príjemnú atmosféru, hrejivý krém a môžete začať. Masáž obľubujú muži rovnako ako ženy. Znamená pre nich uvoľnenie po stresujúcom dni, intimitu s partnerkou a pocit, že sa o nich niekto stará. Ak sa vám stane, že vás chlap preruší s tým, že ste ho masážou navnadili, niet sa čomu čudovať. Možno ste práve objavili jeho erotogénnu zónu.

masáž

Prebratie iniciatívy v posteli

Stále nechávate partnera, aby si s vami robil, čo chce? Skúste ho dostať na lopatky. Najlepší spôsob ako obnoviť vášeň je predsa robiť niečo nečakané. Niekedy je dobré skúsiť viesť celú akciu sama. Partner už odviedol dostatok práce tým, že vás pripravil, tak nemusíte mať zlý pocit z toho, že už ho k slovu nepustíte. Ukážte mu, čo viete! Možno s partnerom zistíte, že mu viac pasuje byť ten menej aktívny. Možno sa naopak utvrdíte v tom, že je pre vás lepšie, keď je partner hlavným aktérom.

Sexy košieľka

Muži milujú, keď sú ženy hriešne. A ešte viac, keď sú hriešne len pre nich. Nič vám nedodá viac sebavedomia ako to, keď uvidíte ako mužovi po pohľade na vás padla sánka. Či už to bude satén, čipka alebo obyčajná sieťovina, je dôležité mužovi ukázať, čo sa vo vás skrýva. Čipku muži zbožňujú, hoci niekedy môže pôsobiť, že je príliš vulgárna. Ak ste jemnejší typ, zvoľte satén. Hovorí sa, že menej je niekedy viac, ale v tomto prípade to platiť nemusí, preto je lepšie ak vás košieľka stále aspoň trochu zakrýva, aby mal chlap nutkanie skúmať, čo je pod ňou.

láska

Kompromis

Je niečo, na čo by ste sa neodhodlali a váš partner po tom veľmi túži? Urobte mu radosť a splňte mu toto prianie. Štedro vás za to odmení. Ak napríklad obľubuje športy a vy sa necítite na to, aby ste si s ním zahrala, zaplaťte mu napríklad kurz a povzbudzujte ho.

Vytúžené finále

Ako dlho dokážete zvádzať svojho partnera a nepodľahnúť mu? Skúste partnera zvádzať deň, niekoľko dní alebo celý týždeň. Pripomeniete mu tým to, ako vás zvádzal, keď ste sa spoznali. Bude to preňho zážitok z lovu a možno zažijete niečo, čo nikdy v živote neurobil.

Dobré jedlo

Nie nadarmo sa hovorí, že láska ide cez žalúdok. Spravte svojmu miláčikovi chutnú večeru. Alebo sa dohodnite na spoločnom varení. Hoci je dnes normálne, že muži vedia variť, stále sa ľudia držia zvyku, že kuchyňa je priestor ženy. Pustite si ho doň a nechajte ho nech vám pomôže. Možno nebude taký obratný alebo skúsený ako ste vy, ale môžete sa spolu zasmiať na jeho nešikovnosti alebo naopak, tešiť sa z toho, ako sa mu darí. Bude sa cítiť viac potrebný. A ak varenie nie je pre vás, jednoducho sa vyberte do dobrej reštaurácie alebo niekam, kde ste chodievali kedysi a zaspomínajte si na to, čo ste spolu všetko zažili.

Ako si získať pozornosť žien?

Ako si získať pozornosť žien?

1.       Prirodzená inteligencia
Pre ženy je veľmi dôležité mať partnera, s ktorým sa dá rozprávať o mnohých oblastiach, zaujíma sa o nové veci, nemá predsudky a svoj názor nepovažuje za svätý. Spolužitie s takýmto mužom je oveľa príjemnejšie, pretože je ochotný robiť kompromisy, avšak je dosť inteligentný na to, aby poznal hranicu, kedy si má stáť výlučne za svojim. Taktiež hádky s takýmto mužom prinášajú viac ovocia. Inteligentný muž vie objektívne zhodnotiť problém a priznať si vlastnú chybu – čo je pre mnoho žien neoceniteľné.

čas

2.       Vzdelanie
Vzdelanie evokuuje u žien pocit, že muž sa vie postarať o rodinu, čo je veľmi dôležité. Ženy, ktoré priznajú, že im ide aj o peniaze nemožno hneď bez posúdenia zaraďovať do kategórie zlatokopiek. Neznamená to automaticky, že žena chce, aby ju muž živil a kupoval drahé a luxusné značky. Vo väčšine prípadoch žena chce, aby sa muž spolupodieľal minimálne z polovice na chode domácnosti teraz hovoríme o finančnom hľadisku.

model

3.       Slušné vystupovanie
Reprezentatívne a elegantné vystupovanie pôsobí na ženy ako magnet. Samozrejme, že muž vyzerá v košeli lepšie ako vo vyťahanom tričku a montérkach. Ale nejde tu len o vzhľad. Väčšinu žien odpudzujú muži, ktorí nadávajú na verejnosti, pískajú na ženy a správajú sa k nim neúctivo. Dobré maniere naopak, potešia každú a dozaista si Vás začnú všímať.

4.       Vôňa
Ženy sú na vône obzvlásť citlivé a keď zacítia peknú, sviežu, no poriadne mužskú vôňu, zaručene sa obzrú. Pôsobí ako magnet a keď sadne, dokáže naozaj zázraky.

      5. Kulinárske zručnosti
       Luxus, akým sú raňajky do postele alebo romantická, vlastnoručne pripravená večera, ocení              každá žena určite viac, ako jedlo v drahej reštaurácii. Okrem kulinárskeho zážitku jej tak dáte            najavo, že Vám na nej záleží a prekonali ste sa kvôli nej – v prípade, že ste predtým varil tak                maximálne čaj.

       6.  Pomoc v domácnosti
       Pre ženy sú tieto povinnosti také príjemné ako pre mužov. Smutné je, že veľa ľudí berie                      domácnosť ako prácu ženu, čo je však už dávno pasé. Žijeme v 21. Storočí vo vyspelej krajine,            preto je namieste, aby ste chytil metlu a dvor pozametal vy. Vaša žena bude dozaista                          prekvapená a určite sa Vám to vráti, oveľa príjemnejšie.

láska

      7.  Starajte sa o ňu
      Pokiaľ máte partnerku – zamyslite sa, a predtým zahoďte ego, aký je Váš intímny život. Ženy sú         niekedy veľmi hanblivé a nepovedia čo chcú, zvlášť ak by im niečo chýbalo v posteli. Skúste na         pár nocí položiť jej potreby pred svoje a dajte jej pocit, že je chcená, milovaná a krásna. Na to        Vám zaručene žiadna žena nikdy nezabudne.

     8. Starajte sa o seba
     Mnoho mužov si maximálne umyje vlasy a vyčistí zuby, tým ich starostlivosť o seba končí. Keď si      však vypestujete športové návyky a zdravého ducha, budete sa starať o Vaše telo, o to, či                    voniate, nemáte pokrčené všetky veci a podobne, stanete sa oveľa viac atraktívnym.

Alkoholom ku zdraviu

Alkoholom ku zdraviu

            Podľa výzkumu American College of Sports Medicine (ACSM) pijú aktivní rekreační športovci ďaľeko viac ako ich neaktívni sedaví kolegovia. Dôvodov je hneď niekoľko. Požitie malého množstva alkoholu pred športovým výkonom zvyšuje silu, rýchlosť, výkon a výkonnosť svalov a kardiovaskularného systému.
vodky v baru
            Ukazuje sa, že alkohol požívaný v správnej miere zvyšuje množstvo "dobrého" cholesterolu v krvy a funguje ako účinná ochrana srdca a ciev. Alkohol tiež uvoľňuje svaly a tým pomáha znižovať krvný tlak. Vedci dokonca zistili, že pomáha pri liečbe osteoporózy a znižuje riziko Alzhemerovej choroby.

            Pitie červeného vína nám predlžuje život. Harvardskí vedci predložili dôkazy o tom, že antioxidant resveratrol, ktorý je obsiahnutý výlučne v červenom víne má rovnaké účinky predlžujúce život ako obmedzenie kalorického príjmu. Iný výzkum zistil, že víno je plné flovonoidov, antioxidantov znižujúcich riziko infarktu myokardu. Saponíny nachadzajúce sa vo väčšej miere v červenom víne ako v bielom zas zabraňujú ľudskému telu absorvovať cholesterol z krvi.
tři panáky
            Dobrou správou je i to, že optimálny príjem týchto látok na deň dosiahneme už dvomi pohárikmi kvalitného červeného vína (platí, čím výšší obsah alkoholu, tým viac antioxidantov a prospešných látok).
 
Nutričné hodnoty – Červené víno [1 liter] :
 
•    Energetická hodnota – 2500 – 3500 kJ (600 – 800 kcal)
•    Kyseliny – 5 – 8 gramov
•    Sacharidy – 180 gramov
•    Bielkoviny – 0 gramov
•    Dusíkaté látky – 0,5 – 1 gram
•    Zbytkový cukor – 0,2 – 50 gramov
•    Minerálne látky – 3 – 5 miligramov
•    Vitamíny skupiny B
•    Vitamín C
 
            Pitie piva má tiež svoje výhody. Nieje ich síce toľko, ale priaznivci zlatého moku znižujú jeho konzumáciou riziko srdcového zlyhania. To je zapríčinené predovšetkým tým, že krvná plazma  "pivárov" obsahuje až o 30% viac vitamínu B6. Pravidelné pitie primeraného množstva piva prečisťuje oblíčky, pomáha brániť pred ľadvinovými kameňmi a posilňuje močový mechúr. Vlažný ležiak Plzne sa ešte donedávna podával v nemocniciach pri zápalových ochoreniach močových ciest.

            Odporúčaná denná dávka (ODD) sa líši podľa fyzickej stavby tela, pohlavia, energetického výdaju a podobne. Všeobecne sa doporučuje u mužov jeden až dva pollitry denne a u žien jedno až dve malé pivka.  Prekročenie ODD má účinky, ktoré poznáme asi všetci. Na výrobu jedného pollitra sa použije až desať litrov čistej vody, čo z piva robí perfektný nápoj na zahnahie smädu.
regály s lahvemi
Pre obsah alkohulu sa však nedoporučuje tesne po skončení fyzickej záťaže – preto, než si dáte víťazné pivko, šáňo alebo panáčika, napite sa najprv vody, aby ste doplnili, to čo ste vypotili.

Slovníček vegetariána

Slovníček vegetariána

Sójové mäso
 
            Vysušená sójová bielkovina, ktorú poznáme ako športovci v podobe sójového mlieka a so sójou omáčkou nemá skoro nič spoločné. Dostaneme ho v bežných obchodoch vo forme prášku, granulí, rezančekov a plátkov. Pripraviť sa dá na tisíc a jeden spôsob. Variť, dusiť, zapekať, na pare i v praženici. Smaženie neodporúčam. "Je bez chuti farby zápachu" – výhovorka – je len na nás, ako ho naložíme a okoreníme. Jeho konzumáciou dostaneme do tela veľké množstvo bielkovín, minerálov a vitamínov skupiny B.
 sója v dlaních
Tempeh
 
            Neobsahuje žiaden cholesterol, minimum tuku. Obsahuje vitamíny skuiny B, najmä vitamín B12, ďalej minerály, fosfor a železo, zinok a horčík. Prírodný biely je nepoživateľný bez tepelnej úpravy, ale údený alebo smažený je delikatesa. Funguje skvele ako náhražka za syry a vajíčka. Svojou hubovou konzistenciou a chuťou sa hodí ako do rizota tak do cestovinových šalátov.
 
Šmakún
 
            Bielkovinová hmota zložená výhradne z vaječných bielkov (v podstate bielkova omeleta). Veľké množstvo bielkovín, nízky obsah cholesterolu, energetických hodnôt a glykemický index. Predáva sa aj prírodný biely aj udený. Použitie rovnako ako plátky mäsa alebo do šalátov.
 
Tofu
 
            Poznáme snáď všetci. Jedná sa o výrobok zo zrazenej sójovej bielkoviny. Na predaj je čistý prírodný, udený, s bylinkami i korením. Vysoký obsah bielkovín a málo cholesterolu z neho robia ideálneho spoločníka pri redukčnej diete. Za zmienku stojí celkový obsah vápniku pre správny rast kostí. Nízkokalorická varianta syru, na smaženie, do šalátov a prípravu pomazánok.
tofu s bylinkami 
Robi mäso
 
            Pripravuje sa z obilia, kukurice, pčeničných klíčkov, červenej repy, vody a soli. Smažíme, pečieme, grilujeme, zapekáme, varíme, nakladáme. Rovnako ako sojové mäso dostaneme v obchodoch na plátky, rezančeky, na kocky i ako hotové jedlo. Minimum cholesterolu, tuku, dokonca i sacharidov.
 
Seitan
 
            Nie príliš známy koncentrát vznikajúci zo škrobu, ktorý ostáva po premytí pčeničnej múky. Bez chuti. Dochucujeme najlepšie povarením v silnom vývare alebo marinovaním v oleji s bylinkami a korením. V kuchyni perfektný do gulášov a sekanej. Vysoký obsah bielkovín, minerálov a vitamínov.