Rubrika: Tovar

Letný kapsulový šatník – čo by v ňom malo byť?

Leto je obdobie, keď väčšina z nás túži po ľahkosti a slobode v oblečení. Aby ste vytvorili ideálny letný kapsulový šatník, stojí za to zamerať sa na niekoľko kľúčových prvkov, ktoré Vám zabezpečia štýlové a funkčné kombinácie. Nezabudnime tiež na správnu obuv, ktorá je dôležitým prvkom každého letného oblečenia. V tejto súvislosti môže byť značka Wojas Vaším spoľahlivým spojencom.

Pohodlné sandále

Základom letného šatníka sú pohodlné a štýlové sandále. Vyberte si modely s mäkkými remienkami, ktoré nebudú tlačiť na nohy. Stávajte na neutrálne farby, ako je béžová, zlatá alebo svetlohnedá, ktoré ľahko prispôsobíte rôznym letným outfitom. Stojí za to všímať si modely z prirodzenej kože, pretože majú veľa výhod, napr. ich materiál je priedušný, čo je ideálne na leto.

letní šatník

Klasické baleríny

Baleríny sú nadčasový klasik, ktorý bude vždy módnym. Vyberte si modely z ľahkej kože alebo priedušných materiálov, aby ste zabezpečili nohám správne vetranie. Klasická čierna, jemný odtieň telovej alebo pastelová ružová sú voľbami, ktoré sa skvele hodia do letných trendov. Môžete ich prispôsobiť mnohým šatám s rôznymi strihmi.

Ľahké tenisky

Ľahké tenisky sú vynikajúcou voľbou na letné dni, keď chcete spojiť pohodlie s módnym štýlom. Stojí za to hľadať modely z ľahkých a priedušných materiálov, ktoré zabezpečia Vašim nohám správne vetranie. Pri letných teniskách môžete zvoliť rôzne farby a vzory, ktoré dodajú energiu a sviežosť Vašim outfitom.

Pamätajte, že letný kapsulový šatník by mal byť praktický, ale aj plný štýlu a elegancie. Vyberte si obuv, ktorá bude dobre ladiť so zvyškom Vašich letných odevov. Vďaka značke Wojas máte istotu, že kvalita a štýl idú ruka v ruke. Pozrite si bohatú ponuku značky Wojas, dostupnú na adrese: https://wojas.sk/topanky-damske-slapky. Nájdete tam množstvo módnych a pohodlných modelov, ktoré dokonale doplnia Váš letný šatník. Nech je Váš letný štýl plný pohodlia, elegancie a spoľahlivej kvality.

Podlahy

Ak sa neviete rozhodnúť akú podlahu si položíte na zem, tak v nasledujúcom článku sa dozviete aké sú možnosti. Aké sú ich cenové relácie, výhody a samozrejme aj nevýhody. Je na vás čo si vyberiete, no pamätajte, že ak nemáte šikovné ruky a nie ste príliš zručný, zakúpte si služby profesionálnej firmy, ktorá sa zaoberá podlahami vo všetkých smeroch.

dřevo

Na začiatok tu máme drevené podlahy rôznych vzorov. Poznáme tmavšie ale aj svetlejšie odtiene dreva. Drevené podlahy majú dobrú výdrž a kvalitu, no je potrebné sa o nich patrične starať. Nikdy ich veľmi nenamočte, pretože by vám vaša drevená podlaha mohla „napuchnúť“ a mohla by sa tak znehodnotiť. Drevené podlahy poznáme drahšie ale aj lacnejšie, takže sú dostupné pre každého. Jej osadenie patrí medzi tie náročnejšie, preto ak sa na to necítite, prenechajte túto zodpovednosť profesionálom.

Medzi lacnejšie varianty môžeme zaradiť linoleum. Je to najlacnejšia vec, ktorú môžeme osadiť na našu zem. Taktiež údržba o ňu je veľmi jednoduchá, stačí linoleum jednoducho umyť a nemusíte brať až taký veľký ohľad na množstvo vody ako pri drevených podlahách. No nie je až tak veľký výber čo sa vzorov a farieb týka. Osadiť linoleum patrí medzi najjednoduchšie, ktoré zvládne aj každý laik.
Najlepšou voľbou je dlažba, ktorá je síce chladnejšia ale ak máte podlahové kúrenie, tak potom nie je žiaden problém, vtedy je veľmi príjemná na dotyk.

místnost

Na výber máme nespočetné množstvo farieb a vzorov, každý si nájde tú svoju, ktorá sa mu bude páčiť. Starostlivosť o ňu je veľmi jednoduchá, nezničí sa ak na ňu vylejete veľa vody avšak môže jej ublížiť ostrý a ťažký predmet ak na ňu spadne, preto treba byť viac opatrný ako pri ostatných druhoch. Na osadenie sa odporúča zavolať profesionálnu firmu, podobne ako u drevených podláh, patrí to medzi náročnejšie práce tak sa do toho nepúšťajte samotný.

Osvetlenie nášho produktívneho života

Doba technicky pokrokuje každým rokom a dnes už nájdeme moderné a zaujímavé alternatívy, aj čo sa týka osvetlenia. Môže za to v prvom rade technológia led a samozrejme takisto moderné produkty osvetlenia, ktoré túto diódu používajú.
Osvetlenie na nás pôsobí príjemných dojmom, o čom nás presvedčí i článok ktorý pojednáva o tomto novom type osvetlenia, ktoré v nás dokonca dokáže vyvolať pocity príjemnej životnej zmeny.
světla na koncertě
Ak dnes spomeniem osvetlenie, nemusíme si už predstaviť len luster s halogénovými žiarovkami. Dnes má osvetlenie inú, zaujímavejšiu podobu, ktorá dokáže rozsvietiť náš život. Či už si chceme v byte oddýchnuť, usporiadať večierok alebo pracovať, zakaždým nás príjemným spôsobom môžu sprevádzať tieto nové produkty technológie led. Odporúčaný článok konkrétnejšie pojednáva o reflektoroch. Tie nám spomínanú atmosféru vykúzlia v takej istej miere, možno i o niečo lepšej. To záleží od toho, na aké účely osvetlenie hľadáte a potrebujete. Každopádne s takým dnešným reflektorom nič nepokazíte.
tunel ze světel
Určite sa dá plnohodnotne využiť na akúkoľvek so spomenutých možností využitia. Jeho kvalitné osvetlenie nám umožní kvalitnejšie vykonávať prácu, či usporiadať kvalitný večierok. Takisto nám poslúži pri rôznych oddychových aktivitách, kedy potrebujeme osvetlenie. Vyššie spomenutý článok navyše vystihol pointu tohto osvetlenia pomocou reflektorov. Tak, ako sa hodia na osvetlenie interiérovej časti bytu, tak ich môžeme využiť i v exteriéri, na záhrade. Kvalitu osvetlenia exteriéru oceníme napríklad pri spoločnej opekačke či párty, kedy sa blíži tmavý večer. S reflektorom sa tmy a konca párty báť nemusíme. No opäť ho môžeme využiť aj pri práci, aj v pri práci v exteriéri, pokiaľ potrebujeme pracovať vonku a hrozí slabšia viditeľnosť.

Stokrát lepší zážitok, relatívne nízka cena

Pokiaľ máte notebook či počítač i TV a okrem toho túžite po perfektnom ozvučení, nemusíte automaticky kupovať domáce kino. Existuje i lacnejšia a niekedy kvalitnejšia alternatíva. Stačí Vám dokúpiť reproduktory, ktoré zapojíte pomocou koncovky Jack. Túto koncovku dnes majú všetky elektro produkty a zastrčíte ju do koncovky určenej na slúchadlá. Či zapojíte slúchadlá alebo reprodukrory, koncovka je určená ne obidve zariadenia, bez rozdielu. Teda pokiaľ chcete vylepšiť kvalitu ozvučenia a vychutnať si film, videohru, či koncerty s perfektnou atmosférou, stačí Vám dokúpiť reproduktory, no najradšej tie, ktoré disponujú basovým subwooferom.
barevné reproduktory
Dnes určite nájdete takéto reproduktory s perfektným ozvučením za menej, než 70 Euro. Pritom sa však jedná o dokonalé ozvučenie, ktoré Vám zlepší zážitok, či už pozeráte obľúbený film, či do TV zapojíte hernú konzolu, alebo si chcete vychutnať Váš hudobný playlist. Ako som spomínal, disponujú univerzálnou koncovkou Jack, takže ľahko ich môžete zapojiť do TV, notebooku, počítača i mobilného zariadenia. Skrátka majú využitie všade. V každom zariadení, cez ktoré ide ozvučenie či hudba.
černé reproduktory
Nemusíte sa však báť hlasitého ozvučenia, ktoré by rušilo susedov či spolubývajúcich. Áno, dajú sa nastaviť i na takýto rušivý level hlasitosti a basy Vám budú otriasať steny, no na druhej strane sa dajú nastaviť na príjemný tichý zvuk, no kvalita zostáva tá istá. Basový subwoofer vytvorí skvelú atmosféru ozvučenia, no pokiaľ reproduktory či hlasitosť na TV alebo inom zariadení dáme potichšie, máme ideálny zvuk. Basy nás vtiahnu so sebou do deja, pričom hlasitosťou nerušíme okolie.
 Pokiaľ bývate napríklad v činžiaku, tento spôsob odporúčam. Basový subwoofer nastavte pomerne na vysoký stupeň, no reproduktory a zvuk z TV, počítača, tabletu,… na nízky.
Ak pozeráte vojnový film, streľba a výbuchy Vám navodia akčnú atmosféru, pokiaľ hráte závodnú videohru, zvuk motorov bude super zážitkom a o kvalite hudobný nahrávok ani nehovoriac.

Rok 2018, alebo posledná rozlúčka s týmto tovarom


Od začiatku tohto roku /2018/, budeme svedkami takmer určitého zániku určitých, doteraz skvelých a populárnych, produktov na trhu. Niektoré už vymiznú úplne, iné čo nevidieť. Je to jednoduché, doba sa posúva vpred a tieto produkty sú už nahradené inými, novšími, vo väčšine prípadov zrejme i lepšími. Preto sa bližie pozrime na to, aké produkty mám na mysli, s ktorými sa už asi stretneme len formou článkov, ako je tento.
znamení sbohem
•         Zameriam sa predovšetkým na tovar týkajúci sa technológie a elektra a je jasné, že nebudem písať o produktoch, ktoré tu s nami nie sú už 15 rokov. Pokúsim sa vybrať tie, ktoré boli donedávna ešte aktuálnymi.
Microsoft Kinect
Toto zariadenie sprevádzalo majiteľov konzoli Xbox skvelých sedem rokov a treba uznať, že v dobe svojho vzniku to bol veľmi originálny a inovatívny nápad, ktorý inšpiroval herné odvetvie a určite o ňom ešte začujeme. Avšak už skôr iba z dokumentov či článkov, ktoré pojednávajú o histórii  videohier. Je však pravdou, že firma Microsoft sa snažila kinect aktualizovať aj pre nový Xbox One X, no aktualizácia nakoniec nebola úspešná, kinect tak už nebude pre nové zariadenia kompatibilný. No ale pozrime sa na to z oveľa lepšej stránky, dnes už môžeme hrať videohry formou VR, čiže Virual Reality. Aj keď VR sa týka skôr konzoly Playstation od výrobcu Sony.
video-game
Microsoft Xbox 360 a Sony Playstation 3
Ešte v roku 2017 sa nachádzali na trhu, aj keď už bolo jasné, že čoraz zriedkavejšie. Ale tieto produkty ste ešte mohli kúpiť nepoužívané, čisto nové z internetu, pričom Xbox 360 stál cca 140 Euro a Playstation 3 cca 160 Euro. Každému je asi jasné, že im pomaly odzvonieva, ale cena je/bola/ lákavá. Myslím si, že od roku 2018 ich zakúpime už iba ako používané, cez inzerát, alebo z bazáru. Ale oplatí sa to? Rozhodnutie nechám na Vás. Každopádne výrobcovia produktu Playstation 3 oznámili minulý rok, že vyrobili posledný kus. Čo sa týka Xboxu 360, ešte možno zoženieme tú novšiu verziu, ktorá má 500 GB Harddisk a to za maximálne 140 Euro, čo je celkom zaujímavé.

NE(TRADIČNÉ) MYDLO

Čistota,vôňa a krása vždy boli vysoko cenenými atribútmi v každej spoločnosti. Nielen u žien, ktoré túžili byť príťažlivé od nepamäti. V dnešnej dobe stačí zájsť do obchodu a v regáloch nájdete nepreberné množstvo rôznej kozmetiky, šampónov, sprchových gélov, umývacích mliek a olejov. Skúste ale raz všetky tieto veci obísť a prejdite k nenápadným kockám schovaným vo farebnom obale – k úplne obyčajnému mydlu. Mydlo je nemenné. Na rozdiel od obľúbených tekutých gélov, ktoré obsahujú kvantá ďalších, nie veľmi zdraviu prospešných aditív, mydlo obsahuje zakaždým len tuk/olej a sódu/hydroxid sodný. Maximálne v ňom nájdete ešte nejaké farbivo a vôňu.
 barevná mýdla
Úplne prvé mydlá boli vyrobené pár tisícročí pred naším letopočtom. Na ich účinok sa prišlo pravdepodobne úplne náhodou keď sa pri čistení koží dostal k „slovu“ popol z dreva. Ten zreagoval s tukom z kože a vytvoril čistiacu pastu. Dá sa povedať, že za základy kozmetického priemyslu môžeme ďakovať pravekým lovcom a ich usilovným družkám. Po tomto objave to nabralo rýchly spád. Egypťania, Gréci ba aj Kelti vyvinuli vlastné technologické postupy. Féničania používali kozí loj a popol z dreva, Rimania zase moč a Kelti živočíšny tuk a rastlinný popol. Mydlová „mánia“ postupne zachvátila celý svet.
 přírodní mýdlo
V sýrskom Allepe zistili, že pridaním vavrínového a olivového oleja získajú mydlo jedinečnej kvality. Dlhé roky potom putovali karavány po Hodvábnej ceste, obchodníci kupovali tento vzácny tovar a prepravovali ho ďalej na západ. Proces výroby sa za tisícročia vôbec nezmenil a ešte aj dnes si ho môžete kúpiť pod označením savon d´Alep.Platí pravidlo, že čím je obsah vavrínového oleja (5% – 40%) vyšší tým je mydlo tmavšie a kvalitnejšie.
 
Európa má tiež svoje „slávne” mydlo. Okopírované z allepského. Križiaci smerujúci v 11. storočí do Svätej zeme nie raz stretávali karavány putujúce po púšti a nie vždy účel svätil prostriedky. Ukoristené mydlá potom prinášali domov a manželky túžiace po tom aby tento voňavý zázrak mali vždy doma a poruke, vymýšľali a skúšali. Takto vzniklo v Španielsku mydlo – kastílske (castile soap). Nakoľko vavrínového oleja je v Európe ako šafranu museli improvizovať. Ako tukovú zložku preto zvolili iba čistý olivový olej, ktorého je v Španielsku na každom kroku habadej. Mydlo sa dá kúpiť aj v súčasnosti a existuje aj v tekutej forme.
 mýdlové kostky
Samozrejme ani Afrika nezostala pozadu. Karavány ani križiaci sa tam síce nedostali ale africké ženy tiež potrebovali nejaký skrášľovací a umývací prostriedok. V buši našli maximálne byliny a stromy s olejnatými semenami. To dalo vzniknúť tradičnému africkému mydlu, ktoré je označované ako čierne (black soap). Receptúry sú tajné, každá rodina či oblasť má svoju vlastnú. Používa sa popol z bylín špecifických pre danú oblasť, kôra či listy zo stromov a kokosový, bambucký alebo palmový olej. Toto mydlo sa tiež dá kúpiť len treba sledovať aby bolo označené značkou fair-trade. Vďaka tejto značke dostávajú výrobcovia, často chudobné rodiny zaplatenú férovú cenu za svoj výrobok.

Značkový tovar

Na každom produkte a výrobku si môžme všimnúť, že má svoju značku. Známu, či menej známu, ale má. Značkou svojej firmy na produkte dáva výrobca najavo svoje ručenie za kvalitu a našu spokojnosť.  V podstate s tým riskuje svoje dobré meno.

cigarety

Samozrejme, existujú i značky, ktorým je kvalita ukradnutá a práve tým sú známe. No prichádzajú s podstatným lákadlom- bezkonkurenčne nízka cena.
V mnohých prípadoch zákazníci teda vsadia na túto značku, pričom sú hlavne radi, že ušetrili. Pritom však čakajú i skvelý výrobok. Lenže tak to nefunguje. Musia rátať, že dsotanú tú najmenej príťažlivú, či najmenej spolahlivú alternatívu požadovaného produktu.

Častokrát sme sa už stali svedkami situácie, ktorú teraz opíšem, no nie každý z nás si to uvedomí.

•        Pri nakupovaní tých najlacnejších produktov v konečnom dôsledku prerábame, pretože tovar sa neustále kazí, alebo zostáva v podstate prakticky neuvižitý. Preto máme potrebu kupovať stále niečo nové a prerábame.

•        Existuje však i druhá strana mince. Niektorý tovar je zbytočne predražený iba vďaka tomu, že značka patrí výrobcovi, ktorý je komerčný viac, ako by mal byť a zarába hlavne na vyššej, bohatšej vrstve obyvateľstva. V podstate sa snaží zarábať na týchto majetnejších občanoch a vyrába tovar hlavne pre nich. Preto sa nebojí zapýtať si niečo viac. Človek, ktorý sa svojimi prostriedkami k bohatšej vrstve neradí, no na takýchto značkách si pravidelne zakladá, len ukazuje, aký je s prepáčením hlúpy ignorant a zbytočne vyhadzuje svoje peniaze.

boxy

Z týchto dvoch bodov teda vyplýva jedniná najrozumnejšia cesta.
Kupovať produktov menej, najlepšie si určiť presne toľko, koľko v skutočnosti využijeme k našej potrobe. Tovar si vyberajme z tej strednej cenovej kategórie, ktorý nás poteší, vydrží nám a so spokojnosťou ho využijeme. Produkty zo strednej cenovej triedy nám tieto požiadavky určite naplnia v miere, v akej budeme spokoní.

Samsung Galaxy S8

Tento rok prišlo a ešte aj príde na trh s mobilmi a tabletmi kopu neuveriteľných noviniek. Jednou z najočakávanejších sa stal tento produkt. V tomto článku sa teda pozrieme, kvôli čomu si Samsung Galaxy S8 získava svoju zaslúženú popularitu.
samsung logo
•        Všetko napovedá tomu, že s týmto smartfónom budú spokojní aj tí najnáročnejší uživatelia. Na displeji budeme mať možnosť pozerať videá v pomere obrazovky 18,5 : 9. Takže bude sa jednať o väčší pomer, aký nám poskytuje televízia, čiže 16 : 9. Displej má takisto možnosť rozlíšenia QHD a používa ozaj pestré a sýte farby. Ak bude so smartfónom pracovať po tme, využijeme funkciu- filter modrého svetla. Oproti svojmu predchodcovi Samsungu Galaxy S7, bude mať S8 o 36 percent väčší displej. Ešte k tomu rozlíšeniu, aby som bol presnejší. Možnosť rozlíšenia QHD je 2960 x 1440 pixelov, podľa môjho názor super.

•        Teraz Vám poviem o výkone tohto výrobku. Jedná sa o ďalšiu bombu! Osem jadrový procesor, zložený náslevne- 4 x 2, 3 Ghz a 4 x 1, 7 Ghz. Určite aj v tomto ohľade môže Samsung Galaxy S8 hrdo vstúpiť medzi konkurenciu najnovších smartfónov , ktoré majú prísť na trh tento rok. 4GB RAM je takisto sila.

•        Vnútorná pamäť má kapacitu 64 GB. Ak sa Vám máli, môžete si dokúpiť podporovaný pamäťovú karty s veľkosťou až 256 GB!

•        Predný fotoaparát má 8 megapixelov, zadný 12 megapixelov, v pomere strán 4:3. Takisto možnosť nátačania 4k videí!
focení očí
Takže v skratke- jedná sa o jednej z najnovších typov smartfónu, aké sú na trhu. Odpovedá tomu dizajn, displej, možnosť 4k natáčania, samozrejme výkon procesoru a RAM. Jedná sa o ozajstnú kvalitku. Takýto výkon nemajú ani niektoré novodobé notebooky. Samsung Galaxy S8 je oficiálne na európskom trhu od 28. Apríla 2017 a jeho cena je zatiaľ 690 eúr. Ale časom zrejme pôjde dolu, ako sme zvyknutí. No na kvalite to noč nezmení.

Jeho pozitívne účinky Vás prekvapia

Príroda je mocná čarodejka a v oblasti zdravia to platí niekoľkonásobne viac, v mnohých prípadoch sú čisté prírodné produkty bez chémie a zbytočných umelých látok omnoho viac účinnejšie a ľudskému organizmu nápomocnejšie po všetkých stránkach. Nezaťažujú ho ale práve naopak, dodajú mu presne to čo potrebuje na to, aby fungovalo ako hodinky bez akýchkoľvek škodlivín. Ak ste doteraz nenašli produkt, ktorý by Vám vyhovoval či už po stránke účinnosti alebo zloženia, my ho pre Vás máme na zlatom podnose. Chcete vedieť o čo ide? Možno ste o ňom už dosť počuli, možno ho užívajú Vaši známi, možno pre Vás bude úplnou novinkou napriek tomu, že jeho pozitívne účinky sú odskúšané desaťročiami.

cannabis

CBD olej, pre niekoho známy aj ako konopný olej – čo však musíme zdôrazniť je fakt, že sa nejedná o ten istý produkt, nakoľko je proces výroby založený na inom princípe. CBD olej obsahuje najvyššiu koncentráciu extraktu z konope, ktoré má ohromný priaznivý vplyv na celý organizmus. Jeho najväčšou prednosťou je veľmi jednoduché a nenáročné užívanie – pár kvapiek denne, množstvo závisí od problémy, na ktorý sa ho chystáte užívať.

cannabis

Na čo je vlastne vhodný?

Ak trpíte úzkosťami či depresiami, nespavosťou a celkovým negatívnym nastavením mysle, CBD olej je pre Vás ako stvorený. Už po krátkej dobe sami na sebe zbadáte, že tieto problémy zmizli a Vy sa budete cítiť omnoho lepšie. Výnimočným pomocníkom je však aj pri rôznych zdravotných problémoch – pre tých, ktorý trpia chronickou bolesťou a nepomáhajú im žiadne lieky, no aj pre tých, ktorý trpia zápalovými ochoreniami – CBD účinky Vás ohromia už po pár užitiach. Čo Vás možno prekvapí, jeho pravidelné užívanie spomaľuje proces starnutia a s ním spojené choroby vyššieho veku sa Vás týkať tak skoro nebudú, nakoľko chráni celkový stav mozgu a jeho fungovanie. Čo na to poviete? Mnoho zázračných účinkov v pár kvapkách – to je CBD olej. Ak ho vyskúšate raz, už ho rozhodne nevymeníte za nič iné.

Ktorý záhradný gril je najlepší? Pomôžeme Vám s výberom!

Grilovacia sezóna je konečne tu! Určite patríte k ľuďom, ktorí si leto okrem kúpania a horúčav predstavujú aj ako príjemné chvíle s priateľmi a rodinou strávené pri dobrom jedle z grilu. Ak si plánujete zaobstarať nový gril, pravdepodobne sa rozhodujete medzi grilom na drevené uhlie a plynovým grilom. Obe majú svoje výhody aj nevýhody. Dnes si rozoberieme ich výhody a nevýhody, a dúfame, že vám pomôžu pri rozhodovaní.

Jednoduchosť a funkčnosť – to je plynový gril

Plynový gril – tradičné grily majú v ňom silného súpera.. Plynový gril, ako už názov napovedá, využíva namiesto tradičného horľavého materiálu plynovú prípojku. O to sa stará dodávaná plynová fľaša, ktorej držiak je tiež súčasťou konštrukcie grilu.
Plynový gril je vo väčšine prípadov drahší ako gril na drevené uhlie, alebo lávové grily, ale má aj niekoľko veľkých výhod. Hlavným je, že sa oveľa ľahšie ovláda. Vďaka tomu je vhodný napríklad na rodinné akcie a večery, keď sa naozaj nechcete trápiť s rozkladaním a udržiavaním ohňa, a tak použijete pohodlnejší plynový gril.

Je však potrebné spomenúť – okrem jednoduchého používania aj to, že má oveľa širšie možnosti využitia ako gril na drevené uhlie. Vďaka regulácii plynu je možné v plynovom grile udržiavať stabilnú teplotu. Vďaka tomu je napríklad oveľa vhodnejší na prípravu zložitejších jedál, pri ktorých je potrebné mäso grilovať dlhší čas za stabilných podmienok. Mnoho ľudí ho po zakúpení používa aj ako multifunkčnú externú kuchyňu, pretože sa v ňom dá veľmi ľahko variť v bežných hrncoch.

gril

Tradičný gril na drevené uhlie

Gril na drevené uhlie je bez preháňania viac-menej najväčšou klasikou, aká kedy bola medzi grilmi vytvorená. A to, samozrejme, vysvetľuje skutočnosť, že mnohí ľudia si ho nenechajú ujsť za žiadnu cenu. Hlavnou výhodou takéhoto grilu je, že sa neuveriteľne ľahko používa a grilovanie je naozaj lacné. Cena samotného grilu je tiež nižšia ako u jeho konkurentov.

Sú však aj ľudia, ktorí majú aj pri grilovaní najradšej svoje pohodlie, a preto neradi zapaľujú oheň pred každým grilovaním. Hoci to pri grilovaní nie je najťažšia vec, pre neskúsených a začínajúcich používateľov to môže byť dosť frustrujúce.

Prečo je gril na drevené uhlie taký obľúbený? Je to predovšetkým preto, že jedlo, ktoré sa na ňom pripravuje, je absolútne delikátne a mnohí ľudia si doslova vychutnávajú typickú vôňu mäsa a surovín pripravovaných na tradičnom ohni. Či už používate tradičné drevené uhlie alebo iné palivá, zistíte, že skutočne zanecháva jedinečnú vôňu a dokonca aj mierny dozvuk v chuti suroviny. S tým súvisí aj skutočnosť, že mnohé grily na drevené uhlie majú aj možnosť údenia. A každý milovník údeného mäsa vie, že oheň nič nenahradí.

Okrem spomínaných typoch grilov na vytvorenie príjemnej atmosféry v záhrade si môžete zaobstarať aj záhradné ohnisko.