Prostatitída : čo je nutné vedieť!

Pri prostatitíde dochádza k mnohým problémom s močením, poklesom libida a poškodením erektílnej funkcie. Najsmutnejšou vecou je, že pri nedostatočnej liečbe asi 40% pacientov čelí neplodnosti , pretože prostata už nemôže produkovať dostatočnú kvalitu sekrécie na zabezpečenie životaschopných spermií. Je dôležité si uvedomiť, že takéto príznaky sa môžu vyskytnúť nielen pri prostatitíde, ale aj pri adenóme prostaty a rakovine .

osamělost

Príčiny prostatitídy
Existujú 4 hlavné formy prostatitídy: akútna bakteriálna prostatitída, chronická bakteriálna prostatitída, non-bakteriálna prostatitída a prostatodínia.
U osôb mladších ako 35 rokov sa choroba obvykle vyskytuje vo forme akútnej bakteriálnej prostatitídy . Bakteriálna prostatitída je, keď existuje laboratórny dôkaz infekcie. Najčastejšie sa vyskytujú chlamýdie alebo kvapavka. Infekcia vstupuje do žľazy prostaty z močovej trubice, močového mechúra, konečníka, krvných ciev a lymfatických ciev panvy. Nedávne štúdie však dokazujú, že infekcia vo väčšine prípadov prekrýva už existujúce poruchy štruktúry tkaniva prostaty a krvného obehu. Pri bakteriálnej prostatitíde nemožno izolovať baktérie, hoci to nevylučuje ich prítomnosť.

rozchod

Príznaky prostatitídy
Príznaky prostatitídy možno rozdeliť do troch skupín:

  1. poruchy močového aparátu (časté a bolestivé močenie, pocit neúplného vyprázdňovania močového mechúra), bolesť v dolnej časti brucha;
  2. poruchy sexuálnej funkcie (bolesť po močovej trubici a konečníku počas ejakulácie, slabá erekcia, predčasná ejakulácia, strata orgazmu atď.);
  3. zvýšená úzkosť a nervozita mužov v dôsledku fixácie pozornosti pacientov na ich stav.

zoufalost
Akútna prostatitída obvykle začína so zvýšením telesnej teploty na 39-40 ° C s horúčkou a zimnicou. Močenie je ťažké a bolestivé. Edém sa vyvíja v prostatickej žľaze, čo môže spôsobiť akútnu retenciu moču. Chronická  je uvoľnená, ale kedykoľvek s nepriaznivými faktormi môže dôjsť k exacerbácii. Može mať  asymptomatický priebeh.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup