Muži

5 zásad pre štíhlejšie brucho

✔     Nebuďte na seba zlý
Rýchle a nadmerné zhodenie prebytočných kilogramov má síce vytúžený efekt, že zapneme rifle spred dvoch rokov, ale, je tu jedno nepríjemné „ale“. Razantný úbytok tuku (sůčasne aj svalovej hmoty) spôsobí spomalenie bazálneho metabolizmu, spomalí ďalšie chudnutie a dopraje nám náš obľúbený JoJo efekt 🙂
 hubnoucí postava
✔     Neponáhľajte sa
Toto pravidlo platí pri športovaní, aby ste si neublížili, ale ešte dôležitejšie je sa ním riadiť pri jedení. Je štatisticky dokázané, že obézny ľudia jedia rýchlejšie (keď sa to dá ešte nazvať jedením a nie rovno hltaním) a po väčších sústach. Rýchlejšie jeme aj pokiaľ sa na jedlo plne nesústredíme, pri čítaní časopisu, pozeraní televízie, rannom obliekaní, cestou do práce. Urobte si na jedlo čas a vychutnajte si ho ! Napr. pri ľahkej konverzácií s kolegom.
 
✔     Neverte zdravým potravinám
Zdravé je zdravé, čo ale nemá nič spoločné nič s prijatou energiou. Jablko, ananás, čerešne, obsahujú rad vitamínov, minerálov, stopových prvkov a iných prospešných látok. V neposlednej rade aj ohromné množstvo cukru (jedno veľké jablko obsahuje toľko cukru ako ¼  tabličky čokolády). Knäckenbroty síce obasahujú vlákninu, ale v tak koncentrovanom množstve, že na potrebnú dennú dávku nám stačia tri plátky.
 svalnatá hruď
✔     Buďte individualista
Každé telo je iné. Každý teda logicky aj chudne inak, niekomu stačí na raňajky celozrnný rohlík a nízkotučný rohlík, ale pravdepodobne nejde hneď na stavbu ťahať tehly. Univerzálne jedálničky a rady na chudnutie neexistujú. Všeobecné prvidlá áno, pite dostatok tekutín, viac sa hýbte, nepreháňajte to so soľou a smažením, jedze viac zeleniny a ovocia. Nikto Vás nepozná lepšie ako vy sami, preto Vy viete najlepšie, čo robíte správne a čo nie.
 jablko s metrem na váze
✔     Doplňujte tekutiny
Voda voda a do tretice voda. Sami sme z ¾ len voda. Pitný režim je jednou z najdôležitejších podmienok pre chudnute, ale pozor! Dvojlitrová fľaška sladenej limči obsahuje v prepočte až 40 kociek cukru. „Vitamínová bomba“ – kupovaný džus znamená na jeden liter tabuľku čokolády.
Zelený čaj alebo voda je našim priateľom pri zhadzovaní kilogramov. Nieje tajomstvom, že pitie vody pred jedlom nám nedovolí zjesť hneď tri rezne, ale stačí nám jeden.