Slovenské kúpele sú klenot, ktorým sa naša krajina môže pýšiť

Fakt, že voda, ktorá vyviera na Slovensku je jedna z najkvalitnejších na svete je nepopierateľný. Našťastie ešte stále máme bohaté zásoby podzemnej vody a môžeme sa tak tešiť z ponuky minerálnych a pramenitých vôd, ktoré majú priaznivé účinky na náš organizmus. Naša prírodná liečivá voda sa využíva nielen na pitné kúry, ale termálna voda má dokázateľné liečivé účinky na mnohé ochorenia. Slovenské kúpele, ktoré sú roztrúsené po celej našej krajine ponúkajú kúpeľnú liečbu pre pacientov, ktorí ich navštevujú z dôvodu rekonvalescencie. Avšak aj široká verejnosť a ľudia, ktorí nemajú zdravotné ťažkosti si v ponuke kúpeľov vyberú obľúbený wellness pobyt, alebo iný relaxačný pobyt.
 

relax

Na čo sa špecializujú kúpele na Slovensku

 
Na Slovensku máme viac ako 20 liečebných kúpeľov, čo je na takú malú krajinu, čo sa rozlohy týka naozaj dosť. Každá lokalita sa špecializuje na liečenie rôznych zdravotných ťažkostí. Pramene vôd sú veľmi rôznorodé a v závislosti od obsahu minerálov sa špecializujú na také či onaké ťažkosti. Napríklad Kúpele Číž sú unikátne svojou jódovo-brómovou vodou, ktorá lieči nervový a metabolický systém a tiež gynekologické ťažkosti. Ďalšie z významných slovenských kúpeľov sú kúpele Smrdáky. Špecializujú sa na liečbu kožných ochorení v kombinácii s problémami pohybového aparátu a sú navštevované aj zahraničnými pacientmi. Pri liečbe využívajú unikátne sírne bahno a sírovodíkovú minerálnu vodu, ktorú nenájde nikde vo svete.  Kúpele Brusno, ktoré patria k mimoriadne dobre hodnoteným využívajú svoje minerálne pramene na pitné liečivé kúry. Tieto majú priaznivé účinky pri ochoreniach tráviaceho ústrojenstva. Minerálne kúpele sú vhodné pri ochoreniach srdcovo-cievneho a pohybového aparátu. Ďalšie zo slovenských kúpeľov, ktoré stoja za spomenutie sú Kúpele Nimnica. Vyznačujú sa síce prívlastkom najmladšie, ale zároveň disponujú minerálnymi prameňmi, ktoré majú vzácne liečivé vlastnosti. Liečia sa tu choroby obehového a tráviaceho ústrojenstva a dýchacích ciest.

bazén
 

Kde môžeme vyskúšať účinky minerálnych vôd

 
Účinky minerálnych vôd môžeme vyskúšať nielen prostredníctvom návštevy niektorého zo slovenských kúpeľov, ale aj kúpaním sa na termálnych kúpaliskách. Sú napojené na termálne pramene a ich voda sa dá využívať najmä v lete. Minerálne vody, ktoré sú vhodné na pitie a sú komerčne balené máme dostupné v predajných sieťach. Mnohé obsahujú vápnik, iné zas horčík. Ich príjem by sme mali preto striedať. Veľa zaujímavých informácii spätých s vodou sa dočítate na portáli www.nasavoda.sk.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup