Nie je sprcha ako sprcha!

Je, samozrejme pravda, že vane ponúkajú pohodlie, ak si chcete vychutnať relax napríklad v zime, keď si po celodennej lyžovačke uzimený v teplučkej vode môžete len tak poležať a uvoľniť si telo aj myseľ. Spomienky na detstvo, keď nás štípali oči od peny a párkrát sme si tej vody aj chlipli, v nás vyvolávajú nostalgiu, ale v súčasnosti už preferujeme iný spôsob relaxu. A dôvodov je viac. Jedným z nich je už spomínaná cena vody, ktorá sa spotrebovaným množstvom pri kúpaní môže vyšplhať riadne vysoko, a potom je tu aj hygiena.

sprcha

Pri sprchovaní totiž špinavá voda okamžité odteká, ale vo vani zostáva pokým ju nevypustíme. Vo vani môžete ležať aj si podriemať alebo zažiť romantiku so sviečkami, to v sprche nejde. Ale dnešné sprchovacie kúty majú už zabudované rôzne masážne trysky a tie vás príjemné pomasírujú a neutrpí tým vaša peňaženka. Z toho jasne vyplýva, že sprcha je favoritom a stále viac vyhľadávanejšou ako vaňa.

Vyberajte kvalitu
No ani sprchy nie sú všetky rovnaké, máte na výber, buď sa rozhodnete pre klasickú, pri ktorej si musíte zástenu dobudovať zvlášť alebo dáte prednosť sprchovaciemu boxu s celou výbavou, to znamená hlavice, trysky, odtok a samozrejme, zástenu. Jej výhodou je, že nepotrebujete predprípravu vo forme obkladov, vaničky s odtokom a osadenia zásteny, celý box len postavíte na vopred pripravené miesto a napojíte na vodu a odpad. Pri budovaní klasickej sprchy je to už trochu prácnejšie, potrebujete totiž namontovať sprchu, napojiť odtok s vaničkou, obložiť celý box obkladom a osadiť zástenu s dverami.

ručník

Na tieto faktory si treba dať pozor, aby všetky materiály boli kvalitné a práca urobená precízne, lebo v opačnom prípade hrozí pretekanie a presakovanie vody. Zásteny existujú z rôznych materiálov, ale asi najjednoduchšou z hľadiska údržby je sklenená. Priesvitné sklo, ktoré vám umožní vidieť aj skrz alebo poprípade mliečne, ak máte radi súkromie. V predaji sú už aj sklenené zásteny s leptanými vzormi, ktoré sú prispôsobené tak, aby zakryli, čo nemá byť vidno a naopak, ukázali, za čo sa nehanbíme. Sprchové zásteny si však môžete nechať vyrobiť aj na mieru, špeciálne s kovaním, ktoré inde nekúpite a budú vlastne originálom. Ak sa pre takú rozhodnete, ak sa ňou pochválite priateľom tak uvidíte, že všetci sa budú chcieť sprchovať len u vás.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup