Skutočne netradičné služby a zvláštne, no reálne podnikateľské plány

Je zaujímavé občas sa zastaviť a pozrieť sa, o aké služby vlastne verejnosť javí záujem. Z roka na rok nás prekvapujú nové vynaliezavé podnikateľské nápady. Niektoré sú naozaj zaujímavé, iné môžu pôsobiť absurdne. V tomto článku spravím taký mix nápaditých podnikateľských nápadov, ale budeme sa venovať i netradičným službám .

vzducholoď

Aj netradičné služby však vznikajú z určitého podnetu. Netradičné automaticky neznamená zlé. Naozaj sa vždy nájdu ľudia, ktorí tieto služby uvítajú, ale treba povedať, že nie všetky sú „padnuté na hlavu“, niektoré aj napriek svojej netradičnosti pôsobia, že by sa v niektorých prípadoch naozaj hodili. No v tomto článku začneme trochu extrémnejšie.

Paparazzi (falošní)– Chcete na konkrétneho človeka, alebo v podstate na viacerých ľudí spraviť dojem, že ste zaujímavá a populárna osoba, o akú sa každý zaujíma? Tú slávu si musíte niečím zaslúžiť,…. a vlastne nemusíte, stačí si objednať falošných paparazzi. Túto ponuku si objednáte už vopred a následne za vami budú chodiť dotyční ľudia, cvakať fotoaparátmi a pokrikovať vaše meno, pýtať sa akú značku oblečenia nosíte,… V objednávke je aj možnosť využiť červený koberec.

dekorace

Profesionálne ospravedlnenie– Mrzí ma, ak by som mal túto službu označiť za extrémnu či bizarnú. Bizarný je možno na nej iba fakt, že ospravedlnenie neprinesie vinník osobne, ale využije k tomu profesionálov. Tieto služby sa tešia v Japonsku vysokej popularite, majú tam dokonca svoje agentúry. Môžu postupovať osobným ospravedlnením, telefonátom, alebo e-mailom. Podľa toho, koľko si priplatíte. Služby sa využívajú najmä v ťažších situáciách, ako napríklad pri rozchode s partnerom, ale využiť ich môžete aj pri rôznych iných udalostiach.

• Teraz nastal čas, aby sme sa pre zmenu pozreli na niektoré nápadité, menej „trafené“ podnikateľské nápady.
Predajňa stratených batožín– No, tento nápad osobne za „trafený“ ešte považujem, ale záleží na tom, ako sa na neho pozrieme. Hádam zakaždým sa na letisku stratí nejaká batožina a končí to tak, že personál ju musí hodiť do koša. No v Alabame túto batožinu radšej predajú okoloidúcim a to z legálne fungujúcej predajne, ktorá sa orientuje práve na takýto „tovar“.
Kaviareň na kolieskach– Prečo zúfalo hľadať kaviareň a hodinu v nej vysedávať? V Amerike si kúpite kávu bežne na ulici a to formou prenosného vozíka. Ideálne pre tých, ktorí sú na káve závislí, no nemajú na ňu čas.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup