Prečo mať doma spoločníka?

Je vedecky dokázané, že ľudia, ktorí majú vo svojej domácnosti štvornohého priateľa sú šťastnejší a žijú hodnotnejší život ako tí, ktorí nemajú žiadne zvieratko, ba priam tie zvieratká nemajú radi. Predstavte si náročný deň v práci, kedy neviete čo skôr a vašou úľavou je len myšlienka na večer kedy sa vrátite domov k svojmu miláčikovi, ktorí vás privíta ako najlepší priateľ, ktorého ste nevideli niekoľko rokov. Tieto uvítania sú často srdcervúce, keď na vás skočí váš zvierací priateľ a začne vás olizovať, ihneď zabudnete na všetky starosti čo vás trápia.

pes

Medzi najvďačnejšie zvieratká patria samozrejme psy, ktoré sú zároveň aj najposlušnejšie no vyžadujú si veľa pozornosti, lásky, starostlivosti a v neposlednom rade časté venčenie. Ak na tieto povinnosti nemáte čas, zadovážte si určite mačiatko, ktoré je úplne nenáročné. Mačiatka sa dokážu naučiť chodiť na normálnu toaletu alebo do piesku, čím vám odpadá venčenie a každodenné prechádzky von. Taktiež ak zbožňujete maznanie, ktoré vám chýba od partnera, tak mačičky sú najlepšou voľbou. Avšak sú náladové a nikdy neviete čo im chýba, čo by chceli. Niekedy sú urazené, mrzuté a nechcú byť vo vašej blízkosti, pretože ste ich vyhrešili za to, že vám zjedli večeru z taniera. No po čase ich to prejde a začnú sa líškať a dožadovať sa ďalšieho jedla.

pták

Existujú aj ďalšie zvieratká, ktoré vám spríjemnia váš domov a sú menej náročné na starostlivosť, ako napríklad zajačik, akváriová rybička či exotické vtáky. V posledných rokoch sú v obľube aj zvieratá, ktoré nie sú považované za maznáčikov a niektorým ľudom spôsobujú hrôzu. Sú to napríklad zvieratá ako pavúky, hady či myši.

kočka

Zvieratká nám často pomáhajú pri pocite samoty či v liečbe depresie. Ak ste milovník zvierat a nikdy ich nemáte dosť, začnite pomáhať útulkom a berte si zvieratká do dočasnej starostlivosti aby ste im pomohli. Často sú tieto zvieratká týrané a potrebujú opateru od milujúcich a dobrosrdečných ľudí, tak ak môžete, pomôžte.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup