Bolesti kĺbov súvisia s rôznymi chorobami

V ľudskom tele všetko so všetkým súvisí pretože všetky orgány, kosti či svaly sú navzájom poprepájané. Preto ak napríklad pociťujete nepríjemné bolesti kĺbov, tak pravá príčina môže súvisieť aj s iným typom choroby. Medzi choroby, ktoré vplývajú a spôsobujú bolesti kĺbov patrí napríklad DNA, artritída alebo artróza. Bolesti kĺbov alebo kolena vedia výrazne znepríjemniť náš každodenný život, ale správnou životosprávou a prevenciou sa dajú zmierniť. Tieto bolesti zvyknú postihovať všetky vekové skupiny a taktiež poskytujú rovnako mužov aj ženy.
 
masáž

Dna, artritída a artróza spôsobujú bolesti kĺbov

 
Tieto tri choroby vedia telo poriadne potrápiť, pričom sa každá z nich prejavuje odlišným spôsobom. O dne sa hovorí aj ako o chorobe kráľov a bohatých ľudí. Dna zväčša postihuje mužov po 40-tke a súvisí s ich životným štýlom. Dna sa vyskytuje často u mužov, ktorí konzumujú priveľa mäsa a mäsových výrobkov. Pri tejto chorobe sa bolesti kĺbov objavujú počas celého dňa a aj v noci, kedy bolesť prudko vystupuje do prstov na nohe. Celá noha zvykne aj veľmi opuchnúť. Artróza sa objavuje u ľudí, ktorí svoje kĺby nadmerne zaťažujú. Ide napríklad o profesionálnych športovcov alebo u ľudí s vysokou fyzickou záťažou. Kvôli neprimeranému zaťažovaniu kĺbového ústrojenstva dochádza k opotrebovaniu chrupavky. Artrózou najviac trpí kolenný kĺb, pretože je aj najviac zaťažovaným kĺbom tela. Treťou chorobou, ktorá postihuje kĺby je artrída. Artrída býva vo veľkej miere spôsobená reumatickými chorobami a zákernými baktériami. Artrída postihuje všetky svaly, kosti, kĺby ale aj šľachy. Artrída vo väčšej miere postihuje ženy v zrelom veku.

rozbité koleno
 

Ako predísť bolestiam kĺbov?

 
Bolestiam kĺbov sa dá predísť vďaka kvalitnej obuvi, správnemu držania tela, dostatku spánku a oddychu, ale aj vďaka kvalitnej a vyváženej strave. Bolesti kĺbov tiež často súvisia aj s obezitou, pretože nadbytočné kilá neprimerane zaťažujú kosti, chrbticu ale aj kĺby. Zaradením zeleniny, ovocia, mäsa a rýb do vášho jedálnička vášmu telu prospejete a dodáte mu všetky potrebné živiny, vitamíny a minerály. Pacientom sa tiež odporúča dodržať pitný režim a vypiť dostatočný objem tekutín, či už čistej vody alebo nesladeného čaju. Rýchle občerstvenia a potraviny s vysokým obsahom soli tiež podporujú bolesti kĺbov, takže sa tomu treba vyhnúť.
 
Ak sa chcete o tejto problematike dozvedieť viac, neváhajte navštíviť internetovú stránku www.hovormeoklboch.sk. Nájdete tam množstvo užitočných článkov ako predísť nepríjemným bolestiam.
 

Bolesti kĺbov súvisia s rôznymi chorobami
5 (100%)2