Čo by sme mali vedieť pred realizáciou podkrovia

Pokiaľ vám vaše detí neustále pília uši, že chcú vlastnú izbu a tak teda uvažujete, že v blízkej dobe sa pustíte do vášho podkrovia a pokúsite sa ho trochu skultúrniť tak vám jednoznačne odporúčam prečítať si nasledujúci článok. Hoci spraviť podkrovie neznie na prvý pohľad príliš zložito, ale skutočnosť je omnoho horšia a čaká vás jednoznačne obrovské množstvo nervov.
 antena na střeše
Jedným z prvých problémov obvykle býva samotné vypratanie pôvodného haraburdia, ktoré sa tam nachádza po bývalých majiteľoch alebo aj po nás na ktoré sme absolútne zabudli. Samozrejme určite tiež veľa vecí ktoré sme tam už my sami navláčili a absolútne nám už nechýbajú. Na všetkých týchto veciach sa nachádzajú pravdepodobne neuveriteľné až centrimetrové nánosy prachu. Odporúčam rozhodne použiť minimálne respirátory, pokiaľ nechcete ešte mesiac kýchať kašľať a liečiť si pleť.
oprava střechy 
Pri odhaľovaní podlahy, teda zrejme betónu alebo niečoho podobného sa tiež pravdepodobne poriadne zapotíte. Svetlo postačí akékoľvek provizórne v tom kráľovstve tmy a špiny. Možno natrafíte aj na nejaké hniezdo ôs, sršňov, lastovičiek alebo aj na netopierov. Nakoniec sa dopracujeme k betónu, odhalíme trámy strechy a podobne.
 okno v podkroví
Najlepšie a najjednoduchšie je zavolať si odborníka, aby sa pozrel na stav strechy a celkovo podkrovia. V najhoršom prípade môžu byť prežraté chrobákmi alebo napadnuté inými škodcami a treba ich vymeniť. Pokiaľ však máte to šťastie a je to v dobrom stave tak môžete začať riešiť ďalšie veci. Čiže zateplenie, pokiaľ už nie je strecha a teda podkrovie zateplené. Ďalej steny, napríklad drevo alebo sadrokartón, či aj riadne. Podlahu, ktorú teda tiež nebude také jednoduché založiť. Výhodou je obrovský výber spomedzi sortimentu podláh, mnohé sú naozaj nádherné a je ťažké spomedzi nich vybrať. Pokiaľ nemáte okná v streche, bude potrebné vyriešiť aj tento problém. Taktiež keďže ide o podkrovie tak samozrejmosťou sú žalúzie alebo rolety. Určite by sme si naše deti nechceli nechať v lete v izbe uvariť. Na všetky tieto úkony nájdete mnoho návodov na internete a tak vám teda držíme palce a želáme pevné nervy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup