Tipy na lacnejšiu dovolenku

1.       Buďte lokálnym turistom
Ako často navštevujete turistické miesta a pamiatky vo vlastnom meste? Ak sú vo vašom blízkom okolí zaujímavé miesta, neodkladajte ich návštevu na zajtra. Ak nemáte veľa voľného času a peňazí, práve toto je výborná aktivita. A nemusia to byť iba slávne pamiatky, ale aj miestne malé múzeá, historické budovy, miesta v prírode. Ak o žiadnych neviete, informujte sa v turistickej informačnej kancelárii.
 muži s foťákem
2.       Navštívte národný park
Zbaľte si stan a vyrazte do blízkeho národného parku. Poplatky za kempovanie nebývajú vysoké. Ak nemáte radi kemping, nevadí. V horách sú rôzne chatky, ktoré ponúkajú spoločné ubytovanie. Aj keď budete na izbe viacerí cudzí ľudia, berte to ako príležitosť získať nových priateľov. Na rozdiel od kempovania máte k dispozícii teplú vodu a toaletu.
 
3.       Kúpte si Last-Minute plavbu
Plavby bývajú bežne dosť drahé, ale ak by ste mali zaplniť posledné miesta na palube na poslednú chvíľu, cena výrazne klesne. Žiadny kapitán nechce odplávať s poloprázdnou loďou. A tiež naopak, ak si zarezervujete lístok dosť dlho v predstihu, aj rok, tiež máte možnosť natrafiť na vynikajúce ceny.
 focení mobilem
4.       Nevyberajte si najznámejšie destinácie
Namiesto Mexika cestujte do Guatemaly, namiesto Paríža navštívte Budapešť, zabudnite na Brazíliu, choďte do Bolívie. Tam kam sa zvyčajne cestuje v lete, choďte v zime. Ušetríte peniaze za ubytovanie, stravu. A ak nemáte radi predieranie sa davmi turistov bude to pre vás ideálne.
 
5.       Opatrujte dom
Ubytovanie zvyčajne zhltne značnú časť rozpočtu na dovolenku. A čo tak ubytovať sa zadarmo? Jednou z možností je couchsurfing, keď vás nejaký dobrý človek nechá u seba prespať, a ešte vám aj urobí raňajky. Na pár dní fajn, ale ak chcete v meste ostať aj dva týždne, mohli by ste už byť dobrodincovi na obtiaž. Pre takéto situácie je tiež možnosť, môžete strážiť dom niekomu, kto ide na dovolenku a nechce nechať svoj domov prázdny, prípadne im budete aj opatrovať domáceho maznáčika. Máte zadarmo ubytovanie, kuchyňu v ktorej si navaríte, a kopec času spoznať okolie.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup