Rituály krásy

Ako som už spomenula, samozrejme že chceme všetci a stále vyzerať dostatočne dobre, nie je to žiadnym tajomstvom, kto sa by už len nechcel páčiť svojmu okoliu, ale predovšetkým samému sebe? Je to predsa krásny pocit, dostať kompliment, že dnes vyzeráme dobre, alebo len jednoducho zachytiť svoj obraz vo výklade a pomyslieť si sami o sebe, že sme so sebou spokojný. Tento pocit veľmi pozitívne vplýva na našu duševnú pohodu, na naše sebavedomie a teda aj našu mienku o sebe samom, ktorá je mimochodom tá najdôležitejšia.

blondýna

Väčšinou sa však ráno ponáhľame, a keď nemáme dostatok času, väčšinou nám také niečo ani nenapadne, aj keď by sme samozrejme dobre vyzerať chceli, pretože na to nemáme dosť času. Pre presne takéto prípady je dobré vytvoriť si istú rannú rutinu, ktorá nám pomôže chystanie uľahčiť, zrýchliť a zefektívniť. Ide o akýsi ranný rituál, ktorý budeme praktizovať každé ráno a jeho výsledkom bude lepšia kvalita nášho každodenného života, keďže môžeme po ňom očakávať dobrý pocit a veľa komplimentov.

Vyzerať lepšie rýchlo, a dokonca aj vtedy, keď na to máme nedostatok času pri tom nemusí byť vôbec také náročné ako sa zdá. Povedzme napríklad, že si nakrémujete tvár a očešete vlasy, zatiaľ čo sa vám krém vpije do pleti si uvaríte kávu a pripravíte raňajky – keďže sme ženy, dokážeme predsa efektívne robiť viacej vecí naraz všakže?

tvář

Možno zo začiatku bude všetko trvať dlho, ale verte, že časom sa naučíte všetky kroky postupne natoľko zefektívniť, že sa ani nenazdáte a uvidíte, o koľko ste si takýmto ranným rituálom krásy zlepšili kvalitu rána. Budete sa cítiť lepšie, krajšie, budete mať zo seba dobrý pocit, že ste ráno využili na maximum a navyše vás takáto ranná „rozcvička“ pekne nabudí a dodá vám kopec energie do celého dňa, ktorú budete isto potrebovať. Všetko sa totiž dá, ak máte úprimný záujem o zmenu.

Ohodnoťte příspěvek