Tovar

Aké kritériá by malo spĺňať zdravotnícke oblečenie?

Ak pracujete v nemocnici ako lekár či zdravotná sestra, určite je vašou každodennou výbavou aj pracovné zdravotnícke oblečenie. Možno ste si všimli, že zdravotné sestry či lekári sa svojim odevom odlišujú od bežných návštevníkov zdravotníckych zariadení. Zdravotnícke oblečenie je nariadené a musí ho nosiť každý lekár či zdravotná sestra. Je predpísané zákonom a študenti medicíny sa už dokonca tešia, že po skončení svojho štúdia skočia rovno do bieleho plášťa. Na trhu je množstvo produktov z oblasti zdravotníckeho oblečenia. Poďte sa spolu s nami pozrieť, z akého sortimentu je možné vyberať.

zdravotnické oblečení

Biele zdravotnícke oblečenie má svoj význam


Možno sa vám zdá zdravotnícke oblečenie na prvý pohľad rovnaké. Je pravdou, že by malo spĺňať určité kritériá, no jednotlivé modely sa môžu od seba odlišovať svojou funkčnosťou, materiálom, strihom, veľkosťou, účelom a podobne. Jedným z hlavných kritérií, ktoré by malo spĺňať každé zdravotnícke oblečenie je, že by malo byť vyrobené z materiálu, ktorý sa nekrčí. Ak ste už niekedy mali možnosť držať v ruke tento druh oblečenia, určite ste boli prekvapený hrúbkou a pevnosťou materiálu. Oblečenie a odevy pre zdravotnícky personál sa musia vyznačovať stálosťou farieb a najmä kvalitou. Na prvý pohľad sa môže zdať, že nosenie takéhoto oblečenia môže byť nepohodlné, no opak je pravdou. Okrem toho by malo mať zdravotnícke oblečenie veľa vreciek, do ktorých je možné odkladať rôzne zdravotnícke pomôcky a nástroje.

operační oblečení

Ako sa lekári a zdravotné sestry starajú o svoje zdravotnícke oblečenie?


Treba si uvedomiť, že ide o pracovné oblečenie a preto sa oň treba náležite starať. V pracovnom oblečení trávi človek celý svoj pracovný čas, čo je v priemer 8 hodín denne. Podobne je to aj pri zdravotníckom oblečení. Zdravotnícky personál dennodenne prichádza do kontaktu s pacientmi a chorými ľuďmi, preto treba pri zdravotníckom oblečení dbať na čistotu a vysoké riziko infekčnosti. Pracovné oblečenie je nutné prať čo najčastejšie a pri vyšších teplotách ako bežné oblečenie. Záleží aj od toho, v akom prostredí zdravotník pracuje. Každopádne zdravotnícke oblečenie musí byť vždy čisté, vyžehlené a upravené.

Hľadáte ideálne zdravotnícke oblečenie? Už nemusíte. Kliknite na stránku https://www.dualbp.eu/ a uvidíte, že u nás nájdete ten najväčší sortiment za tie najlepšie ceny!