Podlahy

Ak sa neviete rozhodnúť akú podlahu si položíte na zem, tak v nasledujúcom článku sa dozviete aké sú možnosti. Aké sú ich cenové relácie, výhody a samozrejme aj nevýhody. Je na vás čo si vyberiete, no pamätajte, že ak nemáte šikovné ruky a nie ste príliš zručný, zakúpte si služby profesionálnej firmy, ktorá sa zaoberá podlahami vo všetkých smeroch.

dřevo

Na začiatok tu máme drevené podlahy rôznych vzorov. Poznáme tmavšie ale aj svetlejšie odtiene dreva. Drevené podlahy majú dobrú výdrž a kvalitu, no je potrebné sa o nich patrične starať. Nikdy ich veľmi nenamočte, pretože by vám vaša drevená podlaha mohla „napuchnúť“ a mohla by sa tak znehodnotiť. Drevené podlahy poznáme drahšie ale aj lacnejšie, takže sú dostupné pre každého. Jej osadenie patrí medzi tie náročnejšie, preto ak sa na to necítite, prenechajte túto zodpovednosť profesionálom.

Medzi lacnejšie varianty môžeme zaradiť linoleum. Je to najlacnejšia vec, ktorú môžeme osadiť na našu zem. Taktiež údržba o ňu je veľmi jednoduchá, stačí linoleum jednoducho umyť a nemusíte brať až taký veľký ohľad na množstvo vody ako pri drevených podlahách. No nie je až tak veľký výber čo sa vzorov a farieb týka. Osadiť linoleum patrí medzi najjednoduchšie, ktoré zvládne aj každý laik.
Najlepšou voľbou je dlažba, ktorá je síce chladnejšia ale ak máte podlahové kúrenie, tak potom nie je žiaden problém, vtedy je veľmi príjemná na dotyk.

místnost

Na výber máme nespočetné množstvo farieb a vzorov, každý si nájde tú svoju, ktorá sa mu bude páčiť. Starostlivosť o ňu je veľmi jednoduchá, nezničí sa ak na ňu vylejete veľa vody avšak môže jej ublížiť ostrý a ťažký predmet ak na ňu spadne, preto treba byť viac opatrný ako pri ostatných druhoch. Na osadenie sa odporúča zavolať profesionálnu firmu, podobne ako u drevených podláh, patrí to medzi náročnejšie práce tak sa do toho nepúšťajte samotný.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup