Krása

Pánske kúsky v ženskom šatníku

Možno si to neuvedomujeme, ale v našom šatníku sa nachádza neskutočne veľa kúskov oblečenia, ktoré pochádzajú z mužského sveta. A ktoré to sú? Je ich naozaj dosť.

modelka

Keď sa zamyslíme, čo v minulosti nosili ženy? Iba šaty, spodničky, silonky a rôzne pokrývky hlavy. Minisukne prišli do módy za čias našich starých mám, lenže aj tie neboli bežne dostupné v obchodoch a tak si ich žena musela ušiť sama, ak sa chcela páčiť. Rovnako aj polovičné plavky neboli samozrejmosťou a povedzme si pravdu, ženy sa v minulosti nemohli tak odhaľovať ako dnešné dievčatá a ženy. Móda je móda a v jednoduchosti je aj skrytá krása. Na to netreba zabúdať.
Obľúbené pánske kúsky v ženskom šatníku sa prebojovali na prehliadkové móla asi pred sto rokmi, čo nie je až tak veľa a u žien sú čoraz viacej obľúbenejšie nohavice ako šaty či sukne. Aj keď tento kúsok na ženách muži milujú, to každá vieme a je fajn si občas takú vkusnú sukienku obliecť do spoločnosti.
Spomeňme si z dejepisu, že nohavice niekedy naozaj ženy nemohli nosiť a teraz každá z nás má v skrini niekoľko kusov nohavíc, priemerne je to dokonca až 5-10 kusov rôznych strihov. Boyfriend rifle, nohavice s manžetami, nohavice s pukmi a mnohé ďalšie strihy z mužského sveta. Saká a ďalšie zvršky im podobné sú tiež pôvodom z pánskej módy. Pri krčivých materiáloch je akurát v dnešných časoch normálne, že sa nemusia žehliť, no niekedy to spoločnosť nedovoľovala. Rovnako aj tričká. Tie nosili tiež iba chlapi a hlavne tieto, ktoré sú trendy túto sezónu – s olemovanými goliermi a rukávmi. Košeľu ste tiež na dáme videli zriedka, skorej blúzky. Ale doplnky ku ním ako sú vesty, kravaty, motýliky naozaj nosili len a len muži a ženy to ani nenapadlo použiť na dámsky odev.

podnikatelka

Tak je aj dobré, že sa niekto odvážil a ponúkol ženám možnosť nosiť tento strohý a jednoduchý pánsky šatník. Jeho komplikovanosť a naopak kombinovateľnosť nejednu ženu chytila za srdce. Je úžasné, že žena naozaj vyzerá krásne vo všetkom.