Tovar

Ako vybabrať s Hamletom

Byť či nebyť ? Biť či nebiť ? Bývať či nebývať ? Nech mi ctený Wiliam Shakespeare odpustí malú slovnú srandičku. Snáď mi odpustia aj milovníci svetoznámeho tragického príbehu dánskeho kráľa, fanúšikovia hereckého umenia, pred ktorým sa, samozrejme, aj autor tohoto článku hlboko skláňa. Biť sa rozhodne nebudeme, byť budeme, a bývať tiež, veď kto len už by nechcel bývať. Je ale značný rozdiel, bývať a bývať. Bývať niekde na hornom poschodí bytového domu, na periférii veľkého mesta, nad rušnou križovatkou, alebo bývať vo svojom novom rodinnom dome so záhradou, na okraji lesa v tichom, čistom prostredí malého mestečka s plnou občianskou výbavou, iba 10 km od hlavného mesta, v dosahu kompletného životnopracovnoodpočinkovozábavného servisu.

Mobilný dom 1.jpg

Ak odhliadneme od množstva kritérií, ktoré výber bývania podmieňujú, nakoniec sa zastavíme pred výberom: byt, či dom, vlastný, či prenajatý. Otázka ale je, na koho ťarcha tejto hamletovskej otázky dopadá. Ak ide o vlastníka tučného konta, rozhodovanie nie je hamletovské. V prípade chybného rozhodnutia, alebo neskoršej zmeny životných podmienok, pre solventného človeka ide o viacmenej organizačnú záležitosť. V inej situácii je mladý človek https://spravy.pravda.sk/volby-do-vuc-2017/clanok/446509-jan-lunter-nemozem-byt-spokojny-s-tym-ako-nas-kraj-upada/ zakladajúci rodinu, pochádzajúci z finančne slabej, alebo priemernej rodiny, akých je asi najväčší podiel. Hamlet sa tu pýta inak: podnájom, alebo takmer doživotná hypotéka ? Alebo nebývať ? Dobrovoľná bezdomovecká sloboda ? Prečo vlastne spoločnosť núti svojich členov do takýchto rozhodnutí, kto to vymyslel ? Prečo si ako „spolumajiteľ“ obce, mesta, planéty, nemôžem prevziať svoj kúsok zeme a postaviť tam nejakú skrýšu, keď na dom ani byt nemám a zadĺžiť sa do konca života nechcem ? Či sa mám pridať k „neprispôsobivým“ do niektorého z nelegálnych get obohnaných valmi odpadkov ? Hmmm, zložitá téma na samostatný článok… radšej skúsme nejaké rýchle východisko. Ponúkame vám mobilné domy euro-mobilnedomy.sk.

Mobilný dom 2 jpg

Vybavené všetkým pohodlím bežného domu, včítane kúpeľne, WC, kuchyne. Kúpite, či prenajmete si vhodný pozemok, dom dovezieme, položíme a môžete bývať. Po dodatočnom zateplení aj celoročne. Zmenila sa vaša situácia ? Nové zamestnanie ? Zlí susedia ? Dom si dáte odviezť inam. Je vám malý ? Dá sa pripojiť ďalší. Ideálny kompromis ako vybabrať s hypotékou, nájmom, stavebnou byrokraciou, aj s Hamletom…