Rozmýšľate nad zriadením inteligentnej domácnosti ?

Dnes zo všetkých strán počujeme o inteligentných televíziách, telefónoch, hodinkách a najnovšie inteligentná môže byť aj vaša domácnosť. Pomocou tejto novodobej vymoženosti budete môcť ovládať napríklad osvetlenie, ozvučenie, audio a video techniku, kúrenie, klimatizáciu, kamerový systém a ostatnú techniku. Môžete to ovládať prostredníctvom preddefinovaných plne automatizovaných scén, alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie. Inteligentná domácnosť ponúka pre vás domov pohodlie a bezpečnosť.
 technologické sítě

Ako funguje inteligentný systém ?

 
Obsahuje hlavnú, teda centrálnu jednotku, ktorá spracováva vstupné impulzy prostredníctvom senzorov a na základe podmienok a pravidiel ich následne vyhodnocuje a dáva pokyny jednotlivým spotrebičom na vykonanie úlohy. Napríklad pred vašim príchodom domov spustíte scénu na svojom telefóne (Príchod domov) a centrálna jednotka dá pokyn na zastavenie stráženia.
 

Zriadenie inteligentnej domácnosti

 
Môže sa do toho pustiť sami alebo sa môžete rozhodnúť pre hotový balík. Pokiaľ si ju chcete zabezpečiť sami, rozmyslite si, či vám bude stačiť jednoúčelový rad, ktorý je vhodný v tom prípade, ak neplánujete vytvoriť komplexnú inteligentnú domácnosti. Výhodou je vhodná cena a nenáročnosť inštalácie. Pokiaľ sa prikloníte k hotovému balíku, neváhajte a navštívte stránku https://smartmagazin.sk/inteligentna-domacnost-smart-home/.
 domácnost

Prínosy inteligentnej domácnosti pre váš domov

 
Princípom inteligentnej domácnosti je predovšetkým jej spoľahlivosť pre jej využívateľa. Celkový systém dokáže šetriť energiu, vďaka svojmu automatickému zapnutiu či vypnutiu kúrenia a klimatizácie, čo znamená značné šetrenie peňazí. Každý určite myslí nato, aby jeho domov bol čo najbezpečnejším miestom. O to sa dokáže postarať inteligentná domácnosť pomocou špeciálnych senzorov, ktoré zabezpečia domácnosť proti požiaru, vytopeniu a aj pred nekalými úmyslami zlodejov.
 
Pred pár rokmi, predstava ako si na diaľku ovládame domov, môže vyznieť ako nereálnosť. Všetci vieme, že v súčasnosti je to reálne vo všetkých bodoch. Každý z nás zažil situáciu keď si pred odchodom z domu žehlil kus oblečenia a cestou do práce sa snažil spomenúť či vypol žehličku. V tomto prípade stačí zakódovať byt a zástrčka sa vypne.
 
Čo sa týka montáže, nevyžaduje žiadne stavebné zásahy ako napríklad sekanie či vŕtanie. Aj dnes môže pre mnohých inteligentná domácnosť predstavovať akýsi nadštandard až luxus. Aj napriek výhodám, mnohí nie sú  fanúšikom inteligentnej domácnosti, iní si svoj život bez nej už nedokážu predstaviť. 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup