Najlepšia posteľná bielizeň na spanie v lete

Pre mnoho ľudí je leto najlepším a najkrajším obdobím v roku. Dni sú dlhé, teplé, voľné chvíle trávime v kruhu rodiny, s priateľmi,  pri bazéne na záhrade alebo sme na dovolenke pri mori, jazere. Leto prináša so sebou aj teplo, ktoré nie je príjemné večer, keď ide človek spať. V lete môžeme urobiť niekoľko veci, ktoré nám pomôžu ku kvalitnému spánku v lete, napríklad nákupom ventilátora alebo klimatizácie, udržiavanie zatienenia sklopenými žalúziami počas dňa. Mali by ste sa aj uistiť, že máte tú najvhodnejšiu posteľnú bielizeň, ktorá vám taktiež zabezpečí kvalitný nočný odpočinok. So správou posteľnou bielizňou môžete zabudnúť na teplotu v lete a vaše prebudenie nebude horúce a nepríjemné. Postelna bielizen by mala byť vyberaná starostlivo.

velká postel

Priedušné materiály sú cestou

Chladný nočný spánok sa začína uložením spodného poťahu do úložného priestoru spolu s flanelovými plachtami a hrubými dekami. Namiesto posteľnej bielizne, ktorá zachytáva teplo, zvoľte si ľahšie možnosti, v ktorých budete chcieť stráviť viac času dokonca aj v najteplejších ranných hodinách. Vyskúšajte prikrývku, vankúš a obliečky vyrobené z prírodných vlákien, ako je bavlna, bambus, hodváb. Tieto materiály dýchajú omnoho lepšie ako syntetické a odvádzajú vlhkosť od tela, takže sú ideálne na letné mesiace. Ľan je savá tkanina, takže bielizeň z ľanu sa vyznačuje sviežosťou a udržiava chlad. Od bavlny sa odlišuje tým, že umožňuje vzduchu voľne prúdiť okolo tela, je tuhšia, a preto je nepravdepodobné, že sa prilepí na vaše telo. 

ložnice

Aj na farbe záleží

Pravdepodobne je čas osviežiť aj paletu farieb posteľnej bielizne. Mohlo by sa zdať, že farba vašej posteľnej bielizne nemusí nič zmeniť, no opak je pravdou. Pamätajte, že tmavé farby pohlcujú svetlo počas celého dňa, preto v lete voľte svetlejšie farby, ako sú biela, svetlozelená, krémová alebo bledomodrá. Bielizeň v týchto farbách počas dňa absorbujú menej tepla, takže sú pekne chladné, keď si ľahnete do postele. Ak chcete oživiť svoju bielizeň, zvoľte pruhy. Je to najideálnejší spôsob, ako pridať farbu bez toho, aby ste to preháňali. Taktiež spôsobia, že vaša izba bude menej zaplnená a pridá jej určitý vkus. Vaša posteľ je ústredným bodom vašej spálne, však v nej strávite takmer polovicu svojho života, takže je rozumné investovať do kvalitných matracov, správnych vankúšov a samozrejme do krásnej posteľnej bielizne. Na webovej stránke https://www.luxusna-spalna.sk/ nájdete bohatý sortiment, z ktorého si určite vyberiete aj vy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup