Chýbajú Vám financie ? Šetrite na správnom mieste

Peniaze nerastú len tak na stromoch, to nás učia už od malička. Bez práce nie sú koláče, ďalšia známa veta, ktorá nám pripomína, že ak chceme mať peniaze musíme tvrdo pracovať. Na druhej strane, nie len tvrdá práca vám udrží peniaze na účte, ale aj opatrenia, ktoré vám zabezpečia že sa vám tie peniažky tak rýchlo nerozkotúľajú.

investice

Nákup oblečenia: Prvá a dôležitá vec je vyhýbať sa módnym obchodom, ktoré ponúkajú aktuálne módne vychytávky. Ak práve nepotrebujete investovať do kúsku, ktorý Vám vydrží viac ako len jednu sezónu, ako je napríklad teplá bunda alebo kvalitné topánky, je lepšie zvoliť si nákup v obchode s oblečením z druhej ruky. Áno, mám na mysli second-hand, aj tu sa dajú uloviť veľmi pekné a kvalitné kúsky, ktoré sú za veľmi rozumnú cenu. Týmto štýlom ušetríte nemalú sumu z Vášho rozpočtu, ktoré môžete investovať zmysluplnejšie.

peněženka

Stravovanie:Priznajme sa, že nemalá sumička padne na obedy, ktoré si doprajeme v reštaurácii. Netvrdím, že si nemôžete dopriať raz za čas obed s priateľmi, ale aspoň to treba obmedziť na minimum. Ako alternatívu navrhujem pripravovanie si obedov doma, ktoré Vám ušetria a druhá výhoda je, že si zlepšíte svoje kulinárske schopnosti a objavíte nové chute a recepty, ktoré ste doteraz nevyskúšali. Ak nemáte čas si pripraviť obed v ten deň, navarte si deň vopred, pripravený obed si už len vezmite so sebou do práce, školy alebo kdekoľvek.

úspory

Kozmetika:Hlavne dámy potvrdia, že v tejto oblasti sa stráca veľká časť rozpočtu. Financie, ktoré míňame na kozmetiku sú v niektorých prípadoch zbytočné. Množstvo produktov vôbec nepotrebujeme, alebo ich máme doma viac z jedného druhu. Prvý krok je prezrieť si a pretriediť kozmetiku, ktorú máme doma aby sme zbytočne neduplikovali kúsky, ktoré už vlastníme. Druhý krok je zamyslieť sa nad tým, či skutočne potrebujeme 3 balzamy a 5 krémov, keď v skutočnosti používame len jeden. Prijateľná možnosť je vyrábať si kozmetiku doma, ušetríte peniaze a viete, čo vaša kozmetika obsahuje.
Vyskúšali ste už niektorú z týchto možností? Ušetriť sa dá naozaj všade treba len správne uvažovať.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup