Nezařazené

Aj zábradlie na schodoch môže byť zo skla

Moderný a nadčasový dizajn dokáže zabezpečiť použitie skla v interiéri, ale aj vo vonkajšom prostredí. V stavebníctve a architektúre sa sklo používa už nejaký ten čas hlavne kvôli svojim vlastnostiam ako je nadčasovosť a luxusný vzhľad. V mnohých prípadoch ide o sklenené zábradlie https://lmmont.sk/sklenene-realizacie/sklene-zabradlie/.

Check-out-these-duplex-interior-design-ideas-FB-1200x700-compressed

Zábradlie ako prvok, ktorý sa nachádza pri každom schodisku či balkóne alebo na terase, plní praktickú funkciu, no zároveň musí byť v súlade so štýlom celej architektúry, aby vhodne doplnilo a zvýraznilo svoj estetický prínos. Sklo v sebe spája luxus a originálnosť, je bezpečné a nadčasové, zároveň stále moderné. Má jednu fantastickú vlastnosť, a tou je priepustnosť denného svetla, takže sa skla nemusíme vzdať ani v malých a tmavých priestoroch. Sklo je bezpečnostné a môže byť rozlične skombinované s nerezom alebo hliníkom, čím vzniknú zaujímavé výtvory.

Zo skla je možné vyrobiť viacero druhov zábradlia:

-Samonosné kotvené do profilu

-Samonosné kotvené na bodové úchyty

-Steny s funkciou zábradlia

-Francúzske balkóny a stĺpikové zábradlie

Samonosné kotvené do profilu – je možné kotviť ho zhora alebo z bočnej strany a materiál na profily je z hliníka, ktorý je povrchovo upravený na inox alebo elox. Jeho výška je okolo 100mm, sklo sa doňho vkladá a zafixuje sa. Zábradlie môže mať aj madlo z dreva alebo z nerezu.

balcony-how

Samonosné kotvené na bodové úchyty – ide o jednu z možností kotvenia na terče. Povrchová úprava úchytov je štandardne nerezová, hranatého alebo guľatého tvaru. V prípade nemožnosti zabezpečiť stabilitu skla je vhodné použiť dvojbodové úchyty, madlo je tiež možné doplniť. Steny s funkciou zábradlia – patria k nadčasovému a veľmi modernému spôsobu vytvorenia interiérovej konštrukcie. Stena predelí priestor, ale neuberie mu prísun denného svetla. Aj tu je možné osadiť madlo. Francúzske balkóny a stĺpikové zábradlie – tvorí ho nosná konštrukcia, do ktorej sa kotví sklo typu Connex prostredníctvom bodových prvkov s bezpečnostným kolíkom.