Tour de Slovensko

Slovensko je malý štát s veľkou krajinou. Mnohí ju už navštívili a mnohých už okúzlila, tak prečo niektorí „hrdí“ Slováci stále nevedia, čo im leží pod nosom? Na miesto drahej dovolenky si spravte luxusnú cestu okolo Slovenska. A tým luxusom nemyslím, že sa máte na cesty vybrať najmodernejším karavanom, narážam na to, aké krásy uvidíte. V tomto krátkom článku Vám prinášam aspoň pár tipov, kde sa môžete v lete pozrieť, no je toho však ešte oveľa viac.

hory

Hlavné mesto

Bratislava. Naše dobre známe hlavné mesto. Niektorí ho milujú, iní neznášajú. Myslím, že každý v ňom bol minimálne raz a je sa v ňom na čo pozrieť. Každoročne sa tam koná mnoho podujatí, koncertov, výstav a festivalov. Kto má radšej nakupovanie môže navštíviť jedno z niekoľkých nákupných centier. Ostatní si môžu pozrieť centrum, prejsť sa po nábreží, zájsť do parku alebo sa ísť jednoducho okúpať na Zlaté piesky.
Okrem Bratislavy sa jednoznačne oplatí ísť pozrieť aj na východ do Košíc, na sever do Žiliny, Liptovského Mikuláša, na západ do Trenčína alebo Trnavy.

turistika

Vysoké Tatry

Najznámejšie miesto, ktoré nás preslávilo. Neverím, že existuje Slovák, ktorý ešte nebol vo Vysokých Tatrách, avšak vždy je dobré sa tam vrátiť. Zaručene sa je na čo pozrieť. Štrbské pleso, Kriváň, Lomnický štít, Gerlachovský štít a rôzne plesá. Všetky tieto miesta a aj tie ostatné, ktoré sa tam dajú nájsť Vám so sto percentnou zárukou vybijú dych.

Nízke Tatry a Malá Fatra

Nielen Vysoké Tatry, ktoré sú pre Slovensko príznačné, sa oplatí vidieť. Hrebeňovka z Chopka alebo výlet na Ďumbier v Nízkych Tatrách tiež stoja za to.  Jednodňové túry na Rozsutec alebo Veľký Kriváň nielenže stmelia kolektív, ale bude to aj výlet na ktorý len tak rýchlo nezabudnete. Keď už sa nachádzame v Malej Fatre, nedá mi nespomenúť slávne Jánošíkove diery, ktoré niekedy obsahujú aj istú dávku adrenalínu.

Hrady a zámky

Slovensko je preslávené počtom hradov a zámkov. Každý jeden je výnimočný a návšteva hocktorého z nich nás istým spôsobom obohatí. Či už je to Oravský hrad, Spišský hrad, Trenčiansky hrad, Bojnicky zámok, Lietavský hrad alebo rôzne kaštiele.
Okrem týchto už vyššie spomínaných štyroch oblastí sa jednoznačne oplatí pozrieť aj do našich nádherných jaskýň, navštíviť Contact Zoo pri Liptovskom Mikláši, ísť so okúpať do jedného z početných jazier, navštíviť Slovenský raj či Muránsku planinu, pozrieť sa na Oravu alebo vodopádyekoskanzeny zachytávajúce naše ľudové dedičstvo.

hrad

Dovolenka na Slovensku môže byť týždenná, ale aj dvoj mesačná. To je na tom to najlepšie. Môžete byť na cestách ako dlho chcete a i tak ste stále doma, blízko domova, všade sa poľahky dorozumiete a zistíte v akej krásnej krajine to vlastne žijete.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup