Temná stránka peňazí

Svet peňazí. Ríša, ktorá má dva svety. Ten pekný, pozitívny, príjemný, človeka podporujúci, ale aj ten temný, tmavý s hlbokou priepasťou na tom najneočakávanejšom mieste, v tej najneočakávanejšej chvíli. V ktorom svete sa nachádzate Vy ? Odpoveď na túto otázku môžete zistiť len tak, že k sebe budete úprimný.

euro

Skúste si odpovedať na otázku: cítili ste niekedy potrebu zarobiť viac ?

·         Áno
·         Nie

bankovky

Nemajte strach. Neexistuje správna alebo nesprávna odpoveď. Chcieť zarábať viac je normálne, rovnako ako je normálne aj byť spokojný s tým čo mám. Ak chce človek viac neznamená, že jeho zmýšľanie je zlé, práve naopak, môže ho to posúvať vpred byť lepším a úspešnejším, môže zdravo rásť. Avšak, ako je tomu stále je dôležité poznať mieru. Vždy si treba povedať kvôli čomu chcem mať viac. Naozaj to potrebujem, chcem niekomu pomôcť alebo si len chcem pohladiť svoje ego aby som sa s tým mohol chváliť ? A tu je zlomový moment, tu je tá spomínaná priepasť, do ktorej temna keď človek raz spadne, tak je veľmi ťažké sa z neho vyhrabať.

Čo teda robiť, aby z nás peniaze nespravili len ziskuchtivé stroje ?

měna

Skúste sa zamyslieť nad tým, čo s danými peniazmi urobíte. Ak si nájdete ten správny cieľ, ktorý bude prospešný nielen pre Vás ale aj pre niekoho iného ste na správnej ceste. Každopádne získané peniaze prerozdeľte podľa toho, čo potrebujete zaplatiť, koľko chcete investovať a koľko si chcete odložiť. Správnym zmýšľaním vopred sa dostanete oveľa ďalej ako keby ste konali ako neriadená strela a rozhadzovali všade kde je to možné. Mať pocit, že ste niekto vďaka Vášmu majetku je perfektné, no mať pocit, že svoj majetok riadite správne a zmysluplne je ešte krajšie. Preto buďme správni, čestní a rozumní ľudia a myslime aj na budúcnosť, nielen na chvíľkové rozmary. 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup