Svet zábavy s ihlicami i ihlami

Dnes je ručná práca málo cenená. Ľudia ju síce obdivujú, ale nie je dobre platená. Veľa ľudí so šikovnými rukami, preto predáva svoje výtvory pod cenu. Ale prečo vlastne ? Naučte ľudí, aby si vážili vašu prácu. Pár inšpiratívnych nápadov, nikdy nie je na zahodenie. Ak rady štrikujete, háčkujete alebo šijete, nechajte sa nami inšpirovať. Čo všetko sa dá vytvoriť pomocou ihlíc, pár klbiek vlny alebo látky s ihlami ?

háčkování

·         Hračky
Či už háčkované, vyplnené vatou alebo dva kusy látky prišité k sebe, ktoré budú tiež vyplnené mäkkým plyšom. V obchodoch je možné zakúpiť veľké, či malé očičká pre tieto výtvory. Poprípade im ich môžete vlastnoručne zháčkovať alebo jednoducho našiť gombíčky. Okolo krku sa hodí pestrá mašľa, veď prečo by sme nemohli experimentovať s farebnosťou ?

·         Koberce
Máte doma staré svetre, ktoré už nikto nebude nosiť ? Máte staré handry, ktoré môžete rozstrihať na pásy a zviazať dokopy, aby ste mohli urobiť klbko, ktoré potom môžete použiť ako to vlnené ? Kľudne z nich môžete urobiť rohožku alebo koberec.

·         Detské oblečenie
V rodine sa narodilo dieťa. Čo darovať jeho matke ? Štrikované detské oblečenie je ten najkrajší darček. Nezáleží na tom, či je to vestička, svetrík, šatočky, topánočky alebo detská dečka, či čiapočka.

·         Deky
Háčkovaná deka so zaujímavým vzorom ? Tak taká by zahriala určite každého. Je to síce veľa práce a potrebujete veľa trpezlivosti, ale výsledok bude určite stáť za to. Predstavte si, že urobíte nesmierne veľa obyčajných háčkovaných kvietkov. Tieto kvety potom stačí zháčkovať dokopy a vznikne neuveriteľne krásna mozaika, ktorou sa môžete pokojne prikryť.

pletení

·         Šaty
Dnes sa hitom stali práve háčkované šaty. Načo by ste za také šaty mali v obchode vyhadzovať nezmyselné kopy peňazí, keď si ich môžete urobiť doma a pri tom podľa svojich predstáv ?

·         Uteráky
Máte doma veľa nití ? Viete o tom, že ak by ste spojili viacero nití naraz a štrikovali s nimi ako s normálnou vlnou, vznikla by zaujímavá tkanina, ktorá sa dá pokojne využiť ako uterák ?
Dúfame, že aspoň jednu z týchto možností vyskúšate. Veľa trpezlivosti a šťastia !


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup