Starostlivosť o vlasy v piatich krokoch

Málokto si uvedomuje, že nesprávna starostlivosť o naše vlasy môže mať fatálne následky. Myslíme si, že robíme všetko správne, avšak chybu môžeme robiť aj v takej elementárnej veci, akou je šampónovanie. Ako sa teda starať o našu korunu krásy tak, aby vyzerala tip-top?

vlasy

Ako často umývať?
            Táto otázka je veľmi individuálna, avšak platí, že časté umývanie môže byť viac na škodu ako na úžitok. Umývajte si vlasy maximálne dva-trikrát do týždňa. Pokiaľ máte problém s mastnými vlasmi, skúste si ich medzi umytiami opláchnuť čistou vodou. Pokiaľ sa vzdáte častého šampónovania, časom by mali vaše vlasy nabrať lesk. A to za to stojí, že?

Poriadne vyčesávať!
Po každom umytí si vlasy starostlivo učešte. Bez toho nie je umytie kompletné. Správne vyčesanie vás zbaví vypadávajúcich vlasov, prachu i nečistôt. Dbajte na výber vhodného hrebeňa alebo kefy. Najlepšie sú tie z prírodných materiálov. Vždy počkajte, kým vám vlasy uschnú, aby ste si ich zbytočne neničili.

Používanie kondicionéra je samozrejmosťou
Výber kondicionéra je dôležitý, ale treba dávať pozor aj na jeho nanesenie. Kým šampón nanášame hlavne na korienky, kondicionér treba naniesť hlavne po dĺžke vlasov. Vlasy pred použitím kondicionéra trošku vyžmýkajte od zbytočnej vody a nezabúdajte chvíľku počkať, aby prípravok stihol pôsobiť.

Ako často strihať?
Pamätajte, že je mýtom to, že treba vlasy často podstrihnúť, aby skôr vyrástli. Vlasy rastú od korienkov. Podstrihovať pravidelne vlasy má však svoje opodstatnenie. Zničené korienky nezachráni ani ten najlepší kondicionér alebo vlasová kúra. Ak sú príliš zničené, najlepšie je zájsť ku kaderníkovi. Pravidelné strihanie by ste mali podstúpiť aspoň raz za polroka.

dlouhé vlasy

            Keď nemáte čas nechať vlasy uschnúť
Ideálne je nechať vlásky uschnúť prirodzene, ak sa však ponáhľate vyhnite sa horúcemu vzduchu z fénu. Ten by mohol vaše vlasy zbytočne ničiť a vysušovať. Pred fénovaním si vlasy usušte uterákom. Nikdy ich nefénujte príliš mokré. Vodu z nich pomaly vytláčajte, nikdy uterákom nedrhnite vašu hrivu. Koledujete si tak o zničené polámané vlasy.

Starostlivosť počas spánku je potrebná
Trenie o vankúš ich môže ničiť. Ak máte príliš dlhé vlasy, radšej si ich zopnite do gumičky. Takisto je vhodné, k vymeníte bavlnenú obliečku na vankúš za saténovú. Tá bude k vašim vlasom oveľa šetrnejšia.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup