Rozprávková krajina Facebook

Na svete existuje vec, ktorú ako ľudia nedokážeme ovplyvniť. Mám na mysli rovnováhu a fakt, že zakaždým s niečím dobrým príde o trocha toho zlého. Alebo bez menšej obety a nepríjemnejšieho pocitu, zasa nedosiahneme uspokojivý cieľ. Tá radosť a pozitívne reakcie sa nám na oplátku síce nemusia vrátiť v katastrofálnej podobe zla, no taká určitá miera negativizmu sa nájde vždy. Všetko si pýta svoju daň. Každý výtvor, ktorý majú na svedomí ľudia. Samozrejme, príde veľa pozitívnych vecí, kvôli ktorým sa to oplatilo, no treba rátať aj s mínusmi. No už zrejme viete, ako to myslím. Prečo to však píšem?
skupina lidí
Pretože aj doba, kedy sme všetci prepojení sieťou a máme veľa možností i komfortný prístup k zábave a informáciám, si pýta svoje dane. Aké? Na to sa ideme pozrieť.
chytrý telefon
Vo svete neexistujú len priatelia
Každý, kto má na Facebooku profil, tak určite má aj veľa internetových priateľov. Na tejto stránke sa bavíme s ľuďmi, ktorých máme v kolónke Priatelia. Teda z toho vyplýva, že zrejme nám sú sympatickí, máme podobné záujmy a ich príspevky nám pripadajú takisto sympatické. Takisto aj naše názory a príspevky zrejme pripadajú sympatické im. Ak veľa času venujeme tejto sympatickej krajinke s názvom Facebook, zabúdame byť pripravení na skutočný svet. Vo svete, kedy musíme fungovať s ostatnými si napríklad nevyberieme, s kým budeme nútení pracovať, či aký sused k nám príde. Nevyberieme si ľubovoľne šéfa či úradníka.
síť lidí
Takisto musíme rátať s tým, že naše postrehy niekoho urazia či nezaujmú, alebo dotyčný bude mať opačný pohľad na svet ako my. Musíme rátať s tým, že každý v normánom fungovaní s nami nechce byž priateľ a nechce reagovať na naše príspevky. Ak trávime všetok čas v rozprávkovej krajinke Facebook, pomaličky no isto nám uteká pojem o reálnych vzťahoch a reálnych ľuďoch, kedy nenájdeme vždy len priateľov a podobných ľudí ako sme my. Potom budeme nemylo prekvapení.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup