Prostata u mužov

Prostata si získala pozornosť hlavne neodbytným propagovaním liekov pri jej zväčšení. Aj keď muži často nevedia o čo ide, prostata je jedno z hlavných kritérií, aby mali pokojný a šťastný život. Neveríte?
Tento orgán, ktorý je v obvyklom stave veľký asi ako orech, sa nachádza pod močovým mechúrom. Jeho fungovanie je nesmierne dôležité pre zdravie mužov. Práve pred päťdesiatkou sa u nich začnú vyskytovať prvé problémy a po nejakom čase na ňu trpí skoro každý. Problém nastáva, keď sa postupom času zväčší. Takéto benígne zväčšenie nie je zdraviu škodlivé, pokiaľ nespôsobuje väčšie ťažkosti, či obmedzenia.

pisoár

  • Prvé príznaky sa prejavujú ako častejšie nutkanie na močenie. Zväčšenie totiž tlačí na močovú rúru, ktorá nie je schopná odvádzať moč preč z tela tak ľahko, ako pred tým. Pri väčšom raste sa môže objaviť štípanie a zápal. Najhoršie je, ak sa močové cesty úplne zablokujú a moč sa vracia do obličiek. Okrem týchto komplikácií spôsobuje aj problémy s potenciou a bolesť pri pohlavnom styku. Ak máte pocit, že ste sa v noci nevymočili úplne a že prúd moča nie je taký silný ako obvykle, mali by ste zbystrieť. Prvé prejavy si mnohý muži ani neuvedomia. To, čo bolo samozrejmosťou sa však môže zmeniť.

  • Ako si pomôcť? Možno to budete neradi počuť, no životným štýlom sa dá veľa napraviť, ako aj veľa pokaziť. Správna životospráva ešte nikoho nezabila. Preto sa vyhýbajte alkoholu, ktorý podporuje neprirodzený rast prostaty. S korením zaobchádzajte tiež opatrne a na kofeín tiež zabudnite. Všetky tieto faktory totiž podporujú rast a vytvárajú pre vás do budúcnosti problém. Dajte svojmu telu pauzu a nehrňte doňho žiadne podporné látky. Tie umožnia hormonálne výkyvy, ktoré sú tiež nebezpečné, hlavne u starších mužov.

starci

  • Vyšetrenieprebieha hmatom a mnohým chlapom vyvoláva vrásky na čele. Z dôvodu prevencie by ste sa mali aspoň raz za dva roky vyšetriť. Sledovanie je dôležité nie len ako samotná prevencia, ale aj ako zachytenie komplikácií. V dnešnej dobe už existuje niekoľko druhov liekov, ktoré pomáhajú prostate. Ak už však trpíte dlhšie, nespoliehajte sa len na tie a určite vyhľadajte lekára.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup