Príležitosti alebo honba za peniazmi

•         Ako čo najvýhodnejšie investovať svoje peniaze?
Táto otázka oslovila veľa obyvateľov, ešte vtedy Československa, keď nastala liberalizácia trhu a otvorenie hraníc. No píše sa rok 2017, sme rozdelení na čechov a slovákov, lenže liberalizácia trhu a otvorené hranice sú tu stále, takže či Čech, alebo Slovák, v tomto ohľade je  úvodná téma a otázka stále aktuálna a na mieste i dnes. Aj keď verím, že už len  podstatná vec- dostať sa k peniazom je obtiažna. Ale rozoberme si určité možnosti, nad ktorými sa uvažovalo v 90tich rokoch a takisto sa, niekedy naivne, niekedy správne, uvažuje i dnes.
Je jasné, že bez základnej sumy sa investovať nedá, ale investovanie nie sú iba peniaze.

cesta

Práve kvôli tejto vete sme v začarovanom, blúdnom kruhu a máme v hlave kopu nezodpovedaných otázok. Tí, čo peniaze majú, prechádzajú zasa do ďalšieho mätúceho kruhu. Ak nebudú svoje peniaze investovať, tak sa nimi nasýti nenásytný tvor, ktorý blúdi okolo Čiech i Slovenska. Nenásytný tvor v podobe inflácií. Ak majiteľ väčšieho množstva peňazí bude pri úteku v podobe investícií zbrklý a nebude používať hlavu, počká si naňho sup- bankrotár.

znamení

Preto je pri úteku potrebná kombinácia šťastia, rozumu a informácií. Rozumné rozhodovanie medzi rôznymi možnosťami investovania svojich peňazí a správnu orientáciu na kapitalistickom trhu. Tento bol Čechoslovákom neznámy, dnes sme s ním zoznámení bližšie. Na tomto trhu sa stretneme obligáciami, akciami, investíciami, úrokom, kurzom cenným papierov, burzou a samozrejme i špekuláciami a podvodmi. Sme teda v kruhu číslo tri, pričom platí to, čo na začiatku. Používať rozum a informácie.

Tieto rady sú vhodné i pre dnešný svet, no veľký boom nastal v čase privatizácie, kedy bola vhodná príležitosť odkúpiť podniky, ktoré boli kedysi štátne. Tie sú už dávno odkúpené i zničené, no príležitosti sú tu aj naďalej, i keď nie také, ako v roku 1991.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup