Prečo dovolenkovať v Chorvátsku?

Radšej idú do Grécka, do Talianska alebo do Bulharska. Chorvátsko je však ideálnou voľbou a určite by ste ho nemali zavrhovať. Je nádherné a nemusíte sa báť, že na každom rohu stretnete Slováka. Stretnete ho len na každom druhom rohu. Okrem toho by každý Slovák mal aspoň raz v živote navštíviť túto krajinu, keď ju ich Jadranské more ľudovo nazývame „slovenské more“. Nebuďte skeptický, môžete nám veriť, že sa vám tam bude páčiť.
malebné domy
Prečo cestovať do Chorvátska
1.       S každým sa dohovoríte
Ku komunikácii nepotrebujete znalosti angličtiny, nemčiny a ani ruštiny. Chorvát vám porozumie, aj keď na neho budete rozprávať po slovensky. Jedna z mála výhod, keď cestujete do slovanskej krajiny. Dohovoríte sa, zasmejete sa a odídete spokojný. A veľa ráz aj s oveľa nižšou cenou, aká bola tá pôvodná.
2.       Mentalita ľudí
Vo všeobecnosti sú Chorváti skutočne veľmi milí a komunikatívni ľudia. Ťažko povedať či sa tak správajú vždy, alebo len ku turistom. V každom prípade len málokedy stretnete Chorváta, ktorý by bol na vás nepríjemný.
rackové na pláži
3.       Čisté more
V Chorvátsku väčšinou narazíte hlavne na pláže, ktoré sú kamienkové. A aj keď väčšina ľudí šomre na to, že ich pri chôdzi skalky omínajú, kde inde by ste sa mohli pozerať na dno bez toho, aby sa vám víril piesok? Práve z tohto hľadiska majú Chorváti to najčistejšie more, čo je skutočne výhodné. Okrem toho si domov odnesiete aj niekoľko krásnych kamienkov, pokiaľ máte trpezlivosť a budete naozaj dobre hľadať.
4.       Božská strava
Kto by už len neobľuboval pleskavicu, čevapi a ajvar ku každému jednému mäsu? Ich typické jedlá sú skutočne veľmi obľúbené a aj majú byť prečo, sú totižto naozaj neskutočne chutné. Chutia každému, od malých detí, až po dospelých. Okrem toho je ich strava veľmi podobná tej našej, takže sa vám nemôže stať, že vám niečo nebude chutiť (pokiaľ si, samozrejme, neobjednáte morské plody).
 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup