Piliere prosperity

Existujú cesty, nehovorím, že sú jednoduché, ale existujú a môžu nás doviesť k náhlemu vyššiemu príjmu. Lenže to nie je hlavný cieľ, na ktorý sa treba zamerať. Za dôležitejšie považujem nájsť cestu k finančnej stabilite, prosperite. Cestu, ktorá by nám zabezpečila pokoj na duši na dlhšie obdobie. Ak budeme neuvážliví, o ten získaný vyšší príjem o chvíľu prídeme, alebo o čo horšie, narobíme si dlžoby. Preto sa teda poďme pozrieť na tú rozumnejšiu cestu.

strategie

1.       Pravdivo sa na seba pozrime
Možno to zabolí a možno vôbec, ale v konečnom dôsledku nám to pomôže. Zorganizujme si taký životný štýl, ktorý vyhovuje nášmu príjmu. Úvahy  typu- "Čo si o mne druhí pomyslia?" sú v tomto finančnom smere viac než hlúpe. Reálne si porovnajme, aký životný štýl, produkty a služby vyhovujú nášmu finančnému stavu v miere, v ktorej budeme spokojní. Žijeme na Zemi a nie na Nebi, takže nemôžeme sa snažiť o niečo nereálne, lebo tým len stratíme. Určime si cestu, ktorá nám vyhovuje reálne, bez ružových okuliarov. Aby sme platili za to, čo potrebujeme a nejaké peniaze nám zostali pre istotu bokom. Tieto peniaze "bokom" budú predstavovať za určitú dobu príjemnú, podstatne vyššiu sumu, ktorá sa nám určite zíde.

radost

     2.  Zrovnajme si dlhy
Ak sa jedná o dlh voči legálnej spoločnosti, či dokonca hradenie pokuty od polície, zaplaťme ihneď, ako je to možné. Pretože nahánať nás nebudú. Nie, pekne počkajú a ozvú sa, až keď dlh bude predstavovať podstatne väčšiu sumu. Preto sa ignorovať pokutu, či určitý dlh neoplatí, pretože podľa údajov nás majú v pasci a čím dlhšie to odkladáme, tým sa z klasickej, povedzme 20 eurovej pokuty stáva čoraz viac ozrutnejšia čiastka. To platí o všetkých dlhoch, pokiaľ sa chceme pustiť do rozumnejšieho a šetrnejšieho hospodárenia s peniazmi, ako prvé by sme mali uhradiť dlhy, aby sme začali s čistým štítom. S dlhmi to nepôjde.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup