Kupujete nový byt alebo dom

Voľných bytov na trhu je nedostatok a kupujúcich je niekoľkokrát viac. Aj ceny bytov sa zvyšujú na Slovensku a v Českej republike najrýchlejšie z Európskej únie.

klíč
 
Ceny bytov zvyšuje hlavne ich nedostatok
Vývoj trhu s bývaním je ovplyvnený najma situáciou v Bratislave a v ďalších väčších mestách. A Bratislava hlási, že bytov je nedostatok. Vyšší dopyt ako ponuka tlačí ceny hore. Cenová hladina v Bratislave následne ovplyvňuje ceny bytov po celej Slovenskej republike. So zvyšovaním cien a nedostatkom bývania na trhu sa zvyšujú aj ceny prenájmu.
 
Stále rastúce ceny
Ceny bytov za posledných päť rokov sa neustále zvyšovali. Priemerná cena bytov sa za posledných osem rokov zvýšila o 40%. Ceny nehnuteľností budú naďalej rásť, keďže na jednej strane Bratislava obmedzuje nové rezidenčné projekty a očakáva sa, že počet obyvateľov porastie. Najrýchlejšie rastúce ceny najpredávanejších bytov, sú 2+kk pre mladé rodiny a ľudí, ktorí migrujú za prací.
 
Byty sa predávajú rýchlejšie ako sú postavené
Rastúce ceny bytov neznižujú záujem o kúpu. Mnoho apartmánov sa vypredá pred začatím výstavby. Dnes je úplne bežné, že si u rešpektovaných developerov klienti kupujú byty tzv. z papiera potom, čo developer získa všetky stavebné povolenia a pečiatky a dá tieto nepostavené byty do predaja.

stavba
 
Situácia na sekundárnom trhu
Novostavby a existujúce stojace byty sú spojené nádoby. Bytov mladších ako desať rokov je na trhu málo a ti, ktorí majú záujem, je veľa. Dôvodom je malá výstavba nových bytov. Napriek tomu sa očakáva, že ceny týchto starších bytov sa zvýšia o 5%.
 
konstrukce

Požiadavky na bývanie stúpajú
Nákup bytov je dnes jednou z najväčších investícií do života. Každý má veľké požiadavky nielen na byt, ale aj na miesto, kde sa apartmán nachádza. Preto sa developeri musia prispôsobiť týmto požiadavkám. Developeri tak nielen predávajú súkromné ​​byty ale aj  parkovacie miesta, garáže, veľké terasy, ihriská, parky a ďalšie vybavenie v okolí bytu. Dnes je samozrejmosťou pri kúpe bytu alebo domu, že klienti vyžadujú rôzne zmeny i počas výstavby.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup