Ktorý šuplík máš otvorený?

Rôznorodosť pohlaví z nás robí výnimočných. Ženy sú iné a muži tiež. V niečom sme podobní, ale základné vlastnosti máme rozdielne. Najviac spodobovaná vlastnosť je, že muži vedia robiť naraz len jednu vec a ženy zvládnu aj viac. Čo sa za tým skrýva? Ako to funguje?

šuplík

Jedna doktorka prirovnala mužský mozog ku komode. Viete, skriňa so šuplíkmi. Ibaže chlapi ich majú v mozgu milióny. Na každú činnosť jeden. A keď muž vykonáva nejakú činnosť, otvorí sa mu daný šuplík. Keď má otvorený už jeden šuplík, ďalšie sa mu neotvárajú. Takže keď muž pozerá televízne noviny, má otvorený šuplík televízne noviny a pozorne sleduje všetky novinky zo sveta. Nečudo, že keď manželka začne naňho hovoriť, nevníma. Šuplík – rozprávanie sa so ženou – má predsa zavretý. A takto je to so všetkým. Keď sa hrá hry, nepočúva vás.. Keď číta časopis, nepočúva vás… Keď surfuje na internete, nepočúva vás… Keď hrá karty, nepočúva vás…Keď telefonuje, nesleduje vás… Keď hrá futbal, nevšíma si vás v hľadisku… Keď robí čokoľvek iné, jednoducho vás nevníma. Nevie sa plne sústrediť aj na vás a aj na inú činnosť. Je to tak.

grafika

A my ženy nemáme v hlave žiadnu komodu. Máme skôr počítač, ktorý vie rýchlo prepínať medzi činnosťami a tak to vyzerá ako keby sme vedeli aj viac vecí robiť naraz. Ale nie je to celkom tak. Preto sú muži lepší šoféri ako my, ženy. Pretože muži sa dokonale sústredia na jednu činnosť – šoférovanie – a nezaoberajú sa ničím iným. Za to ženy, ktoré si myslia, že zvládajú viac činností naraz, sa popri šoférovaní stihnú namaľovať, očesať, najesť, napiť a ich mozog je veľmi vyťažený, pretože neustále musí prepínať mód. Keď to už nezvláda, nastane skratová situácia – nehoda. Štatisticky dokázané je, že ženy majú viac nehôd ako muži. Ak neveríte, vyhľadajte si na internete o tom existujú rôzne štúdie.

fantasie

Tak, ktorý šuplík máš otvorený teraz?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup