Krajiny, ktoré zakročili proti nadmernému užívaniu internetu

Každý človek má v sebe potrebu žiť nachvíľu offline. Ak niekto túto potrebu náhodou necíti, nie je to zdravé. Početnejšie sú ale dúfam prípady, kedy tejto potrebe načúvame a chceme ju zrealizovať. V niektorých a možno mnohých prípadoch však ani nevieme ako, ale niečo nás skrátka k tomu svetu internetu ťahá takmer každú hodinu späť. Začíname si uvedomovať, že by sme toho času na internete chceli tráviť menej, no niekedy opäť a znova podľahneme a voľný deň nám utečie ako mávnutím prútika. Takéto myšlienky a určité previnelé svedomie nie je vôbec ojedinelé a myslím si to aj kvôli istým pohnutkom, ktoré sa zorganizovali v určitých krajinách. Vo väčšine prípadoch však nešlo o nič radikálne, skôr len príjemný plán, ako využiť svoj voľný čas bez toho, aby sme rozmýšľali nad nutnosťou byť online.

přípojka

Taliansko
Dolomitysú známou a populárnou destináciou v severnej časti Talianska a sú vhodné pre každého milovníka čerstvého vzduchu a prírody, rovnako ako aj vhodné miesto na výlet a oddych od rušnej časti miest a digitálnej doby. Na tomto mieste veľa ľudí pochopí, čo je skutočne krásne a prečo sa vlastne oplatí žiť. V oblasti Veneto úrady propagovali možnosť ísť navštíviť túto destináciu s tým, aby obyvatelia nachvíľu zabudli na internet. Miesto ikoniek zbadajú vodopády, hory a prekrásne jazierka.

příroda

Švajčiarsko 
Ženevská organizácia s názvom Made With Love zorganizovala projekt tkzv. Neskoré raňajky. Tie sa uskutočnili v neďalekej reštaurácii, v ktorej sa vypala sieť wi-fi a každý návštevník či rodinky pri príchode odložili svoje mobilné zariadenia na bezpečné miesto. Pre deti boli nachystané akokeby jasle či škôlka, pričom v reštaurácii hrala živá kapela. Išlo o príjemné a ničim nerušené posedenie s jediným pravidlom- nepoužívať prenosné zariadenia a internet.

restaurace

Nemecko
Mobilný a internetový operátor Deutshe Telekom ľudí pred vianočnými sviatkami verejne vyzval, aby zákazníci počas sviatkov vypli mobilné zariadenia či televíziu a trávili čas spoločným stolovaním so svojou rodinou. Účelom bolo okrem iného dosiahnuť, aby si sviatočný oddych s rodinou dopriali i zamestnanci Telekomu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup