Kontroverzia na webe

Web má v jednej veci pozitívum, no zároveň i negatívum. S tým dobrým prichádza i to zlé. Nie každá www stránka obsahuje len pozitívny obsah. Aj na tých pozitívnych sa nájde nejaký ten čierny bod.

zbraň
Hry, ktoré sú zdarma dostupné na www stránkach majú čoraz viacej negatívnejší obsah. To negatívum na dostupných hrách je, že na web môže neoverený autor pridať na stiahnutie svoju vyrobenú hru a tým ju propagovať ďalej. Ak sa jedná o seriózny produkt, na ktorom autori dlho pracovali a dali si záležať na každej stránke vyrobenej hry, strávili pri tom dlhý čas za účeľom popularity a výnosného predaja hry. V takom prípade oslovia spoločnosti, ktoré hry propagujú a vyrobia ich na svoje konzoly. Samozrejme, hra by mala byť preverená, inak si propagátor alebo firma ako napríklad Sony spraví zlé meno. Avšak ja hovorím o druhom prípade, kedy sa hra nepreverí, na prvý pohľad sa jedná o šmejd a ihneď sa zavesí na net, ani to nikto neskontroluje.

Rád by som sa teraz ospravedlnil indie výrobcom a iným, ktorí sa snažia a ich hry sú zábavné. Takým prajem, aby mali možnosť svoju hru propagovať a vážim si, že ju poskytnú aj zdarma. Ja mám však na mysli výrobcov, ktorí hru doslova odfláknu. Ale skutočne mám na mysli ešte horšie prípady, kedy ja hra vyrobená a pridaná na web len za účelom propagácie zla. Toto je to najhoršie negatívum na šírení neoverených, nekomerčných hier.

vrah

Avšak nejedná sa len o hry. Ide aj o rôzne klipy, literatúru, hudbu, články, ktoré sú neoverené, šíria negatívny obsah, ale webové stránky takýto obsah asi neskontrolujú, alebo v horšom prípade o ňom vedia a propagujú ho. Niektoré www stránky sú žiaľ svorené len k propagácii takéhoto materiálu.
Ale existuje jednoduché a rozumné riešenie. Pokiaľ cítime, že obsah nie je správny, nikto nás nenúti hrabať sa v tom ďalej, alebo ešte nie, že šíriť ho ďalej. Ak takéto produkty prestaneme sťahovať a stránky navštevovať, tak zvíťazíme.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup