Kniha nie jen len hobby!


Mnoho ľudí knihami opovrhuje a považuje ich za niečo čo človek nepotrebuje. Čítanie kníh má však na nás veľmi dobrý vplyv a do nášho života prináša množstvo nového a rozhodne užitočného a v praxi využiteľného.

kniha
 
•           Čítanie je veľmi prospešné čo sa týka slovnej zásoby človeka. Čítaním nadobúdame nové slová, ktoré dokážeme využiť aj v bežnej komunikácii. Zároveň si pri čítaní všímame ako sú slová písané a teda pri písaní automaticky vieme ako slovo napísať (napr. i/y,  dĺžne či mäkčene). Ľudia si málokedy uvedomujú, že čítaním môžu svoju slovnú zásobu a gramatiku naozaj vo veľkej miere obohatiť.
 
•           Každá kniha rozpráva jedinečný príbeh. Nezáleží na tom či sú príbehy vymyslené alebo sa skutočne odohrali. Dôležité je, že každý príbeh si vieme vo svojej mysli predstaviť. Na základe charakteristík postáv či prostredia si predstavíme ako asi vyzerá hlavný hrdina alebo na akom mieste sa dej odohráva. Máme pred očami iba písmenká. Žiaden obraz. Ten si vytvárame my. Postupne cibríme našu predstavivosť a zároveň aj kreativitu. Sme teda schopný nie len si predstavovať, ale aj tvoriť.
 
•         Príbehy sú veľakrát vymyslené. No či ide o vymyslené príbehy alebo o tie reálne, vždy majú jedno spoločné. Prinášajú človeku ponaučenie, rady alebo odpovede. Mnoho z nás si to ani neuvedomuje, no v každej knihe možno nájsť takú časť, v ktorej sa človek nájde alebo si na základe prečítaného niečo uvedomí.

knohovna
 
•         Každého z nás deň čo deň sprevádza nejaký ten stres alebo psychická záťaž. Preto potrebujeme na chvíľu vypustiť starosti z mysle a zabudnúť na problémy. Na toto je najlepším liekom práve dobrá kniha. Začítate sa a ponoríte sa do príbehu, ktorý vás vytrhne z reality a vy automaticky premýšľate nad príbehom v knihe.  Vaše starosti sú razom fuč. Ste od nich odpútaný a môžete sa odreagovať a odpočinúť si.
 
•         Počas čítanie je potrebné sa plne sústrediť na obsah knihy a pozorne sledovať dej aby vám niečo neušlo. Treba sa teda odtrhnúť od všetkého ostatného a pozornosť upriamiť iba na jeden objekt, ktorým je práve kniha, ktorú čítate v daný moment. Učíte sa teda koncentrovať sa čo sa vám určite zíde aj v bežnom živote a zároveň tak zvýšite vlastnú produktivitu.
 
Je podľa vás stále čítanie stratou času alebo úplne zbytočnou aktivitou? Čítaním cvičíte svoju pamäť a obohacujete sa o nové vedomosti. Zároveň nadobúdate zručnosti, ktoré viete veľmi užitočne využiť vo vlastnom živote. Nemusíte čítať od rána do večera. Ani nie je potrebné prečítať každý deň jednu knihu. No sadnúť si a prečítať si pár strán v rámci voľného času vám rozhodne neublíži. Jedine môžete niečo získať. 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup