Chcete, aby vaše deti boli samostatné a úspešné?

Minulé storočie bolo presýtené príbehmi o tom, ako boli deti zanedbávané. Zdá sa však, že dnešné deti majú naopak nadbytok lásky a pozornosti rodičov. Vyrastá generácia bumerangových detí. Ide o mladých ľudí, ktorí sa po ukončení štúdia alebo neúspechu v práci vracajú späť do svojej detskej izby. Tento trend čiastočne súvisí aj so zhoršenými ekonomickými podmienkami mladých ľudí (v porovnaní s predchádzajúcimi generáciami) a nemusí nutne znamenať, že rodičia vo svojej výchove zlyhali. Dôležité je, aby sa dieťa aj po neúspechu znovu pokúsilo uspieť.

děti

Nehovorte im dookola, že sú výnimočné
Pre súčasné matky a otcov  je dnes prirodzené, že sa snažia oceniť výnimočnosť a originalitu svojich detí. Nemali by to  však preháňať. Pre každého rodiča je jeho dieťa v podstate zázrak, ktorý ho svojou krásou a dokonalosťou prekvapuje každý deň.  Neznamená to nevyhnutne, že je dieťa naozaj špeciálne talentované alebo nadpriemerne nadané. Mnohí rodičia nechcú pripustiť, že ich roztomilé dieťa môže byť priemerné. Nechajte ich nech poznajú aj neúspech a odmietnutie. Úspech nie je o IQ, ale o vytrvalosti!

kluk

Nechváľte ich na každom kroku
Ak deti neustále chválite, vzbudzujete v nich pocit nadradenosti. Deti  získavajú nepatričný pocit vlastnej dôležitosti. Majú potom väčšie problémy s nadväzovaním vzťahov, a tým narastá ich neistota a ustrašenosť. Takéto dieťa sa bude vyhýbať výzvam, pretože sa bude báť zlyhania. Musí predsa byť najlepšie, pretože mamička a otecko mu  vždy hovorili, že je najlepšie. Zakaždým vyhrať ale nie je za všetkých okolností možné. Takže prezieravé dieťa si bude vyberať len také požiadavky, kde je úspech zaručený, aby si poistilo, že realita "ja som najlepší" potrvá ďalej. Bude sa vyhýbať všetkému, čo by sa mohlo stať prekážkou a príde o veľa príležitostí, kedy by mohlo naozaj dosiahnuť úspech. 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup