Búda pre psa

Aj psy majú radi svoje vlastné pohodlie. Pokiaľ ho chcete svojmu štvornohému miláčikovi dopriať na záhrade či pred domom, postavte mu psiu búdu. Stačí, keď si necháte podľa plánu narezať drevo na jednotlivé diely. Potom už je postavenie psej búdy doslova hračkou. Pri výbere vhodného ubytovania pre nášho psíka vychádzame z toho, či náš psík spí doma v byte alebo vonku na dvore. Preto sú rôzne bývania. Vonku sa používajú koterce, búdy, klietky a pelechy. Dnu použijeme len pelechy, vankúše, deky atď. Takže dnes sa budeme venovať vonkajšiemu bývaniu.
 pes v boudě
Psia búda je využívaná ako v lete tak aj v zime. Treba pre to uvažovať nad tým, aby mu v zime nebola zima a v lete sa neuvaril. Takže je vhodné jej zateplenie a umiestnenie aspoň 10 cm nad zemou aby drevo nehnilo. Do búdy môžeme použiť vonkajšie matrace, deky, staré koberce alebo slamu. Slamu majú psíci najradšej a predovšetkým ju nevedia zničiť ako napríklad matrac. Navyše deky a podobné treba aj často čistiť. Búda by mala byť zateplená z každej strany a toto zateplenie by malo byť prekryté ďalšou vrstvou najlepšie dreva, aby psík zateplenie nezničil. Otvárateľná strecha je skvelým spôsobom ako jednoducho čistiť búdu.
 
Veľmi dôležitá je aj veľkosť búdy. Mal by sa tam náš psík zmestiť aj v dospelosti, aj s kilečkami a srsťou navyše a pokiaľ máme fenku tak aj s mladými v brušku. Taktiež je dôležité aby sa tam náš pes dokázal postaviť, otočiť, ľahnúť aj sadnúť si v nej. Vynikajúce do zimy sú údajne aj búdy s vyberateľnou prepážkou. V zime teda psovi do búdy nefúka a v lete sa vyberie aby mu mohol naopak prúdiť vzduch aj dnu.
 retrívr v krabici
Koterec je oplotená veľká klietka pre psa, ktorá mu umožňuje aspoň minimálny pohyb a je v nej vo väčšine prípadov umiestnená aj búda. Najčastejšie sa stretávame s kotercami z pletiva alebo pozvaraných pletivových panelov z 2-3 strán a z pevných 3-4 strán. Každopádne by koterec mal byť pevný a vzdušný. V prípade drevenej podlahy koterca by mal celý koterec stáť na drevených kockách alebo hranoloch aspoň 15cm nad zemou. Oplotenie by malo byť čo najpevnejšie, a veľkosť očiek v pletive primeraná tak, aby pes nedostal hlavu von. Malo by byť vysoké až po strechu.
 
Miesto pre búdu alebo koterec je dôležité. Malo by byť umiestnené na čo najkľudnejšom mieste avšak hlavne v prípade strážnych psov tak, aby odtiaľ bolo vidieť ku bráne a do dvoru. Taktiež by mala byť umiestnená v závetrí a tak, aby pes nikoho nerušil.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup