Ako založiť trávnik alebo zopár užitočných rád

Viete ako založiť trávnik? Pokiaľ nie, tak ste na správnom mieste a vysvetlíme si niekoľko hlavných pravidiel ako to urobiť čo najlepšie. Množstvo domácich kutilov predstiera, že vie ako založiť trávnik, no tento proces nemusí byť vždy najjednoduchším. Ak však zistíte, ako založiť trávnik a reálne tento proces aj zabezpečíte, tak týmto to celé nekončí. Naopak, všetko iba začína a trávnik si vyžaduje sústavnú starostlivosť, ktorá by mu mala byť poskytnutá prakticky od jari až do zimy. Zabudnite však aj na to, že dokonalý trávnik vypestujete behom jedného roka. Tento proces prakticky nemusí nikdy skončiť, a tak vytvorenie dokonalé anglického trávnika môže pokojne trvať i desaťročie. Pozrime sa však na to, ako založiť trávnik čo možno najlepšie a vy si tak budete môcť dokonale vychutnať zelený porast na vašom pozemku.  
 velká louka

Ako založiť trávnik očami odborníkov 

 
Ak je však na vašom pozemku trávnatý porast, ktorý si už na prvý pohľad vyžaduje istú dávku regenerácie, tak by sme odporučili založiť trávnik úplne nanovo. Trávnik je dlhoročnou záhradníckou kultúrou a nevyhnutnosťou je dodržať niekoľko zásadných pravidiel. Predtým ako sa však pustíte do založenia trávnika, tak by ste si mali zodpovedať niekoľko otázok. Viete jasne identifikovať požiadavky na tento trávnik? Má byť trávnik úžitkovým, reprezentačným alebo voľne rastúcim? Koľko času ste ochotní venovať starostlivosti o tento zelený porast? Odpovede na otázky vám uľahčia výber správneho osiva.
neposekaná tráva

V rámci nákupu trávnej zmesi si teda dôsledne prečítajte informácie na obale a pokiaľ ani potom nebudete presne vedieť ako založiť trávnik, tak požiadajte o radu skúseného predajcu. Jedná trávna zmes môže mať úplne iné požiadavky na ošetrovanie ako iná. Aj tu je potrebné pristupovať individuálne a každú zmes je potrebné strihať na inú výšku, s inou frekvenciou a tiež zvážiť zaťaženie pohybom osôb alebo zvierat. Zo strany zákazníkov je najvyhľadávanejším typom dekoratívny alebo voľne rastúci trávnik. Dekoratívny variant teda plní predovšetkým estetickú funkciu a využívaný je najmä v okolí firiem, administratívnych budov či iných stavieb s minimálnym pohybom osôb po tejto zatrávnenej ploche. Naproti tomu je tu voľne rastúci variant, ktorý je vhodný najmä do miest, sadov a ťažšie dostupných miest na kosenie.  
 
Ďalšie užitočné rady nájdete na internetovej stránke http://www.osivo.sk/.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup