9 spôsobov ako sa kdekoľvek cítiť ako doma

Možno ste sa práve presťahovali a chcete sa v novom dome cítiť viac doma. Možno ste si práve našli prechodné bývanie a chcete sa tam cítiť dobre. V každom prípade pre vás máme 9 spôsobov ako sa cítiť v akomkoľvek priestore ako doma. Nech sa páči, tu sú:

dům

1.       Začnite pri skriniach– Hneď ako sa nasťahujete zadovážte si odkladacie priestory a tie hneď vybavte svojimi vecami. To vám pomôže cítiť sa viac ako doma.
2.       Detské izby sú priorita– Ak sa vaše deti budú cítiť v novom priestore viac ako doma, uľahčí to pocity všetkým. Urobte preto z detských izieb prioritu.
3.       Zoraďte si nábytok tak ako ste ho mali doma– Tým, že si rozvrhnete nábytok podobným spôsobom ako doma vytvoríte ilúziu, že doma naozaj ste. Skvelým nápadom je využiť aj zvuky, ktoré ste počuli doma. Napríklad stará kukučková hodina vám môže prekvapivo spríjemniť bývanie.
4.       Zaveste si obrazy– Každý obraz prináša spomienky a tým aj pocit domova. Rozvešajte po stenách obrazy tak rýchlo ako je to len možné.
5.       Znovunastoľte rutinu – Začnite vytvárať rutiny aké ste mali, keď ste boli doma. Ranné pitie kávy v kuchyni pri čítaní novín je zvyk, ktorý vás teleportuje „domov“.

6.       Nezabudnite na svoje obľúbené veci– Máte obľúbenú sošku alebo sadu pohárov ? Určite im dajte patričné miesto, nech sa cítite ako doma.
7.       Pohodlie– Pohodlie je základom domova. Doprajte si ho čo najviac.
8.       Pekné vône– Vône dokážu premeniť charakter akéhokoľvek priestoru. Neváhajte preto a použite ich.
9.       Neobjednávajte si pizzu– Proces varenia jedla nás spája so spomienkami a rôznymi asociáciami. Je dobré ho preto využiť účelovo.

obrázek

Cítiť sa ako doma je skvelý pocit. Mali by ste si ho dopriať nech ste kdekoľvek. Ako sa vraví, domov si nesieme každý v srdci. To kde sa nachádzame je vedľajšie. Náš vnútorný postoj je to, čo rozhoduje ako sa budeme cítiť nech už ideme kamkoľvek.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup